TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кирби: Украина ја користи американската касетна муниција

Сител - 21.07.2023

Украинската војска почна ја користи американската касетната муниција во борбата против руската армија, објави портпаролот на Белата куќа за национална безбедност, Џон Криби. Кирби додаде дека во моментов муницијата се користи за пробивање на ...

Белата куќа: Украина ги доби касетните бомби, веќе ги користат

Фактор

САД признаа: „Касетната муниција е во раце на Украина, ја користат доста ефикасно“

Локално

Белата куќа потврди дека Украина „ефикасно ја користи касетната муниција“

360 степени

Кирби: Касетна муниција е во украински раце, распоредена на терен

Бизнис Вести

Касетната муниција е во украински раце, распоредена на терен

Независен

САД потврдија дека им ги дале касетните бомби на Украина

Република

Опсервер Канал5 Локално Lider MakPress Канал5 Во Центар

Бродовите кои патуваат за Русија и окупираните територии на Украина ќе се сметаат за воени цели – Киев со одмазда кон ...

Телма - 21.07.2023

Касетната муниција испорачана од САД „ефикасно“ се користи од украинските сили на воениот фронт, изјави висок претставник на американската одбрана. „Добивме првични повратни информации од Украинците и тие ги користат соодветно“, ги брифираше ...

УКРАИНЦИТЕ ГО “ЛУПААТ” БАХМУТ СО КАСЕТНА МУНИЦИЈА! Вашингтон пост за намерата на Киев да ги пробие РУСКИТЕ РОВОВИ кои ја блокираат офанзивата (ВИДЕО)

Во Центар

Вашингтон Пост: Украина почна да користи касетна муниција против руските сили

Либертас

Украина почнува со користење на касетна муниција – тврдење на медиуми во САД

Телма

Вашингтон пост: Украина започнува да користи касетна муниција

Локално

СИЈАРТО: Западното оружје го продлабочува конфликтот во Украина

Денешен

Американските медиуми тврдат: Украина почнува да користи касетна муниција

Вечер Прес

Опсервер Н.Македонија Сител Слободен Печат MakPress

Украина веќе ja користи касетната муниција од САД

Макфакс - 21.07.2023

Портпаролот на Белата куќа Џон Кирби, потврди дека украинските сили веќе ја користат касетната муниција испорачана од САД во нивната контраофанзива, јавува „Би-Би-Си“. Според Кирби, првичните информации од фронтот укажуваат дека гранатите покажале ...

Украина веќе ja користи касетната муниција од САД

Точка

Украина веќе ja користи касетната муниција од САД

24Инфо

Украинците „многу ефикасно“ ја користат американската касетна муниција

Вечер Прес

Белата куќа потврди: Украина веќе користи касетни бомби

Вечер Прес - 20.07.2023

Украина почна да користи касетни бомби испратени до неа од САД во борбата против руската армија, потврди портпаролот на Белата куќа за национална безбедност, Џон Кирби. Исто така, и Њујорк тајмс и Вашингтон пост објавија дека руските сили на фронтот ...

Вашингтон пост: Украина почна да ги користи американските касетни бомби

МКД

УКРАИНА ПОЧНА ДА ГИ КОРИСТИ ЗАБРАНЕТИТЕ АМЕРИКАНСКИ БОМБИ Извршен удар на руската пешадија

+инфо

„Вашингтон пост“: Украина почна да користи забранети американски бомби

А1 On