TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Угриновски пред утрешниот протестен митинг: Или власта ќе избрише се што е македонски или Македонија ќе победи

А1 On - 30.11.2018

„Македонија Блокира“ најави дека по „Сенародниот македонски митинг“ кој ќе се одржи пред Собранието на Република Македонија на 1 декември, ќе останат таму се до конечно распуштање на Собранието и распишување избори.

„Македонија блокира“: Поразот на Заев почнува утре со големиот сенароден митинг пред Собранието

Макфакс - 30.11.2018

Иницијативата „Македонија блокира“ на денешната прес-конференција се осврна на, како што велат оттаму, големиот сенароден македонски митинг што ќе се одржи пред Собранието, утре, 1 декември.

„Македонија блокира“: Поразот на Заев почнува утре со големиот сенароден митинг пред Собранието

Centar - 30.11.2018

Иницијативата „Македонија блокира“ на денешната прес-конференција се осврна на, како што велат оттаму, големиот сенароден македонски митинг што ќе се одржи пред Собранието, утре, 1 декември.