TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богоев: Италијански профили се појавија како администратори на мојата страница на Фејсбук

360 степени - 23.06.2020

Фан-страницата на Фејсбук на градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, е хакирана, што е втор напад во период од околу 6 месеци. Во изјава за „360 степени“, Богоев вели дека забележал дека како администратори, покрај постојните, се појавиле и два ...

Стефан Богоев ќе го пријави хакирањето до амбасадата на САД

24Инфо - 23.06.2020

Денеска беа хакирани Фејсбук страниците на директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски, и градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев. Градоначалникот Стефан Богоев на својот приватен Фејбук профил напиша дека хакирањето ќе го ...

Хакирани Фејсбук страниците на Каевски и Богоев: Презедовме мерки, се уште не знаеме кој стои зад нападот

Фокус - 23.06.2020

Попладнево директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски и градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објавија дека нивните официјални Фејсбук фан страници се хакирани. Каевски во изјава за „Фокус“ велат дека се уште не знаат кој стои зад ...

Хакери ги нападнаа фејсбук страниците на Богоев и Каевски

+инфо - 23.06.2020

Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека неговата официјална фејсбук фан страница е хакирана. – Хакирана е мојата официјална Facebook страница (Stefan Bogoev). Проблемот е пријавен до надлежните институции и Facebook.

Хакирани Фејсбук страниците на Богоев и Каевски

Локално - 23.06.2020

Фото: Борче Поповски Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објави дека неговата официјална Фејсбук фан страница е хакирана. Истото го сподели и директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски.

Внимавајте што кликате - се врши масовен хакерски напад на Фејсбук

Press24 - 23.06.2020

Масовен интернационален „фишинг“ напад во моментот се врши на социјалната мрежа Фејсбук. Па само со еден клик на линк се одзема пасвордот на профилот и се преземаат или гасат страните доколку сте администратори.

Масивен фишинг напад на Фејсбук, се крадат пасворди, згаснуваат фан страни

Слободен Печат - 23.06.2020

Во моментов се случува масивен интернационелен фишинг напад на Фејсбук, доколку се кликне на линкот ви го крадат пасвордот на профилот и ги преземаат и гасат страните каде сте администратори.

Хакирани Фејсбук страните на Стефан Богоев, Дарко Каевски и СДСМ Карпош

Frontline - 23.06.2020

Денеска се хакирани неколку официјалните фејсбук страни на двајца функционери и огранок од СДСМ. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев на својот приватен Фејсбук профил исвести дека му е хакирана официјалната Фејсбук страна -Хакирана е мојата ...

(ФОТО) Хакирани Фејсбук страните на Стефан Богоев, Дарко Каевски

Скопје1 - 23.06.2020

Денеска се хакирани официјалните фејсбук страни на двајца функционери од СДСМ. Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев на својот приватен Фејсбук профил извести дека му е хакирана официјалната Фејсбук страна.

Хакирани Фејсбук страниците на Дарко Каевски, Стефан Богоев и СДСМ Карпош

24Инфо - 23.06.2020

Попладнево директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски и градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објавија дека нивните официјални Фејсбук фан страници се хакирани. Каевски во изјава за „Фокус“ вели дека се уште не знаат кој стои зад ...

Хакирани Фејсбук страниците на Каевски и Богоев: Презедовме мерки, се уште не знаеме кој стои зад нападот

iPortal - 23.06.2020

Попладнево директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски и градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев објавија дека нивните официјални Фејсбук фан страници се хакирани. Каевски во изјава за „Фокус“ вели дека се уште не знаат кој стои зад ...

Богоев: Два италијански профили се појавија како админи на мојата фан станица

Слободен Печат - 23.06.2020

Фан-страницата на Фејсбук на градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, е хакирана, што е втор напад во период од околу 6 месеци. Богоев вели дека забележал дека како администратори, покрај постојните, се појавиле и два италијански профили.