TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џек Тешеира денеска ќе се појави пред суд за протекувањето на доверливи документи од Пентагон

360 степени - 14.04.2023

Дел од информациите во јавноста во врска со мотивот за објавување на документите се дека тој изразувал скептицизам кон американската влада, но неговите пријатели, пак, тврдат дека Тешеира ниту бил свиркач ниту странски агент Американецот Џек Тешеира ...

Младиот Џек Тешеира со месеци споделувал доверливи документи во онлајн група, Негови пријатели велат дека не е ни свиркач, ни странски агент

Сакам да кажам

Осомничениот за протекување документи од Пентагон денеска пред суд

А1 On

НОЖ ВО ГРБ – Ги подготвија војниците, ја мотивираа нацијата, направија грандиозен план, а сега се се’ распаѓа?!

Во Центар

Ова е осомничениот за протекување на тајните американски документи

Кумановски м.

Џек Тешеира минатиот јули добил честитка за промоцијата во 102. разузнавачки Винг на Националната гарда на Масачусетс

360 степени

(ВИДЕО) ФБИ го уапси момчето преку кое протекоа тајните планови на Пентагон

Фокус

360 степени Слободен Печат Сакам да кажам А1 On Р.С.Европа Во Центар Нетпрес Слободен Печат

МЛАДОТО МОМЧЕ КОЕ ГИ ПОСРАМОТИ САД! Џек Тешеира (21 г.) не е шпион туку фалбаџија: “Сакаше оружје и сакаше да ги ...

Во Центар - 14.04.2023

ФБИ во четвртокот уапси младо момче вработено во Националната гарда на воздухопловството на САД поради објавување доверливи документи кои го посрамотија Вашингтон пред сојузниците ширум светот.

“ТОЈ Е СВИРКАЧОТ!“ – ФБИ уапси младо момче (21 г.) одговорно за објавувањето на тајните документи на Пентагон: “Тој бил лидер на он-лајн група и со години објавувал разузнавачки информации!“ (фото/видео)

Во Центар

Кој е Џек Тешеира, младиот гардист кој ги обелодени документите на Пентагон?

Кајгана

ЊТ: 21- годишниот Џек Тешеира ги објави тајните документи на САД, „работел“ со тинејџери

Канал5

Идентификуван човекот што ги протече документите: млад гардист со многу низок ранг

Независен

САД: Уапсен осомничениот за објавување доверливи документи

Локално

ОТКРИЕНО КОЈ ГО ОБЈАВИ ТАЈНИОТ ДОКУМЕНТ!? Тој е вознемирен и свесен за тоа какви би можеле да бидат последиците

Фактор

Либертас Фактор Макфакс +инфо Нетпрес Република А1 On

Уапсениот за протекувањето на документите не бил шпион, туку само фалбаџија?

Deutsche Welle - 14.04.2023

Дали за спектакуларното протекување на тајни документи е виновен 21-годишен соработник на американската армија? Во САД се поставуваат прашања како тоа можело да се случи и како да се спречи во иднина.

ВИДЕО: Објавена снимка од апсењето на мажот кој стои зад протекувањето тајни американски податоци

А1 On

Го викавме ОГ. Способен е, вооружен е: Откриено кој ги објавил доверливите документи на Пентагон?

Денар

Вашингтон пост: Лицето кое ги сподели американските тајни информации е млад човек кој работи во американска воена база

МКД

Кој ги објави тајните американски документи? Се започна на Дискорд!

Кумановски м.

Вашингтон пост: Лицето кое сподели доверливи информации од САД е млад човек кој работи во американска воена база

А1 On

Вашингтон пост: Лицето кое ги сподели американските тајни информации е млад човек кој работи во американска воена база

Телма

Во Центар Точка

Протекоа фотографии за тоа како изгледа гардистот Џек Тешеира кој оддаде национални информации за САД

Фактор - 14.04.2023

Градистот од американското воено воздухопловство Џек Тешеира е обвинет за откривање на тајните мејлови од Пентагон и денеска ќе се појави пред судот во Бостон, јави Би-Би-Си. Џек Тешеира (21) во неговиот дом.

Гарланд: Уапсен е Џек Тешеира во врска со „истрагата за испраќање доверливи информации за националната одбрана“

Курир

ВИДЕО I Гарланд: Уапсен е Џек Тешеира во врска со „истрагата за испраќање доверливи информации за националната одбрана“

Нетпрес

Уапсен 21 годишен гардист за протекувањето документи од Пентагон

Денешен

Гарланд: Уапсен е Џек Тешеира во врска со „истрагата за испраќање доверливи информации за националната одбрана“

Либертас

Гарланд: Уапсен е Џек Тешеира во врска со „истрагата за испраќање доверливи информации за националната одбрана“

Опсервер

Гарланд: Уапсен е Џек Тешеира во врска со „истрагата за испраќање доверливи информации за националната одбрана“

Во Центар

Вечер Прес MakPress Алсат-М

Уапсен осомничениот за протекувањето на доверливите документи на Пентагон (ВИДЕО)

МКД - 13.04.2023

ФБИ го уапси Џек Тешеира, припадникот на американската Национална гарда, кој се доведува во врска со протекувањето на доверливите документи кои беа објавени на интернет, јавуваат американските медиуми.

(ВИДЕО) Уапсен осомничен за протекувањето на доверливите документи од Пентагон

Lider

Ројтерс: Припадник на Националната гарда на САД осомничен за протекувањето на документите на Пентагон

360 степени

ФБИ го уапси осомничениот за протекување на доверливи документи на САД (ВИДЕО)

Канал5

Бајден за протечените документи на Пентагон: Во тек е сеопфатна истрага, се приближуваме до одговори

360 степени

Бајден: Не сум загрижен поради обелоденувањето на документите, не се објавени нови информации

Макфакс

Вашингтон пост: Доверливите американски податоци ги објавило младо момче кое работело во воена база

24 Вести

А1 On Локално Слободен Печат МКД Слободен Печат МКД Телма 360 степени

Американски медиуми објавија дека е откриено кој ги споделил тајните американски докуметни

Канал5 - 13.04.2023

20-годишник, вработен во воена база, пасиониран љубител на оружјето е „кртот“ кој ги обелоденил тајните документи на Пентагон. Веста ја објави Вашингтон Пост, повикувајќи се на извори на социјална платформа „Дискорд“, чиј член било момчето, a чија ...

Лондон: Во протечените американски тајни документи има „сериозно ниво на неточност“

ТВ21

Лондон: Во протечените американски тајни документи има „сериозно ниво на неточност“

MakPress

Лондон: Во протечените американски тајни документи има „сериозно ниво на неточност“

Опсервер

Британија тврди дека во протечените американски документи постои ризик од дезинформации

Слободен Печат

Лондон: Во протечените американски тајни документи има „сериозно ниво на неточност“

24Инфо

Лондон: Во протечените американски тајни документи има „сериозно ниво на неточност“

Бриф

Вечер Прес Канал5 Либертас Frontline

Откриено лице кое стои зад протекувањето на доверливите американски документи?

Deutsche Welle - 13.04.2023

Како купишта строго доверливи документи на американските тајни служби едноставно завршија на интернет? Весникот Вашингтон пост сега јавува дека го знае одговорот. Лицето одговорно за на поради што започна истрагата за националната безбедност, е ...

„Вашингтон пост“: Откриено кој ги објавил доверливите податоци за САД

Макфакс

„Вашингтон пост“: Откриено кој ги објавил доверливите податоци за САД

24Инфо

Вашингтон Пост: Доверливите американски податоци ги објавило младо момче кое работело во воена база

Опсервер

Вашингтон Пост: Доверливите американски податоци ги објавило младо момче кое работело во воена база

Бриф

Доверливите американски податоци ги објавило младо момче кое работело во воена база, пишува Вашингтон Пост

Н.Македонија

Вашингтон Пост: Доверливите американски податоци ги објавило младо момче кое работело во воена база

ТВ21

MTM Либертас ММС MakPress Точка +инфо Денешен Канал5

Што се знае за објавените американски тајни документи?

24Инфо - 13.04.2023

Завладеа голема нервоза поради фактот што во јавноста протекоа тајни американски документи за руската инвазија на Украина. Што точно беше објавено? И какви се последиците за САД, Украина, Русија…? Наводни тајни документи од Вашингтон за рускиот ...

Што се знае за објавените американски тајни документи?

Опсервер

Што се знае за објавените американски тајни документи?

Во Центар

Што се знае за објавените американски тајни документи?

Канал5

Што се знае за објавените американски тајни документи?

MakPress