TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слупчане остана без струја поради неконтролирани кражби, мештаните не дозволуваат влез на екипите на ЕВН во селото

Макфакс - 05.07.2023

Поради дефект во среднонапонската мрежа како резултат на контуинирани кражби од страна на жителите на кумановското Слупчане, денес селото се соочува со прекин во снабдувањето со електрична енергија и блокади од страна на мештаните за влез на екипите ...

Блокади во Слупчане: Жителите палат гуми за екипите на ЕВН да не влезат во селото

360 степени - 05.07.2023

Селото е во тотален мрак, а тоа е причина за блокадата на патот Блокиран е патот кој води до селото Слупчане, во Општина Липково. Како што вечерва јавува ТВ 21, во видео објавено на нивната фејсбук-страница, на патот кој води до селото жителите ...

Ноќен бунт во Слупчане: Со запалени гуми се блокира патот за да не влезат екипи на ЕВН

Слободен Печат - 06.07.2023

Селото Слупчане во општина Липково вечерва е во тотален мрак поради неконтролирани кражби на струја, а жителите со блокада на патот кој води до селото ги попречуваат екипите на ЕВН да влезат во селото, објавија дел од медиумите.

Во Слупчане се палат гуми за да се спречи да влезе ЕВН

МКД - 05.07.2023

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН. Тие неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина, "> ТВ 21.

(ВИДЕО) ГОРИ СЛУПЧАНЕ Жителите палат гуми за да не влезе ЕВН во селото

+инфо - 05.07.2023

Вкупните годишни загуби поради кражби на струја во селото Слупчане изнесуваат повеќе од 1 милион евра, односно околу 6 GW/h. Процентуално, 80 отсто од годишната потрошена енергија се краде, а успешно се наплаќа само една третина од останатите 20 ...

ВИДЕО: Исклучена струјата во Слупчане, жителите се кренаа на протест и го блокираа патот

ТВ21 - 05.07.2023

ЕВН вечерва ја исклучи струјата во селото Слупчане, оставајќи го целото село во мрак. Жителите на селото го блокираа главниот пат на влезот од селото, палејќи оган со автомобилски гуми. Судирот меѓу ЕВН и жителите на село Слупчане се случил затоа ...

(ВИДЕО), Ноќен бунт во Слупчане, липковското село остана без струја

Фактор - 05.07.2023

Жителите на Слупчане вечерва го блокираат главниот пат кој води во липковското село, јавува ТВ21 со објавено видео. Според информациите, ЕВН Хоме ја исклучила електричната енергија и селото е во тотален мрак.

Жителите на Слупчане со запалени гуми го блокираа влезот на екипите на ЕВН (ВИДЕО)

Курир - 05.07.2023

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН. Тие неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина. Жителите денес со оган го блокираа патот, па откако ги запалија ...

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН

Република - 05.07.2023

Жителите на Слупчаме со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН,кои неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможоста да наплатат струја во оваа општина, објави ТВ 21.

Жителите на Слупчане со палење на гуми пред влезот на селото не дозволија да влезат екипи на ЕВН

MakPress - 06.07.2023

Поради дефект во среднонапонската мрежа како резултат на континуирани кражби од страна на жителите на липковско Слупчане, денеска селото се соочува со прекин во снабдувањето со електрична енергија, соопшти ЕВН.

(ВИДЕО) Гори во Слупчане! Ноќен бунт на жителите, ЕВН им ја исклучи струјата

Мастило - 05.07.2023

Жителите на Слупчане вечерва со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН. Од компанијата веќе неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина.

Видео: Барикади со запалени гуми. Жители на Слупчане не им даваат на екипи на ЕВН да влезат во селото

Либертас - 05.07.2023

Жителите на кумановското село Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН, кои неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина, се гледа од видеото што го објави ТВ 21.

(ВИДЕО) Жители на селото Слупчане направија барикади од запалени авто гуми!

Канал5 - 05.07.2023

ТВ21 јавува дека жителите на кумановското село Слупчане палат гуми и го блокираат влезот на екипите на ЕВН, кои неколку месеци се обидуваат да наплатат струја во оваа општина! Како што на 7ми јуни јави Плусинфо, околу 200 жители на Слупчане насилно ...

(Видео) Жителите на кумановското село Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН

Lider - 05.07.2023

Жителите на Слупчаме со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН,кои неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможоста да наплатат струја во оваа општина, објави ТВ 21 Вкупните годишни загуби поради кражби на струја во ...

Слупчане остана без струја поради неконтролирани кражби од мештаните

Алсат-М - 05.07.2023

Поради дефект во среднонапонската мрежа како резултат на контуинирани кражби од страна на жителите на кумановското Слупчане, денес селото се соочува со прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Слупчане остана без струја поради неконтролирани кражби од мештаните

Канал5 - 05.07.2023

Поради дефект во среднонапонската мрежа како резултат на контуинирани кражби од страна на жителите на кумановското Слупчане, денес селото се соочува со прекин во снабдувањето со електрична енергија.

ВИДЕО: Жителите на Слупчане со запалени гуми го блокираа влезот на екипите на ЕВН

Press24 - 05.07.2023

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН, известува ТВ21. Тие неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина.

СЛУПЧАНЕ ВЕЧЕРВА Е ВО МРАК Селото остана без струја поради неконтролирани кражби од мештаните

+инфо - 05.07.2023

Од ЕВН добивме потврда за прекинот во снабдувањето поради неконтролирано и неовластено користење на електрична енергија. Од компанијата додаваат дека постојано се соочуваат со проблеми и закани од мештаните, односно не постојат услови за нормално ...

Жителите на Слупчане со запалени гуми го блокираа влезот на екипите на ЕВН

24Инфо - 05.07.2023

Жителите на кумановското село Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН, кои неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина, се гледа од видеото што го објави ТВ 21.

(видео) ТВ 21: Жители на Слупчане со палење гуми го блокираат патот и влезот на ЕВН, каде струја плаќаат само 20 отсто ...

Денешен - 05.07.2023

Жителите на Слупчане со палење на гуми на патот го блокираа влезот на екипите на ЕВН. Тие неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во оваа општина, објави ТВ 21.

Гори Слупчане: Жителите палат гуми за да го блокираат влезот на екипите на ЕВН

А1 On - 05.07.2023

Со палење на гуми на патот, жтелите на село Слупчане го блокираат влезот на екипите на ЕВН, кои неколку месеци се обидуваат да стават ред со неможноста да наплатат струја во општината. Поради дефект во среднонапонската мрежа како резултат на ...

ВИДЕО: Исклучена струјата во Слупчане, жители излегоа протест и палејќи гуми го блокираа патот

4NEWS - 05.07.2023

ЕВН вечерва ја исклучи струјата во селото Слупчане, оставајќи го целото село во мрак. Жителите на селото го блокираа главниот пат на влезот од селото, палејќи оган со автомобилски гуми. Судирот меѓу ЕВН и жителите на село Слупчане се случил затоа ...

Слупчане остана без струја поради неконтролирани кражби, мештаните палат гуми и не дозволуваат влез на ЕВН

Точка - 05.07.2023

Поради дефект во среднонапонската мрежа како резултат на контуинирани кражби од страна на жителите на кумановското Слупчане, денес селото се соочува со прекин во снабдувањето со електрична енергија и блокади од страна на мештаните за влез на екипите ...

Блокади во Слупчане – се палат гуми за да се спречи ЕВН да влезе во селото

Фокус - 06.07.2023

Со палење на гуми на патот, жителите на село Слупчане го блокираат влезот на екипите на ЕВН. Веста ја објави ТВ 21 со видео објавено на нивната фејсбук-страница. Поради дефект во среднонапонската мрежа како резултат на контуинирани кражби од страна ...

Без струја поради неконтролирани кражби:Жителите на кумановско Слупчане протестираа со блокади од запалени гуми на ...

Вечер Прес - 06.07.2023

ТВ21 јавува дека жителите на кумановското село Слупчане палат гуми и го блокираат влезот на екипите на ЕВН, кои неколку месеци се обидуваат да наплатат струја во оваа општина. Како што на 7ми јуни јави Плусинфо , околу 200 жители на Слупчане насилно ...