TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Излезе на виделина валканиот веш на власта, избрале компанија за шиење гаќи да врши надзор на изградба на ...

Курир - 16.03.2023

Скандалот со изборот на надзор за изградбата на коридорите 8 и 10Д го извади на виделина валканиот веш на власта на Груби и Ковачевски. Овој пат буквално. Груби и Ковачевски доделуваат тендер за надзор тежок 22 милиони евра во кој клучна е фирмата ...

Излезе на виделина прљавиот веш на власта – избрале компанија за шиење гаќи да врши надзор на изградба на коридори, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Излезе на виделина прљавиот веш на власта – избрале компанија за шиење гаќи да врши надзор на изградба на коридори – смрди на корупција

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Излезе на виделина валканиот веш на власта, избрале компанија за шиење гаќи да врши надзор на изградба на коридори

Lider

ВАЛКАНИ ТЕНДЕРИ: Буквално излезе на виделина валканиот веш на Груби и Ковачевски со фирма за гаќи која ќе врши надзор за автопати

Денешен

Излезе на виделина валканиот веш на власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ, избрале компанија за шиење гаќи да врши надзор на изградба на коридори – смрди на корупција

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Излезе на виделина прљавиот веш на власта

Канал5

MakPress Република

Можно е да има истрага за надзорот на коридорите 8 и 10, Обвинителството не исклучува можност да отвори предмет

Макфакс - 15.03.2023

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ги следи обвинувањата за несоодветен избор на компанија која ќе врши надзор над изградбата на коридорите 8 и 10 и не ја исклучува можноста да направи предистрага.

Парламентот да отвори расправа за Бехтел и Енка и за раскрчмување на народни пари

Вечер Прес

„Евро консалтинг“ останала без лиценца за надзор пред да се потпише со „Бехтел-Енка“

Алсат-М

Стојаноски: Од текстилен погон „Електра солушн“ ќе прави надзор на најскапиот градежен проект

24 Вести

Стојаноски: Обвинителите треба да постапат веднаш по аферата поврзана со надзор на изградбата на Коридорот 8 и 10Д – во спротивно ќе треба да објаснат зошто молчеле

Скопје1

За надзорот на „Бехтел и Енка“ ќе се плаќа до 300.000 од човек – а „Електро солушнс“ е фирма која се занимавала со производство на долна облека, открива 360 степени

Телма

Стојаноски: Потонаа сите лаги на Груби и Ковачевски за странски експерти при надзорот на Коридорите 8 и 10Д

Вечер Прес

Денешен Курир 24Инфо Курир Нетпрес +инфо Денешен MakPress

Груби се гордее со коридорите, опозицијата бара итна истрага

Сител - 15.03.2023

И додека Македонија ја тресат корупциски скандали, вицепремиерот Груби на косовска телевизија одржа детална презентација за изградбата на коридорите 8 и 10д. Проектот за него е толку важен што вели – немам амбиции да бидат прв премиер Албанец, сакам ...

Стојаноски пред просториите на Електра Солушн за долна облека: Ова е стручната фирма која ќе го врши надзорот на Коридорите 8 и 10д

24Инфо

Стојаноски пред просториите на Електра Солушн за долна облека: Ова е стручната фирма за која зборуваат Груби и Ковачевски дека ќе го врши надзорот на Коридорите 8 и 10д

Курир

Стојаноски пред просториите на Електра Солушн за долна облека: Ова е стручната фирма за која зборуваат Груби и Ковачевски дека ќе го врши надзорот на Коридорите 8 и 10д

Опсервер

(ВИДЕО) Стојаноски: „Електра солушн“ од долна облека до надзор на најскапиот проект во државата

А1 On

Од фирмата за долна облека смрди на корупција, рече Стојаноски за надзорот на коридорите

МКД

Ова е Електра Солушн за долна облека, стручната фирма за која зборуваат Груби и Ковачевски дека ќе го врши надзорот на Коридорите 8 и 10д, вели Стојаноски

ММС

Канал5 Нетпрес MakPress Сител Press24 +инфо Република Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: Смрди - корне на корупција, фирма за долна облека ќе врши надзор врз изградбата на коридорите

Сител - 15.03.2023

Ковачевски и Груби се што кажаа во одбрана на криминалниот тендер за надзор на изградбата на коридорите 8 и 10Д, се излажаа. А, народот вели, кој лаже тој и краде. Фактите целосно ги побија нивните невистини.

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Ковачевски избрале фирма со искуство од шиење долна облека, да врши надзор врз изградбата на коридорите – смрди – корне на корупција и наместен тендер

24Инфо

Груби и Ковачевски избрале фирма со искуство од шиење долна облека, да врши надзор врз изградбата на коридорите, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Ковачевски избрале фирма со искуство за шиење долна облека за надзор на коридорите – смрди на корупција

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Ковачевски избрале фирма со искуство од шиење долна облека, да врши надзор врз изградбата на коридорите

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Ковачевски избрале фирма со искуство од шиење долна облека, да врши надзор врз изградбата на коридорите – смрди – корне на корупција и наместен тендер

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Ковачевски избрале фирма со искуство од шиење долна облека за надзор на коридорите – смрди на корупција

MTM

+инфо Канал5 Press24 MakPress Нетпрес