TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нападот на Москва го изврши Украина, објави руското Министерство за одбрана

Фокус - 30.05.2023

Украинските безбедносни сили употребија осум беспилотни летала за напад на Москва, соопшти Министерството за одбрана, пренесе „РИА новости“ „Во нападот беа вклучени осум беспилотни летала од типот на авиони.

Реакција на Русија: „Ова е тероризам, Киев не нападна“

Макфакс

Русија: Режимот во Киев изврши терористички напад со беспилотни летала врз Москва (ВИДЕО)

МКД

Русија: Украинците ја нападнаа Москва со дронови

Кајгана

Зошто Русија толку жестоко сега го напаѓа Киев и другите градови?: „Растат пукнатините во Кремљ“

Точка

“ТОТАЛЕН ХАОС ВО КРЕМЉ!“ – легендарниот британски полковник го опиша планот на рускиот ‘модерен цар’: “Владимир Путин е во паника и има монструозен план…“

Во Центар

Зеленски: Русија изврши еден од најмасовните напади со беспилотни летала врз Украина до сега

Нетпрес

Нетпрес Р.С.Европа Во Центар CivilMedia Локално Фокус Frontline Нова ТВ

Воздушни напади на Москва и Киев – има повредени и загинати

360 степени - 30.05.2023

Управите на двете руската и украинската престолнина соопштија дека во текот на раните утрински часови градовите биле нападнати со дронови. Во нападот на Москва, според тамошните власти, нема загинати.

Москва нападната со дронови, има оштетени згради, велат властите

Сакам да кажам

(ВИДЕО) МОСКВА И КИЕВ СИ РАЗМЕНИЈА НАПАДИ СО ДРОНОВИ Има загинати и повредени, горат згради и се евакуираат станарите

+инфо

Во руски напад со дронови врз Киев загина едно лице

Локално

Русија погоди воена база во Украина во нов бран напади

Глас на Америка

Многу интензивен напад врз главниот град на Украина, Киев

Lider

Погодени воени цели на западот на Украина, Киев тврди дека соборил 29 од 35 дронови

Нетпрес

Телма Н.Македонија Сител Фактор Lider Н.Македонија Алсат-М

Експлозии во Киев, едно лице загина

4NEWS - 30.05.2023

Во Киев се слушнаа експлозии , а неколку станбени згради беа запалени откако Русија трета ноќ по ред го нападна украинскиот главен град, јавува Би-Би-Си. Најмалку едно лице загина во експлозиите. „ Масовен напад .

Руски напад на Кијив: Во неколку квартови паднаа остатоци од проектили, едно лице е повредено

Frontline

Повторно одекнаа експлозии во Киев, Кличко ги повика граѓаните да останат во засолништа

Локално

Повторно експлозии во центарот на Киев, Кличко ги повика граѓаните да останат во засолништа

Бизнис Вести

Повторно експлозии во центарот на Киев, Кличко ги повика граѓаните да останат во засолништа

Опсервер

Силни експлозии во центарот на Киев, во сила е предупредување за воздушна опасност

ТВ21

Повторно експлозии во центарот на Киев, Кличко ги повика граѓаните да останат во засолништа

Канал5

24 Вести MakPress Вечер Прес

(ВИДЕО) ЧИЈ Е ПРОЕКТИЛОТ КОЈ ПАДНА НА УЛИЦА ВО КИЕВ? Русите изненадија со напад сред бел ден

+инфо - 29.05.2023

Ова е 16 воздушен напад врз Украина месецов, а денешното гаѓање се чинеше дека е насочено кон центарот на градот, јавува Би-Би-Си. Медиумот пишува дека сите руски ракети биле наводно соборени, нема жртви, а повредено е едно лице.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ракетата на системот „Патриот“ падна среде улица во Киев

Локално

„Си-ен-ен“ открива зошто Русија троши толку дронови врз Киев

Слободен Печат

Масовен руски напад со дронови на Киев

360 степени

Најголем досега руски напад со беспилотни летала, 40 дронови лансирани кон Киев

Опсервер

Најголем досега руски напад со беспилотни летала, 54 дронови лансирани кон Киев

24Инфо

Најголем досега руски напад со беспилотни летала, 40 дронови лансирани кон Киев

Локално

Канал5 Курир Во Центар Либертас MakPress 24 Вести Денешен Zoom

Во жесток руски напад тешко оштетено пристаништето во Одеса

360 степени - 29.05.2023

Само преку пристаништата во регионот Одеса Украина може да извезува житарки и други прехранбени производи како дел од иницијативата за снабдување со жито Во напад на руски дрон во текот на ноќта е оштетена дел од инфраструктурата во украинското ...

Во жесток руски напад тешко оштетено пристаништето во Одеса

Либертас

ВИДЕО: Во жесток руски напад оштетено пристаништето во Одеса

А1 On

Во жесток руски напад тешко оштетено пристаништето во Одеса

МКД

Зеленски: Руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина

Бизнис Вести - 29.05.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина. „Киев и сите наши градови, цела Украина, ќе стават крај на историјата на деспотизмот на Москва, кој поробува многу ...

Зеленски: Руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина

Слободен Печат

Зеленски: Руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина

Опсервер

Зеленски: Руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина

Курир

Зеленски оптимист: Руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина

Република

Зеленски: Руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина

24Инфо

Зеленски: Руското раководство ќе падне по поразот на Кремљ во војната против Украина

24 Вести

Сител Локално Во Центар Канал5 Денешен MakPress Пулс24