TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ударна вест од Русија! Армијата ја откри целта на нападот во Црното Море, руската флота спречи катастрофа!

Во Центар - 02.08.2023

Вооружените сили на Украина се обиделе да нападнат руски цивилни транспортни бродови со три чамци без екипаж во југозападниот дел на Црното Море, соопшти Министерството за одбрана, пренесува „РИА Новости“.

Руската морнарица одбила украински напад со пловила без екипаж во Црното Море

Во Центар

Русија собори украинско беспилотно летало над Севастопол на Крим

А1 On

КРЕМЉ ГИ ГУБИ НЕРВИТЕ – Министерството за одбрана на Русија тврди: “Погледнете што сакаа да ни направат Украинците во Црното Море! Ова е чист тероризам!“

Во Центар

Русија извести за напад со украинско беспилотно летало врз Москва

Глас на Америка

📽 ДРАМА ВО ЦРНО МОРЕ Украинците нападнаа руски бродови, Црноморската флота возврати

+инфо

Руската морнарица одби напад со украински беспилотни летала

Нетпрес

А1 On Во Центар Макфакс CivilMedia Кумановски м. Скопје1 Кајгана 24Инфо

Советникот на Зеленски и се закани на Русија: „Ќе се соочите со повеќе дронови“

А1 On - 01.08.2023

Михаило Подољак, советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, вели дека Русија ќе наиде на повеќе, како што рече, „неидентификувани беспилотни летала“. Подољак се огласи на социјалните мрежи по последниот напад во Москва и рече дека ...

Украина: Војната наскоро ќе се пресели на територијата на Русија

Во Центар

Украинците со предупредувачка порака до Русите: “Москва нека се навикне на војна, доаѓаат уште наши дронови!“

Во Центар

Беспилотно летало за два дена втор пат погодува иста зграда во Москва

Телма

Москва: Јасно е дека има опасност од украински напади и се преземаат мерки

Макфакс

Доаѓа ли војната на територијата на Русија?

Р.С.Европа

Војната доаѓа во рускиот бизнис откако беспилотни летала го нападнаа финансискиот центар на Москва

Во Центар

Глас на Америка Локално Локално Локално Сакам да кажам Денар Кумановски м. MakPress

Поголем дел од Украина под воздушна тревога по нападот со беспилотни летала во Москва

Р.С.Европа - 01.08.2023

Воздушна тревога беше прогласена за Киев и за поголемиот дел од Украина на 1 август, непосредно пред пладне, по нападот на руско беспилотно летало, што уништи студентски дом во источниот украински град Харков.

Зградата во Москва која двапати за два дена беше погодена со дрон е седиште на неколку руски министерства

Сакам да кажам

ВИДЕО| Комплексот Москва сити повторно на удар на украинските дронови

Слободен Печат

Напад на Харкив, дрон погоди кула во Москва

Р.С.Европа

(ФОТО) Москва повторно мета на напад со дронови, еден удрил во истата зграда што беше погодена пред два дена

360 степени

Напади со дронови во центарот на Москва

Deutsche Welle

Нови напади со дронови во Москва

Алфа

+инфо Телма Сакам да кажам Независен Макфакс А1 On Кајгана Локално

Руско МО: Два брода на руската Црноморска флота одбија напад на украински дронови во областа Севастопол

Опсервер - 01.08.2023

Руското Министерство за одбрана соопшти дека два патролни брода на Црноморската флота одбиле напад на три украински беспилотни чамци во близина на Севастопол. „Вооружените сили на Украина вечерва извршија неуспешен обид за напад со три морски чамци ...

Руско МО: Два брода на руската Црноморска флота одбија напад на украински дронови во областа Севастопол

24 Вести

Нападнати два брода на руската Црноморска флота

Независен

Руско МО: Два брода на руската Црноморска флота одбија напад на украински дронови во областа Севастопол

MakPress

Руско МО: Два брода на руската Црноморска флота одбија напад на украински дронови во областа Севастопол

Сител

Русите тврдат дека два брода на руската Црноморска флота одбиле напад на украински дронови во областа Севастопол

Слободен Печат

РУСКО МО: Два патролни брода на Црноморската флота одбија напад на три украински беспилотни чамци во близина на Севастопол

Денешен

Канал5

Кина воведува ограничувања на извозот на беспилотни летала поради војната во Украина

МКД - 31.07.2023

Кина денес воведе ограничувања на извозот на беспилотни летала со долг дострел, наведувајќи ја како причина војната во Украина и загриженоста дека тие дронови би можеле да бидат искористени во воени цели.

Кина воведе ограничување за извоз на дронови со голем дострел за да не се користат за воени цели

Курир

Кина воведува ограничувања на извозот на дронови поради војната во Украина

Локално

Кина воведе ограничување за извоз на дронови со голем дострел за да не се користат за воени цели

Независен

Кина воведе ограничување за извоз на дронови кои можат да се користат за воени цели

24Инфо

Кина воведе ограничување за извоз на дронови со голем дострел за да не се користат за воени цели

Нетпрес

Кина воведе ограничување за извоз на дронови со голем дострел за да не се користат за воени цели

Frontline

MakPress Опсервер