TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин му понуди мир на Западот, но да ги задржи освоените територии во Украина

Независен - 24.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да ја прекине третата година од војната со Украина и да склучи примирје, под услов да ја задржи контролата врз веќе освоените територии. Ова го објави Ројтерс, повикувајќи се на пет извори блиски до ...

Путин е спремен да ја прекине војната во Украина со сегашните линии на фронтот, велат извори од Кремљ

Сакам да кажам - 24.05.2024

Владимир Путин е спремен да ја прекине војната во Украина со договорено примирје со кое ќе се признаат сегашните линии на фронтот, изјавија четири руски извори за „Ројтерс“, додавајќи дека рускиот лидер е подготвен да продолжи со борбите ако Киев и ...

ПУТИН Е СПРЕМЕН ДА ЈА ЗАМРЗНЕ ВОЈНАТА, НО… Ројтерс ексклузивно открива што го исфрустрирало рускиот лидер

+инфо - 24.05.2024

Путин може да се бори онолку долго колку што е потребно, но Путин е исто така подготвен за прекин на огнот, да ја замрзне војната, изјавил вториот извор, висок функционер кој соработувал со Путин и има познавање на разговорите на највисоко ниво во ...

Ројтерс: Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина, но има услов за тоа

А1 On - 24.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина со тоа што ќе се согласи на прекин на огнот со кој се признаваат сегашните борбени линии на фронтот, изјавија за Ројтерс четири руски извори, додавајќи дека Путин е ...

Ројтерс: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Независен - 24.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да ја заврши војната во Украина со прекин на огнот што ќе ги признае сегашните линии на фронтот, изјавија четири руски извори за Ројтерс, додавајќи дека тој е подготвен да продолжи да се бори доколку ...

Според Кремљ, сите други грешат!

Рацин - 23.05.2024

Кремљ го обвинува Зеленски за недостаток на легитимитет, ЕУ за цензура и „глобалната елита“ за обид за атентат на словачкиот премиер Роберт Фицо. Веројатната цел е да се оттргне вниманието од ситуацијата во Русија, пишува во најновата анализа на „ЕУ ...

Ројтерс: Путин подготвен да ја прекине војната во Украина

ТВ21 - 24.05.2024

Три лица, запознаени со разговорите во кругот на Владимир Путин, за „Ројтерс“ рекле дека рускиот претседател бил фрустриран на мала група советници, поради, како што смета, обидите на Западот да ги попречат разговорите и одлуката на украинскиот ...

„Ројтерс“: Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина

Локално - 24.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина со тоа што ќе се согласи на прекин на огнот со кој се признаваат сегашните борбени линии, изјавија четири руски извори за Ројтерс, додавајќи дека Путин е подготвен да ...

Ројтерс: Путин подготвен да ја прекине војната во Украина, ова се условите!

4NEWS - 24.05.2024

Три лица, запознаени со разговорите во кругот на Владимир Путин, за „Ројтерс“ рекле дека рускиот претседател бил фрустриран на мала група советници, поради, како што смета, обидите на Западот да ги попречат разговорите и одлуката на украинскиот ...

Reuters: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Кајгана - 24.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да ја заврши војната во Украина со прекин на огнот што ќе ги признае сегашните линии на фронтот, изјавија четири руски извори за Reuters, додавајќи дека тој е подготвен да продолжи да се бори доколку ...

Ројтерс: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Скопје1 - 24.05.2024

Рускиот претседател Владимир Путин е подготвен да ја заврши војната во Украина со прекин на огнот што ќе ги признае сегашните линии на фронтот, изјавија четири руски извори за Ројтерс, додавајќи дека тој е подготвен да продолжи да се бори доколку ...