TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џафери: Не е точно дека тројца пратеници се држат заклучени во Собранието

А1 On - 10.01.2019

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев. „Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, најостро ги демантира информациите ...

Бачев: Тројца пратеници се заклучени во Собрание и врз нив се врши невиден притисок

МКД - 10.01.2019

Тројца пратеници се заклучени во Собранието каде што е присутен и локалниот раководител на ЦИА, Дејвид Стивенсон, и врз нив се врши невиден притисок за да гласаат за уставните измени, обвини лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев.

Бачев: Бејли и Стивенсон вршат притисок врз пратеници заклучени во Собрание

Макфакс - 10.01.2019

Американскиот амбасадор, Џес Бејли и Дејвид Стивенсон држат тројца пратеници заклучени во Собранието, обвини лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, на протестите пред законодавниот дом.

ВИДЕО: „Тројца пратеници се заклучени во Собранието и врз нив се врши притисок“, вели Бачев

ТВ21 - 10.01.2019

Тројца пратеници кои не сакале да дадат зелено светло за уставните промени, се заклучени во Собранието на Република Македонија и врз нив се врши притисок, рече Јако Бачев од импровизираната бина поставена пред Собранието.

Протести пред Собрание, Бачев: Тројца пратеници одбиваат да гласаат, не ги прифаќаат амандманите на Беса

4NEWS - 10.01.2019

Протестите пред Собрание продолжуваат. Јанко Бачев им се обрати на демонстрантите соопштувајќи им дека седницата за уставните амандмани во Собрание е презакажана за 15 часот, бидејќи тројца пратеници одбиле да ги гласаат аманданите предложени од ...

Бачев тврди дека Бејли ги заклучил пратениците и им врши притисок

Скопје1 - 10.01.2019

Лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, пред Собранието рече дека американскиот амбасадор Џес Бејли затворил тројца пратеници во Собранието и позади заклучени врати им врши притисок да гласаат за уставните измени.

Од „Македонија блокира“ бараат да влезат во Собрание и да разговараат со пратениците

Фокус - 09.01.2019

Од движењето „Македонија блокира“, чии членови протестираат денеска пред Собранието, побараа нивни претставници да влезат во парламентот за да разговараат со пратениците, како би им ги изложиле своите ставови против промена на уставното име.

Бачев бара од собраниската говорница да се обрати претставник на ,,Македонија блокира”

Макфакс - 09.01.2019

Јанко Бачев од ,,Единствена Македонија” на денешниот протест пред Собрание на некои организации обединети како ,,Македонија блокира”, побара во 16 часот од говорницата на Собранието да се обрати нивен претставник.

Демонстрантите побараа прием во Собранието (ВИДЕО)

ТВ21 - 09.01.2019

Демонстрантите кои во моментов се наоѓаат пред Собранието, побараа да влезат во Парламентот и да преговараат. Неколку стотици граѓани се собраа пред законодавниот дом да протестираат против уставните измени кои наместо во 12 часот, се одложени за 16 ...

Џафери демантира дека по налог на Бејли биле заклучени тројца пратеници во Собранието

1tv - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Бачев тврди дека тројца пратеници се заклучени во Собрание и врз нив се врши притисок

Пулс24 - 10.01.2019

Тројца пратеници се заклучени во Собранието каде што е присутен и локалниот раководител на ЦИА, Дејвид Стивенсон, и врз нив се врши невиден притисок за да гласаат за уставните измени, обвини лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев.

Бачев: Tројца пратеници се заклучени во Собранието

Фактор - 10.01.2019

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев вели дека тројца пратеници се заклучени во Собранието каде е присутен и локалниот раководител на ЦИА, Дејвид Стивенсон. Обвинува дека врз нив се врши невиден притисок за да гласаат за уставните ...

Бачев: Бејли и Стивенсон вршат притисок врз пратеници заклучени во Собрание

А1 On - 10.01.2019

Американскиот амбасадор, Џес Бејли заедно со Дејвид Стивенсон држат тројца пратеници заклучени во Собрание, обвини лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, на протестите пред законодавниот дом.

Бачев бара од собраниската говорница да се обрати претставник на „Македонија – блокира“

А1 On - 09.01.2019

Јанко Бачев од „Единствена Македонија” на денешниот протест пред Собрание на некои организации обединети како „Македонија блокира”, побара во 16 часот од говорницата на Собранието да се обрати нивен претставник.

Демонстрантите побараа прием во Собранието (ВИДЕО)

4NEWS - 09.01.2019

Демонстрантите кои во моментов се наоѓаат пред Собранието, побараа да влезат во Парламентот и да преговараат. Неколку стотици граѓани се собраа пред законодавниот дом да протестираат против уставните измени кои наместо во 12 часот, се одложени за 16 ...

Џафери: Лага е дека по налог на Бејли се држат тројца пратеници под клуч во Собранието

+инфо - 10.01.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес Бејли држат тројца пратеници ...

Бачев: Тројца пратеници се заклучени во Собрание и врз нив се врши невиден притисок

24Инфо - 10.01.2019

Тројца пратеници се заклучени во Собранието каде што е присутен и локалниот раководител на ЦИА, Дејвид Стивенсон, и врз нив се врши невиден притисок за да гласаат за уставните измени, обвини лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев.

Бачев: Бејли и Стивенсон вршат притисок врз пратеници заклучени во Собрание

Точка - 10.01.2019

Дејвид Стивенсон, по нарачка на американскиот амбасадор, Џес Бејли, држи тројца пратеници заклучени во Собранието, обвини лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, на протестите пред законодавниот дом.

Џафери: Не е точно дека тројца пратеници се држат заклучени во Собранието

Макфакс - 10.01.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев , дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор, Џес Бејли, држат тројца пратеници ...

Џафери го демантира Бачев дека претставници од американската амбасада, држат тројца пратеници заклучени во Собранието

еМагазин - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

Фокус - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

Слободен Печат - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија” Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери ги демантира информациите од Бачев за тројцата пратеници

ТВ21 - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

Независен - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери - Во Собрание не се држат заклучени пратеници

Р.С.Европа - 10.01.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес Бејли држат тројца ...

Џафери: Нема притисоци врз пратеници, никој не е заклучен

Н.Македонија - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

Канал5 - 10.01.2019

Ја информираме јавноста дека се работи за класична дезинформација, со цел да се нанесе штета на угледот на Собранието и на процесот на ЕУ и НАТО интеграциите на Република Македонија. Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

Вечер - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Бачев шири дезинформации

Нова ТВ - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од Американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

24Инфо - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија” Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери демантира дека по налог на Бејли биле заклучени тројца пратеници во Собранието

Либертас - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери го демантира Бачев

CivilMedia - 10.01.2019

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери, ги демантира наводите на лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, дека во Собранието на Република Македонија заклучени се држат тројца пратеници.

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

Локално - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Не е точно дека тројца пратеници се држат заклучени во Собранието

Точка - 10.01.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор, Џес Бејли, држат тројца пратеници ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

МКД - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија" Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери: Во Собранието секој пратеник одлучува сам и нема притисоци

Опсервер - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

Џафери ги демантира информациите од Бачев за тројцата пратеници

4NEWS - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, најостро ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес ...

По обвинувањата дека тројца пратеници се држат во заложништво по налог на Џес Бејли, се огласи Џафери

Centar - 10.01.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор, Џес Бејли, држат тројца пратеници ...

Џафери го демантира Бачев, тој вели: Нема заклучени пратеници во Собранието

Скопје1 - 10.01.2019

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, ги демантира информациите изнесени од лидерот на „Единствена Македонија“ Јанко Бачев, дека претставници од американската амбасада, по налог на американскиот амбасадор Џес Бејли држат ...