TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО| Повиците за прекин на огнот се повици Израел да му се предаде на Хамас, тоа нема да се случи!

Нетпрес - 31.10.2023

Премиерот Бенјамин Нетанјаху ја отфрли идејата дека Израел ќе се согласи на прекин на огнот со Хамас, велејќи дека оние кои го повикуваат тоа всушност бараат Израел да му се предаде на тероризмот.

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, тоа би било предавање на Хамас и тероризмот

Макфакс

Ал Џезира: И Хезболах означи „нова фаза“ од конфликтот со лансирање ракета земја-воздух

Локално

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, тоа би било предавање на Хамас и тероризмот

Опсервер

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, тоа би било предавање на Хамас и тероризмот

Centar

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, тоа би било предавање на Хамас и тероризмот

Точка

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, тоа би било предавање на Хамас и тероризмот

Кајгана

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, ова е време за војна

МКД - 31.10.2023

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека неговата земја нема да се согласи на прекин на огнот, додавајќи дека сега е време за војна. „Како што САД немаше да се согласат на прекин на огнот по бомбардирањето на Перл Харбор или по ...

Британски пратеник повикал на прекин на огнот во Газа, па бил разрешен

Вечер Прес

Нетанјаху го отфрли прекинот на огнот

Р.С.Европа

Бела куќа: САД не поддржуваат прекин на огнот во конфликтот меѓу Израел и Хамас

24Инфо

Нетанјаху: Библијата вели оти има време за мир и за војна – ова е време за војна

360 степени

ВРЕМЕ Е ЗА ВОЈНА – ПРЕКИН НА ОГНОТ НЕМА ДА ИМА: Нетанјаху се повика на Библијата

Вечер Прес

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, ова е време за војна

Кумановски м.

Вечер Прес Lider

САД го поддржаа израелското „не“ за примирје

Телма - 31.10.2023

Соединетите Американски Држави ги одби меѓународните повици за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас, во договор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби рече дека прекинот на огнот не е ...

Америка го поддржа израелското одбивање примирје

А1 On

САД го поддржаа израелското отфрлање на примирјето

Локално

Америка го поддржа израелското отфрлање на примирјето

Centar

Нетанјаху рече дека Израел нема да ја прекине војната против Хамас

Глас на Америка - 30.10.2023

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денес изјави дека Израел нема да се согласи на прекин на непријателствата со Хамас во појасот Газа и дека ќе продолжи со своите планови за уништување на групата.

Израел не прифаќа примирје, Ова е време за војна, кажа Нетанјаху

Сакам да кажам

Нетанјаху: Ова е време за војна, Израел не се согласува за прекин на непријателството по ужасните напади на Хамас

Слободен Печат

ВИДЕО | ХАМАС ОБЈАВИ НОВА СНИМКА ОД КИДНАПИРАНИ ИЗРАЕЛКИ – Жестоко го критикуваат Бенјамин Нетанјаху, а одговорот од неговиот кабинет стигна веднаш

Во Центар

Нетанјаху: Нема примирје, ова е време за војна

CivilMedia

Нетанјаху: Нема примирје, ова е време за војна

Нова ТВ

Нетанјаху: Нема примирје, ова е време за војна

Frontline

Канал5 Рацин

ОВА Е ВРЕМЕ ЗА ВОЈНА! Нетанјаху се повика на Библијата, Израел не прифаќа прекин на огнот

+инфо - 30.10.2023

Повиците за прекин на огнот се исто што и повикот до Израел да му се предаде на Хамас, да се предаде на тероризмот и на варварството - рече премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека Израел ...

Познат израелски бизнисмен е остар кон владата на Нетанјаху: Заменете ги, тоа е единственото решение

Centar

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, ова е време за војна

Независен

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, ова е време за војна

Локално

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, ова е време за војна

Zoom

Нема примирје, ова е време на војна, порача Нетанјаху

Фокус

Нетанјаху: Израел нема да се согласи на прекин на огнот, ова е време за војна

Либертас

24Инфо Н.Македонија Во Центар Курир ТВ21 4NEWS Република Lider

Либерман бара посилна акција против Хезболах

Либертас - 30.10.2023

Лидерот на опозициската партија Израел Бејтену (Израел наш дом), Авигдор Либерман бара посилна акција против Хезболах во Либан, предупредувајќи дека терористичката милиција поддржана од Иран ја сигнализира својата намера да ги прошири ...

Либерман бара посилна акција против Хезболах

Рацин

Лидерот на израелската опозиција бара посилна акција против Хезболах

Слободен Печат

Либерман бара посилна акција против Хезболах

Канал5

Свет на војни

Независен - 30.10.2023

Кога германскиот канцелар Олаф Шолц, во говорот пред парламентот на 27 февруари 2022 година, ја опиша руската инвазија на Украина како „Zeitenwende“ (пресвртница), ризикот од ширење на војната беше веќе очигледен.

Свет на војни: Домино ефект од Украина преку Блиски Исток до Тајван

Рацин

МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ЗА ИЗЛЕЗ НА ЧЕШКА ОД ООН ПОРАДИ „НАВИВАЊЕ ЗА ТЕРОРИСТИ“: Поранешниот претседател Земан потсети ...

Пулс24 - 29.10.2023

Јана Чернохова, министерка за одбрана на Чешка, ги обвини Обединетите нации (ОН) за „поддршка на терористите“ и не почитување на правото на самоодбрана и побара Чешка да се повлече од светската организација поради резолуцијата за конфликт во Израел.

Чешка министерка се срами поради ОН, бившиот претседател Земан предложи Палестинците да се протераат во пустини

МКД

Министерката за одбрана на Чешка бара нејзината земја да излезе од ОН

MakPress

„Браќа и сестри, престанете“: Папата Франциск бара мир во Израел и Газа

ММС - 29.10.2023

Папата Франциск денеска повика на прекин на огнот во војната меѓу Израел и Хамас и го повтори апелот за ослободување на заложниците кои ги држеше палестинската милитантна група во Газа. Никој да не се откаже од можноста да го запре оружјето, рече ...

Папата Франциск повторно повика да прекине војната меѓу Израел и Хамас

Centar

Папата Франциск бара мир во Израел и Газа: Браќа и сестри, престанете

MakPress