TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рогозин им се закани со балистички ракети „Сармат“ на Македонија, Бугарија и Црна Гора

Канал5 - 06.06.2022

Директорот на руската вселенска агенција денеска им се закани на три земји дека Русија може да истрела балистички ракети кон нив, откако тие го забранија прелетувањето на авионот на Сергеј Лавров.

Рогозин и се заканува на Бугарија со ракетата „Сармат“. Таа не бара дозвола за прелет. Каква е состојбата со ...

Пулс24 - 06.06.2022

Причина за неговата изјава на Твитер беше одбивањето на бугарската страна да дозволи летот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров за Србија, поради што посетата беше откажана. Рогозин напиша дека Сармат нема да бара дозвола.

Директорот на руската вселенска агенција се закани со балистичка ракета за некои прозападни земји на Балканот

Centar - 06.06.2022

Директорот на руската вселенска агенција денеска им се закани на три источноевропски земји дека Русија може да ги гаѓа со балистички ракети, откако тие го забранија летот на авионот што требаше да го донесе рускиот министер за надворешни работи ...

Рогозин: На интерконтиненталните проектили не им треба согласност како на Лавров

МКД - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција Роскосмос Дмитриј Рогозин реагираше денес на веста дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров нема да може да отпатува во планираната посета на Србија, бидејќи околните земји одбија да ...

Рогозин им се закани на Црна Гора, Бугарија и Романија со моќниот проектил: „Тој не бара согласност за лет“

Точка - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција "Роскосмос", Дмитриј Рогозин и се заканил на Црна Гора со интерконтинентален балистички проектил бидејќи го затворила својот воздушен простор за авионот кој требало да го однесе рускиот министер за ...

Рогозин и се закани на Бугарија со балистички ракети, ја прескокна Македонија

Независен - 06.06.2022

Апсолутно е неприфатливо за нуклеарна држава како Русија да прибегнува кон овој тип на закана од официјални лица, иако во неофицијален капацитет, изјави во интервју за БГНЕС воениот експерт Велизар Шаламанов, поранешен министер за одбрана.

Рогозин им се закани на Црна Гора и Бугарија со интерконтинетални балистички ракети

Независен - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин, ѝ се закани на Црна Гора со интерконтинентални балистички ракети, откако го затвори нејзиниот воздушен простор за авионот кој требаше да го превезе рускиот министер за ...

Закана од Рогозин до соседите на Србија: На „Сармат“ не ѝ треба дозвола како за Лавров

365 - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција „Роскосмос“ – Дмитриј Рогозин, им се закани на соседите на Србија поради тоа што не дозволија авионот на Сергеј Лавров да прелета низ нивниот воздушен простор за да може шефот на руската дипломатија ...

„САРМАТ“ ЗА КУКАВИЧКИТЕ БУГАРИ И ОДМАЗДОЉУБИВИТЕ РОМАНЦИ И ЦРНОГОРЦИ На ракетите не им се потребни дозволи за летање

+инфо - 06.06.2022

„Сармат“ е најновата хиперсонична ракета во арсеналот на руските сили, способна да носи повеќе нуклеарни боеви глави. Директорот на државната свемирска агенција на Русија – Роскосмос, Димитри Рогозин, на Твитер го искажа свеој гнев, откако беше ...

„Сармат“ или „Сатана II“ – Русија со ракети се закани кон Македонија!

4NEWS - 06.06.2022

Непостоечката ракета „Сармат“ повторно се појави како закана од Русија, овојпат за Македонија. Шефот на Роскосмос Дмитриј Рогозин и се закани на нашата земја со нуклеарна ракета откако Македонија одби да дозволи авионот на Сергеј Лавров да помине ...

Рогозин се закани: Сармат нема да бара дозвола за прелет од кукавичките Бугари и Црногорци

Press24 - 06.06.2022

Веста дека Бугарија, Македонија, Романија и Црна Гора му забранија на авионот на Сергеј Лавров да стигне до Белград ја налути Москва. Додека ЕУ и НАТО ја поздравија одлуката на членките да му забранат прелет на Лавров, Рогозин објави ептен нервозна ...

Рогозин ѝ се заканува на Црна Гора со балистички ракети

Кумановски м. - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин ѝ се закани на Црна Гора со интерконтинентални балистички ракети, наведувајќи дека Црна Гора ја изневерила заедничката историја.

„Сармат“ нема да бара дозвола за прелет од кукавичките Бугари и Црногорци – Русите се заканија, нас не не спомнаа

ММС - 06.06.2022

Веста дека Македонија, Црна Гора и Бугарија воведоа забрана за прелет на авионот на рускиот министер за надворешни работи, Сереј Лавров кој требаше да го посети Белград ја налути Москва која реагираше преку портпаролката Захариева.

ФОТО: Гнев од Русија: Закана за Бугарија, Македонија, Романија и Црна Гора

4NEWS - 06.06.2022

Веста дека Бугарија, Северна Македонија, Романија и Црна Гора го забранија летот на авионот на шефот на руската дипломатија ја потресе Москва. Додека ЕУ и НАТО ја поздравија одлуката на трите членки да го забранат летот на Сегеј Лавров за Белград, ...

Рогозин се закани: На најсмртоносната руска ракета не ѝ треба согласност како на Лавров

Локално - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин, денеска реагираше на веста дека министерот за надворешни работи Сергеј Лавров нема да може да пристигне на планираната посета на Србија, бидејќи соседните земји одбиле да ...

Рогозин се закани: Сармат нема да бара дозвола за прелет од кукавичките Бугари и Црногорци

Centar - 06.06.2022

Веста дека Бугарија, Македонија, Романија и Црна Гора му забранија на авионот на Сергеј Лавров да стигне до Белград ја налути Москва. Додека ЕУ и НАТО ја поздравија одлуката на членките да му забранат прелет на Лавров, Рогозин објави ептен нервозна ...

РОГОЗИН ЗБЕСНА, СЕ ЗАКАНУВА СО ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНА РАКЕТА - Сармат нема да бара дозвола за прелет од кукавичките Бугари ...

Фактор - 06.06.2022

Веста дека Бугарија, Северна Македонија, Романија и Црна Гора го забранија летот на авионот на шефот на руската дипломатија, кој требаше да пристигне во дводневна посета на Белград, ја шокираше Москва.

Закани од Москва за Македонија, Бугарија, Романија и за Црна Гора

А1 On - 06.06.2022

Додека ЕУ и НАТО ја поздравија одлуката на трите членки да го забранат летот на Сергеј Лавров за Белград, реакциите во Москва се поинакви. Директорот на државната агенција Роскосмос, Димитри Рогозин преку Твитер го изрази својот гнев кон овие четири ...

„На ‘САРМАТ’ руската ракета „сатана“ не и треба дозвола за прелет“ – се закани Рогозин!/ФОТО

Вечер Прес - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин денеска реагираше на веста дека министерот за надворешни работи Сергеј Лавров нема да може да пристигне на планираната посета на Србија, бидејќи соседните земји одбиле да му ...

Рогозин се заканува: На проектилите „Сармат“ не им треба согласност како Лавров

Слободен Печат - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин денеска реагираше на веста дека министерот за надворешни работи Сергеј Лавров нема да може да пристигне на планираната посета на Србија, бидејќи соседните земји одбиле да му ...

Висок функционер близок до Путин се закани со интерконтинентална ракета кон земјите кои го забранија летот на Лавров: ...

Во Центар - 06.06.2022

Веста дека Македонија, Бугарија, Романија и Црна Гора го забранија летот на авионот на првиот човек на руската дипломатија кој требаше да пристигне во дводневна посета на Белград, ја шокираше Москва.

Закана од Рогозин: на „Сармат“ не и треба дозвола како за Лавров

Опсервер - 06.06.2022

„Дали за тоа е добар „Сармат“? Тој нема да бара согласност да лета од кукавичките Бугари, одмаздољубивите Романци и Црногорци кои ја предале нашата заедничка историја, како и другите, Швеѓаните“, напиша Рогозин, кој често се заканува со употреба на ...

Закана од Рогозин: на „Сармат“ не и треба дозвола како за Лавров

MakPress - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција „Роскосмос“, Дмитриј Рогозин денеска реагираше на веста дека шефот на дипломатијата Сергеј Лавров нема да може да пристигне на планираната посета на Србија, бидејќи соседните земји одбиле да му ...

Закана од Рогозин: на „Сармат” не и треба дозвола како за Лавров

24Инфо - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција „Роскосмос”, Дмитриј Рогозин денеска реагираше на веста дека шефот на дипломатијата Сергеј Лавров нема да може да пристигне на планираната посета на Србија, бидејќи соседните земји одбиле да му ...

Рогозин на Твитер се заканува со нуклеарна ракета по одложувањето на посетата на Лавров на Србија

360 степени - 06.06.2022

Директорот на руската државна вселенска агенција кому не му е првпат да се заканува со нуклеарно оружјее реагира на веста дека соседните земји одбиле да дозволат прелет преку нивна територија Директорот на руската државна вселенска агенција ...

Гнев од Русија: Закана за Бугарија, Северна Македонија, Романија и Црна Гора ФОТО

Centar - 06.06.2022

Веста дека Бугарија, Северна Македонија, Романија и Црна Гора го забранија летот на авионот на шефот на руската дипломатија ја потресе Москва. Додека ЕУ и НАТО ја поздравија одлуката на трите членки да го забранат летот на Сегеј Лавров за Белград, ...

Рогозин збесна за “ветото” со Лавров, се заканува со ракети: “Сармат нема да бара дозвола да прелет од кукавичките ...

Во Центар - 06.06.2022

Веста дека Бугарија, Македонија, Романија и Црна Гора го забранија летот на авионот на шефот на руската дипломатија кој требаше да пристигне во дводневна посета на Белград, ја шокираше Москва.

Рогозин им се закани со балистички ракети „Сармат“ на Македонија, Бугарија и Црна Гора

Фокус - 06.06.2022

Директорот на руската вселенска агенција денеска им се закани на три земји дека Русија може да истрела балистички ракети кон нив, откако тие го забранија прелетувањето на авионот на Сергеј Лавров.

Закани од Русија за Македонија со балистички ракети

Скопје1 - 06.06.2022

Директорот на руската вселенска агенција денеска им се закани на три земји дека Русија може да истрела балистички ракети кон нив, откако тие го забранија прелетувањето на авионот на Сергеј Лавров.