TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгоре телевизија „ВИС“ во Струмица

Сител - 25.03.2020

Изгоре регионалната телевизија Вис од Струмица. Во пожарот целосно се изгорени просториите на телевизијата со комплетната опрема, а зафатени се и простории на неколку други компании кои се сместени во истата зграда како што е еден текстилен погон, ...

Новинарските здруженија и синдикати апелираат за помош на ТВ Вис

360 степени - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија упатија заеднички апел до институциите, стопанските субјекти и поединци да помогнат за што побрзо враќање во етер на ...

ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат за помош за ТВ Вис

+инфо - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија со голема загриженост ја примија веста за опожарување на просториите на регионалната телевизија Канал Вис од Струмица .

Голем пожар во просториите на Регионалната телевизија „ВИС“, како и во простории на текстилен погон и Социјалниот ...

Струмица Денес - 25.03.2020

Денес, (среда) 25.03.2020 година, околу 02.00 часот, во просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ како и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица избувна голем пожар.

Во пожар во поранешната струмичка касарна изгоре локалната телевизија ТВ ВИС

360 степени - 25.03.2020

Рано утрово избил пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната телевизија ТВ канал ВИС. Како што објавија од телевизијата, во пожарот кој избувнал во 2 часот утрово зафатени биле телевизиското ...

Пожар во ТВ „Вис“, Струмица – гореа студиото и техниката

Макфакс - 25.03.2020

Утрово изби пожар во зградата во која се наоѓаат просториите на ТВ ВИС во Струмица. Од телевизијата пренесуваат дека пожарот ги зафати телевизиското студио и техниката, но и останатите субјекти кои се сместени во зградата.

Пожар во ТВ ВИС во Струмица

А1 On - 25.03.2020

Утрово околу два часот избил пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на струмичкиот ТВ канал ВИС. Во пожарот кој избил зафатени биле телевизиското студио и техниката, но гореле и останатите субјекти сместени во зградата.

Во пожар изгоре струмичката ТВ Канал Вис

Сакам да кажам - 25.03.2020

Од засега непознати причини, околу 2 часот по полноќ ноќеска избувна пожар во објект на струмичката касарна, во кој се наоѓа и регионалната ТВ Канал Вис. Целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел на ТВ Канал Вис. Нема повредени.

Пожар во ТВ ВИС, изгоре сета опрема

+инфо - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Во пожарот зафатени биле телевизиското студио и техниката.

Пожар во регионалната ТВ канал ВИС

Радио МОФ - 25.03.2020

Околу 2 часот утрово избил пожар во зградата на поранешната струмичка касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Од телевизијата известуваат дека во пожарот биле зафатени телевизкото студио и техниката, но гореле и останатите ...

Пожар во објект од струмичката касарна,каде се наоѓа и регионалната ТВ Вис

ММС - 25.03.2020

Од засега непознати причини околу 2 часот по полноќ, избувна пожар во објект на струмичката касарна во која се наоѓа и регионалната ТВ Канал ...

Изгоре регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, тројца пожарникари повредени

еМагазин - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Ноќва гореше ТВ Вис

Република - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Од телевизијата пренесуваат дека во пожарот зафатени беа телевизкото студио и техниката, но гореа и ...

Пожар во старата струмичка касарна, опожарена и ТВ Вис

AKO - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица, објави ТВ канал Вис, а се опожарени дел од нивните простории. Во пожарот се зафатени телевизиското студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во ...

Пожар во струмичката ТВ ВИС

Слободен Печат - 25.03.2020

Целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел. Од засега непознати причини ноќеска избувна пожар во објект на струмичката касарна, во кој се наоѓа и регионалната ТВ Канал Вис. Целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел.

Пожар во ТВ ВИС, Струмица

Курир - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Од телевизијата пренесуваат дека во пожарот зафатени беа телевизиското студио и техниката, но гореа и ...

Пожар во струмичка ТВ ВИС

Нетпрес - 25.03.2020

Ноќта кон средата околу 2 часот по полнож извувна пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица, каде што се сместени просториите на регионалнито телевизиски канал ТВ ВИС. Од телевизијата пренесуваат дека во пожарот зафатени беа телевизиското ...

Пожар во ТВ ВИС во Струмица

Локално - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица, објави ТВ канал Вис, а се опожарени дел од нивните простории. Во пожарот се зафатени телевизиското студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во ...

Пожар во ТВ ВИС во Струмица

Независен - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица, објави ТВ канал Вис, а се опожарени дел од нивните простории. Во пожарот се зафатени телевизиското студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во ...

Изгоре струмичката телевизија Вис, нема повредени

Фокус - 25.03.2020

Пожар избувнал околу 2 часот по полноќ ноќеска во објект на струмичката касарна, во кој се наоѓа и регионалната ТВ Канал Вис. Од засега непознати причини целосно изгореа студијата, техниката и редакцискиот дел на ТВ Канал Вис.

Пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица, гореше и ТВ ВИС

ТВ21 - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Во пожарот кој изби зафатени беа телевизкото студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во зградата.

Изгоре ТВ канал Вис

24Инфо - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Од телевизијата пренесуваат дека во пожарот зафатени беа телевизкото студио и техниката, но гореа и ...

Пожар во ТВ „ВИС“ во Струмица

Press24 - 25.03.2020

Утрово околу два часот избил пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на струмичкиот ТВ канал ВИС, пренесува „А1ОН“. Во пожарот кој избил зафатени биле телевизиското студио и техниката, но гореле и останатите субјекти ...

Пожар во струмичката телевизија ВИС – гореа студиото и техниката

Н.Македонија - 25.03.2020

Утрово изби пожар во зградата во која се наоѓаат просториите на ТВ ВИС во Струмица. Од телевизијата пренесуваат дека пожарот ги зафати телевизиското студио и техниката, но и останатите субјекти кои се сместени во зградата.

(ФОТО) Пожар во ТВ ВИС, Струмица – гореа студиото и техниката

Скопје1 - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Во пожарот кој изби зафатени беа телевизкото студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во зградата.

Пожар во зградата на поранешната касарна, гореше и ТВ ВИС

Скопје инфо - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Во пожарот кој изби зафатени беа телевизкото студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во зградата.

ДЕТАЛИ: Пожарот во ТВ Вис се гасел повеќе од 6 часа, повредени тројца пожарникари

Курир - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Пожар во струмичката ТВ ВИС

Frontline - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Во пожарот кој изби зафатени беа телевизкото студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во зградата.

Пожар во регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица

24 Вести - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Тројца пожарникари повредени во пожарот во телевизија „ВИС”

Слободен Печат - 25.03.2020

Двајца од повредените пожарникари се на лекување во струмичката болница, а еден се здобил со полесна повреда на ногата. Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС” во Струмица, а зафатени се и простории на еден ...

Изгоре регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, тројца пожарникари повредени

Алсат-М - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Во пожар изгоре локалната ТВ Вис во Струмица

Канал5 - 25.03.2020

Рано утрово избил пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионалната телевизија ТВ Канал Вис. Како што објавија од телевизијата, во пожарот кој избувнал во 2 часот утрово зафатени биле телевизиското ...

Пожар во ТВ ВИС Струмица – гореа студиото и техниката

Точка - 25.03.2020

Утрово изби пожар во зградата во која се наоѓаат просториите на ТВ ВИС во Струмица. Од телевизијата пренесуваат дека пожарот ги зафати телевизиското студио и техниката, но и останатите субјекти кои се сместени во зградата.

Пожарот во ТВ Вис се гасел повеќе од 6 часа, повредени тројца пожарникари

Република - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Пожар во ТВ ВИС од Струмица

Expres - 25.03.2020

Голем пожар кој изби околу 2 часот по полно, ја зафати зградата во која се наоѓаат просториите на ТВ ВИС во Струмица. Од телевизијата пренесуваат дека пожарот ги зафати телевизиското студио и техниката, но и останатите фирми сместени во зградата.

Детали за пожарот во ТВ „ВИС“ во Струмица: Го гаснеле 6 часа, повредени тројца пожарникари

Press24 - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Тројца пожарникари повредени во пожарот во кој изгоре регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица

Либертас - 25.03.2020

-Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Во пожар изгоре регионалната телевизија „ВИС“ од Струмица

Телма - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот по полноќ во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

(ВИДЕО) Пожар во зградата на поранешната касарна, гореше и ТВ канал ВИС

Бриф - 25.03.2020

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС. Во пожарот кој изби зафатени беа телевизкото студио и техниката, но гореа и останатите субјекти сместени во зградата.

Изгоре регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, тројца пожарникари повредени

MakPress - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Пожарот во ТВ ВИС бил гаснет повеќе од шест часа, повредени тројца пожарникари

Нетпрес - 25.03.2020

Синоќа околу 2 часот во пожар изгореа просториите на Регионалната телевизија „ВИС“ во Струмица, а зафатени се и простории на еден текстилен погон и Социјалниот повеќенаменски центар на општина Струмица.

Новинарските организации апелираат за помош за ТВ „Вис“, која ја зафати пожар

Макфакс - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа, државни институции, стопански субјекти, поединци да помогнат на ...

ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат за помош за ТВ Вис

Телма - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Здружението на новинари (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите во Македонија (СЕММ) упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа, државни институции, стопански субјекти и поединци да ...

ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат за помош за ТВ Вис

24Инфо - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Здружението на новинари (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите во Македонија (СЕММ) упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа, државни институции, стопански субјекти и поединци да ...

ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат за помош за изгорената ТВ Вис

Мета - 25.03.2020

„Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија со голема загриженост ја примија веста за опожарување на просториите на регионалната телевизија Канал Вис од Струмица“, ...

ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат за помош за ТВ Вис

ММС - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Здружението на новинари (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите во Македонија (СЕММ) упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа, државни институции, стопански субјекти и поединци да ...

Новинарските организации апелираат за помош за „ТВ Вис“ која ја зафати пожар

Н.Македонија - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, Здружението на новинари и Советот за етика во медиумите во Македонија упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа, државни институции, стопански субјекти, поединци да помогнат на ...

Новинарските организации апелираат за помош на ТВ ВИС

Радио МОФ - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Здружението на новинари (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите во Македонија (СЕММ) соошштуаат дека со голема загриженост ја примија веста за опожарување на просториите на регионалната ...

ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат за помош за ТВ Вис

CivilMedia - 25.03.2020

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Здружението на новинари (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите во Македонија (СЕММ) упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа, државни институции, стопански субјекти и поединци да ...

ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат за помош за ТВ Вис

Либертас - 25.03.2020

– Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Здружението на новинари (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите во Македонија (СЕММ) упатуваат заеднички апел до локалната самоуправа, државни институции, стопански субјекти и поединци ...