TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Квалитетен сладолед за камперите пред собрание

Panika.be - 26.05.2015

Чичково возбуден раскажува како му дале сладолед и дека такво искуство не доживеал никогаш... Повеќе e тажно отколку ...

Камперите остануваат на своите позиции

Телма - 25.05.2015

Многу шатори, но малку луѓе пред Владата и Собранието. Иако сликата и во двата кампа создава впечаток дека од ден во ден спласнува бројот на граѓани на Илинденска и во паркот „Жена борец“, присутните на двете локации – велат интересот се зголемува.

Продолжува кампувањето пред Влада и Собрание

Алсат-М - 25.05.2015

Деветти ден камперите пред Влада и Собрание живеат во шатори. Едните велат дека таму ќе останат додека аклтуелната власт не си даде оставки, поддржувачите на владеачката гарнитура пак велат дека ќе кампуваат се додека не добијат наредба од ...

(ВИДЕО) Спектакл во контра-кампот: Чоколаден сладолед

Либертас - 26.05.2015

Импресионираноста на еден контра-кампер, кој пред собранието го чува Никола Груевски, со донацијата – чоколаден сладолед. Кога не би било длабоко тажно, би било комично. Кога ВМРО части сладолед :) Posted by Nikola Naumoski on Monday, May 25, ...

(ВИДЕО) Донација чоколаден сладолед во контра-кампот

Бриф - 26.05.2015

Погледнете го воодушевувањето на еден контра-кампер од донацијата чоколаден ...

ТВ-прилог: Кој и зошто ги заборавил правилата на новинарската професија?

СПФМ - 25.05.2015

Овој текст спинува од почетокот до крајот. Притоа го омаловажува едниот камперски протест на сметка на другиот. Исто така, во ниту една реченица нема доказ за тоа што го тврди. Значи, нема извор, нема објективност, а е објавен на медиум кој себе се ...

Зоран Кесиќ открива што е контрапротест, контракамп и контраоставка

Кирилица - 25.05.2015

Познатиот српски политички сатиричар Зоран Кесиќ во една од своите емисии под наслов „24 часа“ на телевизијата Б-92 се обиде на своите гледачи да им објасни што се случува во Македонија, во разговор преку видео врска со македонскиот блогер, новинар ...

[Видео] Влатко Васиљ гостува во „24 минути“ со Зоран Кесиќ

Радио МОФ - 25.05.2015

Политичката ситуација и случувањата во Македонија беа една од темите на последната емисија „ 24 минути “ со Зоран Кесиќ на телевизијата Б92, која е една од најпопуларните политичко-сатирични емисии во регионот.

ВИДЕО: Влатко Васиљ на Б92 – му објаснуваше на Зоран Кесиќ за камперите и контра-камперите

Либертас - 25.05.2015

Новинарот Влатко Васиљ кој ужива голема популарност на социјалните мрежи во Македонија гостуваше во најновото издание на хумористично-сатиричната емисија „24 минути“ на Б92 каде на водителот Зоран Кесиќ му објаснуваше за актуелната ситуација во ...

ВИДЕО: Еден од камперите на СДСМ ја даде изјавата на годината – само што сакаше да каже?!

Вистина.мк - 22.05.2015

Еден од камперите на СДСМ ја даде изјавата на годината – само што сакаше да каже?! ...

(ВИДЕО) Влатко Васиљ на Б92 му објаснуваше на Зоран Кесиќ за камперите и контракамперите

Бриф - 25.05.2015

Новинарот Влатко Васиљ кој ужива голема популарност на социјалните мрежи во Македонија гостуваше во најновото издание на хумористично-сатиричната емисија „24 минути“ на Б92 каде на водителот Зоран Кесиќ му објаснуваше за актуелната ситуација во ...

(ВИДЕО) Влатко Васиљ на Б92 – објаснува за камперите и контра-камперите

Репортер - 25.05.2015

Во хумористична емисија на Б92 новинарот Влатко Васиљ кој ужива голема популарност на социјалните мрежи во Македонија гостуваше во најновото издание на емисијата „24 минути“. Додека водителот се исмејуваше на ситуацијата во Македонија, Влатко ...