TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР постапува по пријавата за исчезнато бебе, клиниките немаат регистрирано таков пациент

Сител - 24.11.2023

Полиција го проверува случајот со наводно исчезнатото бебе од Детската клиника, откако сопружници пријавија дека нивното бебе лежело на оваа клиника, но кое претходно било неколку месеци на Гинекологија каде се родело пред 5 месеци со компликации.

ИСЧЕЗНАТО Е ПЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ, ТВРДАТ РОДИТЕЛИТЕ Клиниките немаат регистрирано таков пациент, а МВР постапува по ...

+инфо - 24.11.2023

Од двете клиники упатуваат апел на претпазливост до сите при следењето на овој случај, бидејќи како што велат кај нив такво бебе за кое тврдат родителите не било примено кај нив. Од таму порачуваат дека е невозможно да се случи безбедносен пропуст ...

ГАК: Ниту еднаш не дошла на преглед пациентката која сега дава неточна изјава поврзана со исчезнување на бебе

Press24 - 24.11.2023

Од ЈЗУ ГАК испратија демант до нашата редакција во кој се наведува дека во изминатата година ниту еднаш не дошла на преглед пациентката која сега дава неточна изјава поврзана со исчезнување на бебе.

Исчезнато е бебе на Клиниката за гинекологија и акушерство

Press24 - 24.11.2023

Исчезнато е бебе на Универзитетска клиниката за детски болести. Моментално таткото на детето е во полиција на распит за целиот овој случај, по што подоцна ќе бидат откриени повеќе информации, пренесува Сител.

ДРАМАТА СЕ УШТЕ ТРАЕ: Полицијата го проверува случајот со исчезнатото бебе, Детската клиника и ГАК вечерва со исти ...

Курир - 24.11.2023

Од Детската клиника и Клиниката за гинекологија и акушерство знаат за слуачајот бидејќи родителите реагирале и кај нив, но двете клиники тврдат дека такво бебе ниту е родено, ниту лежело кај нив.

Полицијата го проверува случајот со исчезнатото бебе, Детската клиника и ГАК тврдат дека кај нив такво дете не лежело

Денешен - 24.11.2023

Полиција го проверува случајот со наводно исчезнатото бебе од Детската клиника, откако сопружници пријавија дека нивното бебе лежело на оваа клиника, но кое претходно било неколку месеци на Гинекологија каде се родело пред 5 месеци со компликации, ...

Полицијата го проверува случајот со исчезнатото бебе, Детската клиника и ГАК со ист одговор – станува збор за лажна ...

Нетпрес - 24.11.2023

Полиција го проверува случајот со наводно исчезнатото бебе од Детската клиника, откако сопружници пријавија дека нивното бебе лежело на оваа клиника, но кое претходно било неколку месеци на Гинекологија каде се родило пред 5 месеци со компликации, ...