TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шоферот заспал, покажуваат првите резултати од истрагата за превртениот автобус кај Лесковац

МКД - 16.12.2018

Ситуацијата беше навистина драматична. Aвтобусот беше превртен настрана. Јас со пожарникарите се качив на автобус. Во возилото имаше четири заглавени патници, а три беа без знаци за живот, изјави докторката Јелена Миленковиќ која заедно со нејзиниот ...

Автобусот веројатно излетал поради лизгав коловоз, очекуваме јавување во живо на екипата на 1ТВ

1tv - 16.12.2018

Македонскиот автобус кој рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац, при што загинаа три лица, неофицијално влегол во снежно невреме, по што излизгал и се превртел. Наскоро очекуваме јавување на екипа на 1ТВ од местото на несреќата.

Нови детали: Во несреќата кај Лесковац на лице место починале маж и две жени

еМагазин - 16.12.2018

Во сообраќајната несреќа која се случи во близина на Лесковац, Србија, во која се преврете автобус со македонски регистарски таблици, на лице место загинал еден маж и две жени, пренесе агенцијата Бета. Во тек е идетификација на починатите.

Обновено: Еден патник со тешка повреда на черепот, а некои од автобусот ги извлекувале пожарникари

+инфо - 16.12.2018

Од болницата во Лесковац велат дека 14 патници ќе бидат пуштени откако им била укажана лекарска помош. Тие ќе бидат згрижени во Лесковац, додека не дојде автобус од Македонија Се очекува македонското Министерство за надворешни работи да излезе со ...

Тројца загинати во превртен македонски автобус кај Лесковац

Сакам да кажам - 16.12.2018

Тројца загинаа во тешката сообраќајна несреќа ноќеска околу 1.40 часот, кога на влезот во Лесковац, Србија се преврте македонски автобус кој сообраќал од правецот Скопје кон Белград. Во болницата во Лесковац префрлени се 28 повредени патници, а во ...

Страшна несреќа со три жртви кај Лесковац – превртен автобус со македонски таблици

Gostivarpress.mk - 16.12.2018

Српските медиуми утрово јавуваат за страотна сообраќајна несреќа со три жртви, која се случила ноќеска, околу 1 часот и 45 минути по полноќ, на влезот од Лесковац, Како што наведува Блиц, автобус со македонски регистарски таблици, кој се движел во ...

Докторка од Лесковац: Ситуацијата беше драматична, 4 патници беа заглавени, 3 без знаци за живот

Слободен Печат - 16.12.2018

Српскиот портал Курир.рс пренесува изјави од лекарите кои први стасале на местото на несреќата кај Лесковац, во која се преврте македонски автобус и според првичните информации тројца патници загинале, а 32 се повредени. Несреќата се случила ноќеска.

Автобус од Македонија се превртел кај Лесковац, тројца загинати

Р.С.Европа - 16.12.2018

Автобус со македонски регистарски таблици околу 1.45 по полноќ на автопат во Србија, во близина на исклучувањето кон Лесковац, излетал од патот и се превретел, јавуваат српските медиуми. Како што јавува РТС во несреќата загинале три лица, а 32 се ...

Спасувачките екипи се обидуваат да го кренат автобусот за да видат дали има уште загинати

МКД - 16.12.2018

Автобус со македонски регистерски таблички рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Четири лица се тешко повредени, а уште најмалку триесетина се во болниците во Лесковац и Ниш. Автобусот патувал за Виена.

Се преврте македонски автобус кај Лесковац, тројца загинати и преку 30 повредени

А1 On - 16.12.2018

Три лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа која се случи синоќа околу 1 часот и 40 минути на влезот во Лесоковац кога се преврте македонски автобус. Според првите и неофицијални информации во прашање е автобус кој патувал на релација Штип-Виена, ...

ФОТО: Тргнал на гробишта кај татко му па загинал - Игор е жртва во страшната автобуска несреќа

Press24 - 16.12.2018

Голема несреќа се случи денеска во Србија кога се преврте македонски автобус полн патници при што загинаа тројца, а несреќа се случи и вчера кога се преврте автобус кој патувал од Мостар за Белград.

Екипите затекнале ужасна глетка: 3 загинати, 32 повредени – скршен черепот на еден македонски патник

Курир - 16.12.2018

Македонски автобус рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во болницата во Лесковац се префрлени 28 лица, додека 4 лица се во болницата во Ниш. Српските спасувачки екипи на лице место затекле страшна глетка.

Се преверте македонски автобус кај Лесковaц, најмалку тројца загинати

Слободен Печат - 16.12.2018

Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јави РТС. Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се ...

Македонски автобус се преврте кај Лесковац, најмалку тројца загинати

Тера - 16.12.2018

Автобус со македонски регистерски таблички рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Како што јавуваат медиумите четири лица се тешко повредени, а уште најмалку триесетина се во болниците во Лесковац и Ниш.

(Фото) Се преврте македонски автобус кај Лесковац, тројца загинати

1tv - 16.12.2018

Автобус кој патувал од Скопје кон Белград се превртел на автопатот кај Лесковац во Србија, при што загинале најмалку три лица, а 30 се повредени. Тешката сообраќајна несреќа, според РТС, се случила откако возачот не успеал да воспостави контрола на ...

Македонски автобус се преврте на автопат во Србија

AKO - 16.12.2018

Најмалку три луѓе загинаа, а 30 се повреден во тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Лесковац. Според РТС, автобус кој патувал од Скопје кон Белград се превртел откако возачот не успеал да воспостави контрола на лизгавиот автопат.

ОБНОВЕНА Македонски автбус се преврте пред Лесковац -Има загинати и повредени (видео)

Локално - 16.12.2018

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. . Во сообраќајната несреќа што се случи на автопат во правец на Ниш повредени се 32 лица.

Македонски автобус се преврте кај Лесковац, најмалку тројца загинати

ТВ21 - 16.12.2018

Три лица загинаа откако македонски автобус излета од патот и се преврте во близината на Лесковац, Србија. Несреќата се случила во 1:40 часот ноќеска, а екипите на брза помош веднаш пристигнале на местото, и виделе стравичен призор.

Обновено: Македонски автобус се преврте во Србија најмалку тројца загинати

OhridNews - 16.12.2018

Автобус на струшката компанија Еуро Бус се излизгал и превртел ноќеска околу 1.45 часот на автопатот Скопје – Белград кај Лесковац, при што животот го загубиле најмалку тројца патници, а повеќе други се повредени, јавуваат српските медиуми.

Македонски автобус се преврте на пат кон Виена, тројца загинати, другите во болница

Фактор - 16.12.2018

Автобус со македонски регистарски таблички на пат кон Виена излетал од патот и се преврте во близина на Лесковац и Ниш, при што тројца патници загинаа, а другите се префрлени во локалните болници.

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Локално - 16.12.2018

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа што се случи на автопат во правец на Ниш повредени се 32 лица.

Автобус од Белград се превртел кај Невесиње, двајца загинати

Канал5 - 15.12.2018

Во сообраќајна несреќа кај местото Вртич во близина на Невесиње две лица загинале а повеќе се повредени кога автобус кој превезувал патници од Белград се превртел крај патот. Според Полициската управа во Требиње во автобусот кој од Белград патувал ...

Двајца загинати и осум повредени откако се преврте автобус во БиХ

А1 On - 15.12.2018

Автобус се преврти кај местото Вртиќ, кај Невесиње во Босна и Херцеговина при што две лица го загубија животот, а осум се повредени, од кои еден потешко, потврди полицијата. Несреќата се случила утрово околу 8 часот на магистралиот пат помеѓу ...

Се преврте автобус со патници од Белград, има и жртви

ТВ21 - 15.12.2018

Две лица загинаа, а осум се повредени, потврди за Српски инфо полицијата во Требиње. Сообраќајна несреќа се случи околу 8 часот наутро на главниот пат меѓу Невесиње и Гачко, и се претпоставува дека поради тешката магла и слабата видливост, автобусот ...

Ужасна несреќа го разбуди регионот: Се преврте автобус полн патници, има мртви

Press24 - 15.12.2018

Ужасна сообраќајна несреќа утрово го потресе цел регион, а се случи во Србија кога се преврте автобус полн патници при што за жал има мртви. Автобусот возел патници од Белград, а изгубил контрола, излетал и се превртел околу 8 часот.

Се преврте автобус, има загинати и повредени

Пулс24 - 15.12.2018

Тешка сообраќајна несреќа утрово го потресе целиот регион. Автобус со 20-тина патници кои ги превезувал од Белград се преврте кај Невесиње. Се претпоставува дека до несреќата која се случила во 08:00 часот дошло заради маглата и лошата видливост на ...

Докторка од Лесковац раскажа за драмата со автобусот: Четворица беа заглавени, не дишеа

Press24 - 16.12.2018

Српскиот портал Курир.рс пренесува изјави од лекарите кои први стасале на местото на несреќата кај Лесковац, во која се преврте македонски автобус. Мирсад Малагиќ, од Итна помош, изјави дека информација за несреќата добиле во 1.40 часот.

Се превете македонски автобус во Србија, тројца загинати

Телма - 16.12.2018

Автобус со македонски регистарски таблици сепревртел во близина на Лесковец во Србија. Според тамошните медиуми несреќата се случила околу 1.45 по полноќ на автопатот во близина на исклучувањето кон Лесковац.

Македонски автобус се преврте кај Лесковац – три лица загинаа

Нова ТВ - 16.12.2018

Автобус со македонски регистерски таблички излетал од автопатот во близина на Лесковац – загинале три лица, четири лица се тешко повредени, а уште најмалку триесетина се во болниците во Лесковац и Ниш.

Екипите затекнале ужасна глетка: 3 загинати, 32 повредени – скршен черепот на еден македонски патник

Нетпрес - 16.12.2018

Македонски автобус рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во болницата во Лесковац се префрлени 28 лица, додека 4 лица се во болницата во Ниш. Српските спасувачки екипи на лице место затекле страшна глетка.

Македонски автобус се преврте во Србија – Најмалку тројца загинати и 30 повредени

Скопје24 - 16.12.2018

Тешка сообраќајна несреќа се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, во која најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени, јави РТС . Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград се превртел откако возачот не успеал да ...

Се преврте македонски автобус во Србија – тројца загинаа, 30 повредени

Макфакс - 16.12.2018

фоѕо: Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повреден во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јави РТС. Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград се превртел откако возачот не успеал да ...

Македонски автобус се преврте кај Лесковац, најмалку тројца загинати

Курир - 16.12.2018

Три лица загинаа откако македонски автобус излета од патот и се преврте во близината на Лесковац, Србија. Несреќата се случила во 1:40 часот ноќеска, а екипите на брза помош веднаш пристигнале на местото, и виделе стравичен призор.

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

24Инфо - 16.12.2018

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица.

Автобус од Белград се превртел кај Невесиње, двајца загинати

Сител - 15.12.2018

Во сообраќајна несреќа кај местото Вртич во близина на Невесиње две лица загинале а повеќе се повредени кога автобус кој превезувал патници од Белград се превртел крај патот. Според Полициската управа во Требиње во автобусот кој од Белград патувал ...

Се преврте автобус со патници од Белград, има и жртви

4NEWS - 15.12.2018

Две лица загинаа, а осум се повредени, потврди за Српски инфо полицијата во Требиње. Сообраќајна несреќа се случи околу 8 часот наутро на главниот пат меѓу Невесиње и Гачко, и се претпоставува дека поради тешката магла и слабата видливост, автобусот ...

Ужасна несреќа го разбуди регионот: Се преврте автобус полн патници, има мртви

Centar - 15.12.2018

Ужасна сообраќајна несреќа утрово го потресе цел регион, а се случи во Србија кога се преврте автобус полн патници при што за жал има мртви. Автобусот возел патници од Белград, а изгубил контрола, излетал и се превртел околу 8 часот.

Се преврте автобус, има загинати и повредени

Курир - 15.12.2018

Тешка сообраќајна несреќа утрово го потресе целиот регион. Две лица загинаа, а осум се повредени откако автобус со 20-тина патници кои ги превезувал од Белград се превртел кај Невесиње. Се претпоставува дека до несреќата која се случила околу 08:00 ...

Тројца загинати, македонски автобус се преврте во Србија

Алсат-М - 16.12.2018

Автобус со македонски регистарски таблици околу 1.45 по полноќ на автопат во Србија, во близина на исклучувањето кон Лесковац, излетал од патот и се превретел, јавуваат српските медиуми. Како што јавува РТС во несреќата загинале три лица, а 32 се ...

(Фото) По автобуската несреќа кај Ниш, пуштени 14 лица со лесни повреди

24Инфо - 16.12.2018

По автобуската несреќа кај Ниш, пуштени 14 лица со лесни повреди Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица.

Екипите затекнале ужасна глетка: Детали за страотната сообраќајна несреќа во Лесковац

Скопје инфо - 16.12.2018

Македонски автобус рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во болницата во Лесковац се префрлени 28 лица, додека 4 лица се во болницата во Ниш. Српските спасувачки екипи на лице место затекле страшна глетка.

Македонски автобус се преврте кај Лесковац, најмалку 3 лица загинаа, а 30 се тешко повредени

Фокус - 16.12.2018

Најмалку три луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа на автопатот кај Лесковац. Според РТС, автобус кој патувал од Скопје кон Белград се превртел откако возачот не успеал да воспостави контрола на лизгавиот автопат.

Македонски автобус се преврте кај Лесковац, најмалку тројца загинати

4NEWS - 16.12.2018

Три лица загинаа откако македонски автобус излета од патот и се преврте во близината на Лесковац, Србија. Несреќата се случила во 1:40 часот ноќеска, а екипите на брза помош веднаш пристигнале на местото, и виделе стравичен призор.

Кај Лесковац се преврте македонски автобус, 3 загинати, 32 повредени

МКД - 16.12.2018

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1,45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа што се случи на автопат во правец на Ниш повредени се 32 лица.

Автобус од Белград се превртел кај Невесиње, двајца загинати

Слободен Печат - 15.12.2018

Во сообраќајна несреќа кај местото Вртич во близина на Невесиње две лица загинале а повеќе се повредени кога автобус кој превезувал патници од Белград се превртел крај патот. Според Полициската управа во Требиње во автобусот кој од Белград патувал ...

Пожарникарите затекнале ужас: Се проверува дали има уште мртви во автобусот, Македонец со скршен череп

Press24 - 16.12.2018

Македонски автобус рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во болницата во Лесковац се префрлени 28 лица, додека 4 лица се во болницата во Ниш. Автобусот патувал од Штип за Виена.

Aвтобус од Прилеп се преврте кај Лесковац, најмалку тројца загинати

+инфо - 16.12.2018

Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јави РТС . Откако возачот не успеал да воспостави контрола на лизгавиот автопат, автобусот кој ...

Се преврте македонски автобус кај Лековац, три лица загинаа

Н.Македонија - 16.12.2018

Автобус со македонски регистерски таблички излета утрото околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа што се случи на автопат во правец на Ниш повредени се 32 лица.

Автобус од Белград се превртел кај Невесиње, двајца мртви

+инфо - 15.12.2018

Во сообраќајна несреќа кај местото Вртич во близина на Невесиње две лица загинале а повеќе се повредени кога автобус кој превезувал патници од Белград се превртел крај патот. Според Полициската управа во Требиње во автобусот кој од Белград патувал ...

Никој уште не знае од каде тргнал превртениот македонски автобус

Фактор - 16.12.2018

Превртениот македонски автобус, во кој загинаа тројца патници во близина на Лесковац, има непозната точка на тргнување, бидејќи некои српски медиуми претпоставуваат дека тој е од Штип, а други од Прилеп..