TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забраната на македонско знаме на Австралија опен била по – грешка!

Sport 1 - 16.01.2024

Вчерашните фотографии од терените на Австралија опен на кои можеа да се види дека е забрането користење на руското, белоруското, израелското, палестинското знаме, но и на нашето знаме со сонцето од Кутлеш како и актуелното официјално знаме на ...

Организаторот се извини за ставањето на македонското знаме меѓу забранетите знамиња за снимање

Спортманија

Македонското знаме повеќе не е забрането на „Австралија опен“ по реакцијата на МНР

Фактор

Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија Опен

SportSport

Македонското знаме се најде меѓу непожелните за снимање на Австарлија опен !

24Инфо

Скандал на „Aвстралија Oпен“: Организаторите забраниле македонското државно знаме да се снима и емитува

Алфа

(ФОТО) Срамно: Австралија Опен не ја признава Македонија?

Спортклуб

МКД Локално Курир +инфо ММС Слободен Печат Нетпрес Р.С.Европа

Ненамерен пропуст била забраната на македонското знаме на „Австралија Опен“

4NEWS - 16.01.2024

По добиените информации за пропустот поврзан со истакнувањето на официјалното знаме на Република Северна Македонија на тенискиот турнир „Австралија Опен“, Министерството за надворешни работи, преку амбасадата во Канбера, веднаш реагираше до ...

Ненамерен пропуст била забраната на македонското знаме на „Австралија Опен“

Sport M

Забранетото македонско знаме на „Австралија Опен“ било ненамерна грешка, МНР реагирало

Макфакс

Забранетото македонско знаме на „Австралија Опен“ било ненамерна грешка, МНР реагирало

Опсервер

Ненамерен пропуст била забраната за истакнување на македонското знаме на „Австралија Опен“

Фокус

„Австралија Опен“ се извини, по грешка ни го забраниле знамето

TopSport

Забранетото македонско знаме на „Австралија Опен“ било ненамерна грешка, МНР реагирало

Press24

24Инфо ТВ21 Lider 360 степени А1 On еМагазин Н.Македонија Сител

Македонското знаме не е повеќе забрането на АО!

SportSport - 16.01.2024

Шокантнп беше вчера да се прочита, а уште повеќе да се сфати како тоа македонското знаме да биде забрането на Австралија Опен. Сепак денеска смирувачки вести. Имено како што известуваат од МНР, забраната била по грешка и сега нашите знамиња може ...

Кому му пречи сонцето? На власта на ДУИ и СДСМ и на дијаспората во Австралија не им e гајле што македонското знаме е ...

PressingTV - 16.01.2024

„Блескаме во светот, нема зошто да поднесам оставка “, велеше поранешниот премиер Зоран Заев кога веќе беше на крајот на своето владеење. „Блескањето“ благодарение на мудрецот од Муртино на меѓународен план, најпрво со Грција, а потоа и со Бугарија, ...

„Блескаме“: Грците ни го забранија името, Бугарите јазикот, а Австралијците знамето

Република

ФОТО | Македонското знаме се најде на списокот забранети на Австралија Опен

Слободен Печат - 15.01.2024

Македонската заедница од Австралија на социјалните мрежи објави фотографија на која стојат забранетите знамиња на овогодинешното издание на Австралија Опен, а сосема неочекувано на оваа „црна листа“ се најде и македонското знаме.

Неочекувано: Македонските знамиња забранети на Австралија опен!

Sport 1

Македонското знаме не смее да влезе во кадар на Австралија опен

Кајгана

Скандалозна одлука на Австралија Опен: Зошто македонското знаме е забрането на трибините во Мелбурн!?

Екипа

Знае ли да ја објасни некој чудната забрана на македонското знаме на Австралија опен?

Оff.net

Шокантна информација од Австралија- Македонското знаме забрането на Австралија Опен турнирот во тенис

Скопје инфо

Зошто Австралија Опен го забранува македонското знаме?

Спортски

Фактор

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НА „ЦРНАТА ЛИСТА“ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН Земјата членка на НАТО доби ист третман со Русија, Белорусија, ...

+инфо - 15.01.2024

Во Австралија живеат повеќе д 200.000 Македонци. Република Македонија никогаш не направила ништо неправедно кон оваа земја. Зошто тогаш е забрането македонското знаме? Македонското државно знаме, како и знамето од Кутлеш (Вергина) се забранети за ...

Македонското знаме забрането на Австралија Опен, зошто?! (ФОТО)

Sport M

Кому му пречи македонското знаме? АО со инструкции до снимателите кои знамиња да не бидат снимани (Фото)

Спортманија

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

Макфакс - 15.01.2024

Македонската заедница во Австралија објави фотографија со забранети знамиња, каде што се наоѓа и македонското знаме. Знамето е забрането заедно со Израел, Русија, Белорусија, Палестина и Тајван, а засега не е позната причината на организаторот, ...

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

Опсервер

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

TopSport

Македонската заедница во Австралија: Mакедонското знаме е забрането на „Австралија опен“

Press24

Мaкедонското знаме, заедно со руското, израелското, палестинското… на „црна листа“ на Австралија опен

Република

Мaкедонското знаме, заедно со руското, израелското, палестинското… забрането на Австралија опен

Денешен

Македонското знаме забрането за пренос на Aвстралија Oпен

Локално - 15.01.2024

Македонската заедница во Австралија алармираше дека Македонското знаме е забрането за пренос преку камерите на тенискиот турнир Австралија Опен, покрај знамињата на Палестина, Израел, Русија, Белорусија и Тајван кои исто така се забранети.

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на Aвстралија Oпен и зошто нема реакција од нашите власти

А1 On

ЗОШТО МНР НЕ РЕАГИРА НА ЗАБРАНАТА НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ? Дали не беа доволни досегашните понижувања, прашува Левица

+инфо

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на „Aвстралија Oпен“ и зошто нема реакција од нашите власти

Макфакс

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на „Aвстралија Oпен“ и зошто нема реакција од нашите власти

Опсервер

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на „Aвстралија Oпен“ и зошто нема реакција од нашите власти

Точка

Левица: Зошто македонското знаме е забрането за пренос на Aвстралија Oпен и зошто нема реакција од нашите власти

Во Центар

ММС Скопје инфо

Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија Опен

Република - 15.01.2024

Македонското официјално знаме како и тоа од Кутлеш се забранети на Австралија опен, објавуваат групите на Македонците во Австралија.Па така, Маcedonian Australian Pride oбјави дека организаторите на Гренд слемот и наложиле на телевизијата „Канал 9“ ...

СКАНДАЛОЗНО: Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија oпен

Нетпрес

СКАНДАЛОЗНО: Maкедонското државно и знамето од Кутлеш забранети на Австралија oпен

365

[ФОТО] Скандалозно: Мaкедонското знаме, заедно со руското, израелското, палестинското… на „црна листа“ на Австралија ...

Точка - 15.01.2024

Македонската заедница во Австралија објави фотографија со забранети знамиња, каде што се наоѓа и македонското знаме. Знамето е забрането заедно со Израел, Русија, Белорусија, Палестина и Тајван, а засега не е позната причината на организаторот, ...

[ФОТО] Забранетото македонско знаме на „Австралија Опен“ било ненамерна грешка, МНР реагирало

Точка

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – ...

Бизнис Вести - 16.01.2024

По добиените информации за пропустот поврзан со истакнувањето на официјалното знаме на Република Северна Македонија на тенискиот турнир „Австралија Опен“, Министерството за надворешни работи, преку амбасадата во Канбера, веднаш реагираше до ...

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“

Канал5

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – техничка грешка

Бриф

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – техничка грешка

Либертас

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст – техничка грешка

Нова ТВ

Според МНР неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“ е техничка грешка

Zoom

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст - техничка грешка

24 Вести

Вечер Прес