TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хрватите сакаат руска вакцина, ги прегореа телефоните во Руската амбасада во Загреб

Слободен Печат - 11.02.2021

Деновиве, илјадници Хрвати ја контактирале амбасадата на Русија во Загреб, со цел да дојдат до руската вакцина против ковид-19. Секој ден, Руската амбасада одговара на десетици и десетици повици на хрватски граѓани кои очајно се обидуваат да дознаат ...

Руската амбасада под опсада од Хрвати поради вакцината

Макфакс

Хрватите ја запоседнаа Руската амбасада во Загреб, сакаат да се вакцинираат со Спутник V

А1 On

РУСКАТА АМБАСАДА ПОД „ОПСАДА“ ОД СТОТИНА ХРВАТИ - ја бараат Спутник V, а би оделе и во Русија да се вакцинираат

Фактор

Руската амбасада во Загреб под постојана „опсада“: Илјадници Хрвати бараат да се вакцинираат со Спутник V

Вечер Прес

Хрватите ја сардисале руската амбасада во Загреб поради вакцината

24Инфо

Руската амбасада во Хрватска под опсада поради вакцината

Н.Македонија

Република Centar

Втората руска вакцина- 100% ефикасна: Ја надмина и Спутник V

Фактор - 11.02.2021

Вакцината против ковид-19, позната како EpiVacCorona, втората руска вакцина, се покажа како „100 процентна ефективна“ во раните фази на испитувањето, соопшти рускиот Роспотребнадзор. Податоците, засновани на испитувања во фаза I и II, беа објавени ...

ЕУ тврди дека Русите не доставиле барање за регистрација на вакцината: Еве кој лаже...

Точка

Не е точно дека не сме аплицирале за регистрација – Креаторите на руската вакцина ја демантираат ЕМА

ММС

Од сомневање до најголемо научно достигнување: Како се смени односот кон руската вакцина?

Локално

ЕМА: Русија се уште не ни пратила барање за одобрување на Спутник V

Канал5

Порака од Брисел до членките: Ако сакате руска вакцина - купете си ја сами

Точка

Порака од Брисел до земјите-членки: Ако сакате руска вакцина, купете ја сами

Локално

Слободен Печат Нетпрес Press24 Опсервер Сител А1 On 24Инфо Независен

Ѓерлек: До крајот на годината во српскиот Институт „Торлак“ ќе се произведува вакцината „Спутник V“

Опсервер - 10.02.2021

-Државниот секретар во српското министерството за здравство, Мирсад Ѓерлек, изјави дека е реално до крајот на годината да почне производството на вакцината на руски „Спутник V“ во Србија во Институтот „Торлак“ во Белград, јави допсиникот на МИА од ...

Ѓерлек: До крајот на годината во српскиот Институт „Торлак” ќе се произведува вакцината „Спутник V”

24Инфо

Ѓерлек: До крајот на годината во српскиот Институт „Торлак“ ќе се произведува вакцината „Спутник V“

Либертас

Ѓерлек: До крајот на годината во српскиот Институт „Торлак“ ќе се произведува вакцината „Спутник V“

Сител

Ѓерлек: До крајот на годината во српскиот Институт „Торлак“ ќе се произведува вакцината „Спутник V“

MakPress

Ѓерлек: До крајот на годината во српскиот Институт „Торлак“ ќе се произведува вакцината „Спутник V“

А1 On