TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бачев: Скандал, уставобранителите осудени со лажно сведочење на заштитен сведок

24Инфо - 10.05.2019

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев обвини за лажно сведочење на заштитениот сведок С1 за настаните од 27 април каде уставобранителите се осудени на затворски казни од преку два века.

Бачев: Иванов веднаш да даде помилување на уставобранителите

MakPress - 10.05.2019

Претседателот на Единствена Македонија, д-р Јанко Бачев, денес, петок, 10 мај 2019 во изјава за медиумите сподели со јавноста записник за лажно сведочење на заштитениот сведок С1 за настаните од 27 април каде уставобранителите се осудени на ...