TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грабеж имало – но не во „Скопјанка“, туку во Бутел

Макфакс - 31.03.2023

Грабеж се случил утрово во скопската населба Бутел, а не во трговскиот центар Скопјанка, во Аеродром, како што претходно објавија повеќе медиуми. Во обложувачница во Бутел упаднале две лица и со закана со оружје украле пари.

Детали за грабежот во Бутел

Centar - 31.03.2023

Денеска (31.03.2023) во 10.20 часот, вработен во обложувалница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две лице со закана со оружје одземале пари. Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на ...

Грабеж на обложувалница во Бутел, двајца со пиштол го одзеле прометот

Слободен Печат - 31.03.2023

Околу 10:20 часот утрово вработен во обложувалница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две вооружени лица го одземале прометот, соопштија од МВР. Полицијата веднаш се упатила на местото на настанот и презема мерки за расчистување на случајот.

Грабежот во обложувалница е во Бутел – со вперено оружје го одзеле прометот

А1 On - 31.03.2023

Грабежот за кој медиумите пишуваа дека се случил во населбата Аеродром, всушност се случил во населбата Бутел, потврдија од МВР за А1он. Настанот во МВР е пријавен во 10 часот и 20 минути од страна на вработениот во обложувалница.

Немало грабеж во Скопјанка кај Аеродром, туку ограбена е обложувалница во Бутел

Centar - 31.03.2023

Немало грабеж во Скопјанка кај Аеродром, како што објавија повеќе медиуми, туку ограбена е обложувалница во Бутел. Од полицијата демантираат дека имало било каков грабеж во тек во близина на Тц Скопјанка во скопски ...

Грабеж во спортска обложувалница во Гази Баба

Курир - 29.03.2023

На 28.03.2023 во 09.25 часот во СВР Скопје е пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Гази Баба едно лице со закана од вработената одзело пари. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Грабеж во спортска обложувалница во Гази Баба

Lider - 29.03.2023

На 28.03.2023 во 09.25 часот во СВР Скопје е пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Гази Баба едно лице со закана од вработената одзело пари. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Ограбена обложувалница во Гази Баба: Вработена била принудена да го даде прометот на крадците

Press24 - 29.03.2023

На 28.03.2023 во 09.25 часот во СВР Скопје е пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Гази Баба едно лице со закана од вработената одзело пари. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Грабеж во обложувачница во Бутел

Макфакс - 31.03.2023

Денеска во 10.20 часот, вработен во обложувачница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две лице со закана со оружје одземале пари, соопшти МВР. Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на ...

Грабеж во обложувачница во Бутел

Курир - 31.03.2023

Денеска во 10.20 часот, вработен во обложувачница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две лице со закана со оружје одземале пари, соопшти МВР. Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на ...

Детали за вооружениот грабеж кај Скопјанка

Сител - 31.03.2023

Денеска (31.03.2023) во 10.20 часот, вработен во обложувалница на подрачје на општина Аеродром пријавил дека две лице со закана со оружје одземале пари. Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на ...

Утрово ограбена обложувалница во Бутел

ММС - 31.03.2023

Во морето од вести од црна хроника денес, пристигна уште една. Од МВР информираат за грабеж во обложувалница во скопската населба Бутел. -Денеска (31.03.2023) во 10.20 часот, вработен во обложувалница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две ...

Со оружје ограбена обложувалница во Бутел

Локално - 31.03.2023

Утрово околу 10 часот дошло до грабеж на обложувалница во скопски Бутел, информираат од МВР. -Денеска (31.03.2023) во 10.20 часот, вработен во обложувалница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две лице со закана со оружје одземале пари.

Грабеж имало во Бутел, не во Аеродром – со оружје влегле во обложувалница и ја ограбиле сред бел ден

Фокус - 31.03.2023

Грабежот на обложувалницата што се случи утрово, не бил скопската населба Аеродром, туку во Бутел. Иако првично беше објавено дека има грабеж спроти трговскиот центар Скопјанка во Аеродром и дека во обложувалница влегле две лица со хируршки маски, ...

Немало грабеж во Скопјанка кај Аеродром, туку ограбена е обложувалница во Бутел

Либертас - 31.03.2023

Немало грабеж во Скопјанка кај Аеродром, како што објавија повеќе медиуми, туку ограбена е обложувалница во Бутел. Од полицијата демантираат дека имало било каков грабеж во тек во близина на Тц Скопјанка во скопски ...

Грабеж во обложувачница во Бутел

Република - 31.03.2023

Денеска во 10.20 часот, вработен во обложувачница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две лице со закана со оружје одземале пари, соопшти МВР. Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на ...