TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наместо од Скопје, јавноста ни се информира од Софија – Бучковски идната недела во Бугарија

Алсат-М - 09.01.2021

Иако од Владата во Скопје најавија дека ќе се одмораат од процесот за решавање на спорот со Бугарија, нашата јавност од официјални лица во Софија денеска дозна нешто сосема друго. Имено, следнава недела се планира средба на високи бугарски ...

Каракачанов: Северна Македонија може да добие датум за преговори во јануари ако го потпише анексот со 12 точки

Press24

Вицепремиерот изолиран: Димитров бараше спорот со Бугарија да мирува до март, Бучковски патува во Софија

Република

Каракачанов: Македонија добива датум месецов ако го потпише Анексот од 12 точки

Слободен Печат

Каракачанов: С. Македонија може да добие датум за преговори во јануари ако го потпише анексот со 12 точки

Скопје1

Каракачанов: С. Македонија може да добие датум за преговори во јануари ако го потпише анексот со 12 точки

Локално

Каракачанов: Македонија добива датум месецов ако го потпишат…

Мак. Весник

Фокус Република PressingTV Курир Независен 360 степени Нетпрес PressingTV

(Видео) Каракачанов: Доставивме анекс со 12 точки, С. Македонија треба да го потпише за да добие датум за преговори

Макфакс - 09.01.2021

Северна Македонија има шанса да добие датум за преговори во јануари или февруари, ако го потпишат анексот од 12 точки што го доставивме, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во телевизиско интервју.

Каракачанов: Доставивме анекс со 12 точки, Македонија треба да го потпише за да добие датум за преговори уште овој месец

Акцент

(ВИДЕО) Каракачанов: С. Македонија има шанса да добие датум за преговори во јануари или февруари, ако го потпишат анексот од 12 точки

А1 On

КАРАКАЧАНОВ: Изготвивме Анекс од 12 точки, нека го потпишат, ќе добијат датум уште во февруари!

Денешен

(Видео) Каракачанов: Доставивме анекс со 12 точки, С. Македонија треба да го потпише за да добие датум за преговори

Вечер

Каракачанов: Доставивме анекс со 12 точки, С. Македонија треба да го потпише за да добие датум за преговори

24Инфо

Каракачанов порача: Ако го потпише анексот од 12 точки РС Македонија има шанси да добие датум за преговори во јануари ...

Вечер - 09.01.2021

Република Северна Македонија има шанса да добие датум за преговори во јануари или февруари, ако го потпише анексот од 12 точки што го доставивме, рече вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов во интервју за бугарската ТВ ...

Каракачанов:Ако го потпише анексот од 12 точки Македонија има шанси да добие датум за преговори

Канал5

Каракачанов: Ако го потпише анексот од 12 точки Македонија има шанси да добие датум за преговори во јануари или февруари

Сител

Каракачанов: Ако го потпише анексот од 12 точки РС Македонија има шанси да добие датум за преговори во јануари или февруари

Опсервер

Каракачанов: Ако го потпише анексот од 12 точки РС Македонија има шанси да добие датум за преговори во јануари или февруари

ММС

„Македонија има шанси да добие датум за преговори во јануари или февруари, aко го потпише анексот од 12 точки“, вели Каракачанов

ТВ21

Каракачанов: Ако го потпише анексот од 12 точки Северна Македонија има шанси да добие датум за преговори во јануари или февруари

iPortal

Каракачанов: Со Бучковски се гледаме следната недела, ама бугарската позиција не е сменета

+инфо - 09.01.2021

Бугарскиот вицепремиер вели дека две години се обидувал на Зоран Заев да му објасни дека Бугарија не е банана држава. Специјалниот претставник на македонската Влада за спорот со Бугарија, Владо Бучковски следната недела доаѓа во Бугарија, изјави ...

Нема причина да се менува позицијата на Бугарија: Каракачанов пред да го види Бучковски

Expres

Каракачанов: Македонија носела закони полоши од нацистичка Германија

Expres

Каракачанов: Македонија носела закони полоши од нацистичка Германија

Република

Каракачанов се заканува: Мислеа дека Меркел ќе не клекне мене, Захариева и Борисов, ама се излажаа, сега ќе чекаат долго

Фактор

Бучковски уште нетргнат, Каракачанов му порача: Бугарија нема да отстапи од своите барања

Република

Заблудите на Каракачанов и бугарските манипулации со бројки

Република

PressingTV

Разговорите со Софија продолжуваат – следната недела нова средба во Бугарија?

ТВ21 - 09.01.2021

Северна Македонија во овој момент се уште ја подготвува стратегијата за пристапот кој ќе го заземе при новите рунди на разговори со Бугарија. Имено, извори од македонскиот преговарачки тим утрово за Сител Телевизија потврдиле дека тие се во ...

Македонија да не влезе во сценариото на бугарската предизборна кампања

Н.Македонија