TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски за референдумот: Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување

МКД - 11.09.2018

Нашата татковина е пред крстопат и ова се историски одлуки. Треба да се каже дека со прифатеното до сега Владата ги сруши сите преговарачки позиции градени до сега, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната прес-конференција од ...

ВМРО ДПМНЕ со став: На референдумот секој по сопствено убедување да донесе одлука

Телма - 11.09.2018

ВМРО ДПМНЕ ги повика граѓаните на референдумот да гласаат по сопствено убедување и да донесе одлука. Ова го соопшти лидерот на партијата Христијан Мицкоски по состанокот на ЦК. Тој рече дека граѓаните знаат за што тој им зборува, знаат што треба да ...

Мицкоски: Одлучете со срце по сопствено убедување, ние ќе се поклониме на таа одлука

Фокус - 11.09.2018

По вечерашните состаноци, ВМРО-ДПМНЕ одлучи да остави на граѓаните да одлучат по сопствено убедување како да постапат на референудмот. Сепак, лидерот Христијан Мицкоски им порача на граѓаните дека тие најдобро знаат што сака тој да им каже.

ВМРО-ДПМНЕ:Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување

24 Вести - 11.09.2018

Нашата татковина е пред крстопат, а ова се историски мигови. Македонија е доведена во тешка состојба, заради политички нечии амбиции. таквата тешка позиција ја споделува секој граѓанин, компанија и претпријатие и ние како партија.

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

Фокус - 11.09.2018

На вечерашната прес конференција на која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека партијата ќе остави на граѓаните сами да одлучат како ќе постапат на референудмот, тој го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел.

ВМРО-ДПМНЕ „одлучи” секој граѓанин сам да одлучи што ќе прави на 30 септември ВИДЕО

+инфо - 11.09.2018

Прашањето за името е едно од најзначајните за нашата држава, ова не е прашање на Христијан Мицкоски и Зоран Заев , туку на Македонија и сите граѓани. Ова се историски моменти. ВМРО-ДПМНЕ во консултации со граѓаните за апстиненција или за против ...

(Видео) Мицкоски: Секој да постапи по свое убедување за референдумот

Макфакс - 11.09.2018

По консултации со граѓани за апстиненција или да се гласа против, оние малку кои поддржуваат, одлучивме секој граѓанин да постапи по свое убедување за референдумот. Нема партиите да одлучуваат туку нацијата и сите ќе се поклониме пред таа одлука, ...

Мицкоски: Националните прашања се надпартиски, затоа секој граѓанин треба да се изјасни според сопственото убедување, ...

Курир - 12.09.2018

Нашата татковина е пред крстопат, а ова се историски мигови, важни за нашата заедничка иднина, но и судбоносни за опстојувањето на Македонија, онаква каква што ја знаеме, паметиме и посакуваме, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по ...

Мицкоски бара ТВ дуел со Заев

+инфо - 11.09.2018

Претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски доцна вечерв на прес конференција од „белата палата’ го повика премиерот Зоран Заев на Тв дуел за Договорот за името. Мицкоски претходно ја информираше јавноста дека ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски го повика Заев на ТВ-дуел за Договорот со Грција за името

Макфакс - 11.09.2018

Ајде отворено да разговараме за Договорот со Грција, вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доцна вечерва за време на својата прес-конференција во партиското седиште го повика премиерот Зоран Заев на телевизиски дуел.

ВМРО-ДПМНЕ се изјасни за референдумот: Секој сам да си одлучи како ќе постапи

Р.С.Европа - 11.09.2018

На претстојниот референдум секој граѓанин да постапи онака како што му налага сопствената свест, разум и срце, изјави вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, по состаноцитена Извршниот и на Централниот комитет на партијата по прашањето за партискиот став за ...

Мицкоски: За националното прашање ќе одлучи нацијата

ТВ21 - 11.09.2018

По завршувањето на состанокот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата Христијан Мицкоски одржа прес конференција на која се осврна на повеќе теми кои се актуелни изминатиов период.

Секој да постапи по сопствено убедување е ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Сакам да кажам - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ја соопшти одлуката на неговата партија за референдумот за името на 30 септември, а тоа e секој граѓанин да постапи според сопственото убедување.

Мицкоски: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување на референдумот

Канал5 - 11.09.2018

Македонија е пред бездна , рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција , каде ја соопшти одлуката на највисокот партиско тело за одлуката за референдумот . На прес конференцијата во седиштето на ВМРО- ДПМНЕ , Мицкоски рече дека Извршниот комитет ...

Мицковски го повика Заев на дуел

Либертас - 11.09.2018

Откако ја информираше јавноста дека одлуката на ВМРО ДПМНе е секој граѓанин лично да одлучи дали и како ќе гласа на референдумот лидерот на ВМРО ДПМНЕ го повика за дуел премиерот ...

Мицкоски го кани Заев на ТВ дуел

ТВ21 - 11.09.2018

„Бидејќи поминаа повеќе од четири месеци од нашето јавно соочување, а се случија многу работи. Почитуван претседател на Владата Зоран Заев, ајде заедно на дебата, на ТВ дуел затоа што имаме на маса договор со Грција, афери, корупција, скандали, ...

Мицковски за референдумот: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување

Либертас - 11.09.2018

-По одржаните состаноци со централниот и извршен комитет и со став дека договорот со Грција е неприфатлив за нас одлучивме секој граѓанин да постапи според сопственото убедување. Секоја индивидуа со сопствениот морал и совест да донесе одлука ...

ВИДЕО: Интегрално прес конференцијата на Христијан Мицкоски

ТВ21 - 11.09.2018

По завршувањето на состанокот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на прес конференција се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Во продлжение ви ја пренесуваме целата прес ...

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел за Договорот со Грција

А1 On - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика премиерот Зоран Заев на нов ТВ дуел на кој би разговарале за Договорот со Грција, но и за аферите, скандалите и корупцијата. – Ајде отворено да разговараме за Договорот и други теми, пред 30 ...

(ВИДЕО) Мицкоски за референдумот: Секој сам да одлучи, вие знаете што треба да направите

А1 On - 11.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука секој граѓанин да постапи според сопственото убедување. Секоја индивидуа со сопствениот морал и совест ќе донесе одлука која смета дека е најдобра. Македонија ни е се, нема партиите да одлучуваат.

ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука: Граѓаните сами ќе одлучуваат на референдумот

Press24 - 11.09.2018

По заседавањето на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата Христијан Мицкоски одржа прес-конференција на која го искажа ставот на партијата за претстојниот референдум, кој треба да се одржи на 30. септември.

(ОБНОВЕНА) Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување

Локално - 12.09.2018

Донесовме одлука секој граѓанин на референдумот да постапи според сопственото убедување, соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски на прес-конференција доцна вечерва по неколкучасовните состаноци на Извршниот и Централниот комитет на ...

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ го соопштува ставот за референдумот

ТВ21 - 11.09.2018

Заврши седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој требаше да се одлучи како партијата ќе постапи на референдумот кој е закажан за 30. септември. Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје се наоѓа и екипата на ТВ 21 и во живо ги следите ...

(Во Живо) Христијан Мицкоски го соопштува ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Макфакс - 11.09.2018

Во Живо изјава на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, по Централниот комитет на партијата за референдумот. Пред Централниот комитет, заседаваше и Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кои партијата одлучуваше околу ставот за ...

ВИДЕО: Христијан Мицкоски го соопшти ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

А1 On - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го соопштува партискиот став за референдумот по состаноците на Централниот и Извршниот комитет на ...

ВО ЖИВО: Христијан Мицкоски го соопштува ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот

Либертас - 11.09.2018

Христијан Мицкоски го соопштува ставот на ВМРО-ДПМНЕ за референдумот видео: ...

ВМРО-ДПМНЕ одлучи дека граѓаните може да постапат по сопствено убедување

CivilMedia - 12.09.2018

„По одржаните состаноци со Централниот и Извршниот комитет, а имајќи го предвид сето она што претходно го напоменав, и јасниот став дека Договорот со Грција е неприфатлив, донесовме одлука на референдумот секој граѓанин да постапи според сопственото ...

ВМРО-ДПМНЕ конечно излезе со став: На референдумот гласајте по сопствено убедување

Точка - 12.09.2018

Претседателот на најголемата опозициска партија во Македонија, Христијан Мицкоски ги повика граѓаните да гласаат по сопствено убедување на референдумот на 30-ти септември. После состаноците во партијата, опозициската ВМРО-ДПМНЕ им порача на своите ...

Мицкоски: На референдумот секој граѓанин да постапи според сопственото убедување

Слободен Печат - 11.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука секој граѓанин да постапи според сопственото убедување. Секоја индивидуа со сопствениот морал и совест ќе донесе одлука која смета дека е најдобра. Македонија ни е се, нема партиите да одлучуваат.

(Видео) Мицкоски: Секој граѓанин да реши според сопствено убедување – Заев, ајде на дуел!

1tv - 11.09.2018

-Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопственото убедување. Секоја индивидува да донесе најдобра одлука со соптвена соверст и морал. За национално прашање нема да одлучуваат партиите, туку нацијата.

Мицкоски за референдумот: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување

Стандард - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од партиското седиште порача секој граѓанин да донесе одлука по свое убедување дали да излезе или не претстојниот референдум на 30 септември.

Мицкоски го повика Заев на тв-дуел

Независен - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика Зоран Заев на нов тв-дуел. На прес-конференцијата што траеше дваесетина минути, тој ја соопшти одлуката на партијата околу престојниот референдум: секој нека одлучи како што му кажува срцето, а ...

ВМРО ДПМНЕ е жестоко против договорот со Грција, ама нема став до гласачите

Локално - 11.09.2018

Мицковски бара дуел со Заев, ама одби прашања од новинарите ! Мицковски остана без став, и храброст да го повика членството да го следи ставот на партијата. Тој вечерва на прес конференција истакна дека им оставаат на членството сами да си решат, ...

Мицкоски: Ова се историски моменти, секој да одлучи по свое убедување, морал и совест

Алфа - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција го објзнани ставот на партијата за претстојниот референдум: „Секој граѓанин да одлучи според своето убедување, морал и совест“.

(Живо) Прес на ВМРО-ДПМНЕ во врска со ставот за референдумот

1tv - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски излезе на прес конференцијата што партијата ја најави за 23 часот, по целодневните консултации на Извршниот и Централниот комитет, на кои ставовите ги судрија реформската струја, која смета дека гласачите ...

ВМРО-ДПМНЕ во 22 часот ќе ја соопшти одлуката за референдумот

ТВ21 - 11.09.2018

Во моментов заседава Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во централниот штаб во Скопје. Се очекува да биде донесена одлуката за тоа како ќе постапат на престојниот референдум закажан за 30. септември.

Неофицијално: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде секој граѓанин сам да одлучи како да гласа на референдумот

Фокус - 11.09.2018

Ставот за референдумот, што ВМРО-ДПМНЕ вечерва го носи на состанок на Извршниот и Централниот комитет ќе биде секој граѓанин сам да одлучи како да гласа, неофицијално дознава „Фокус“. Сепак, до крајот на заседавањето на Централниот комитет може да ...

Мицкоски утре гостин во „24 Анализа“ на ТВ 24

Курир - 11.09.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски утре ќе гостува во емисијата „24 Анализа“ на Телевизија ...

ВМРО-ДПМНЕ вечерва се очекува да донесе одлука за референдумот

Алсат-М - 11.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ свика средби на Централниот и Извршниот комитет за да одлучи каков став ќе заземе референдумот. Неофицијално се дознава дека партијата на Христијан Мицкоски нема да излезе со конкретни повици “За“ или “против” референдумот.

ВМРО-ДПМНЕ одлучи-секој граѓанин да постапи според сопственото убедување на реферндумот

24Инфо - 11.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ одлучи-секој граѓанин да постапи според сопственото убедување на реферндумот Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски соопшти дека Македонија е на крстопат, а ова се најзначајни моменти за државата.Оние кои велат дека ова исчекор во тој ...

Борба во ВМРО-ДПМНЕ, партијата се уште без став за референдумот

1tv - 11.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ и до доцните ноќни часови се уште нема донесено став за референдумот и покрај најавената прес конференција околу 22 часот. Новинарски екипи пред партиската централа го чекаат обраќањето на лидерот Христијан Мицкоски откако ќе заврши со ...

Мицкоски: Секој граѓанин да постапи според сопственото убедување

Фактор - 11.09.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на прес-конференција соопшти дека по консултациите со граѓаните одлучиле секој граѓанин да постапи според сопственото убедување за гласањето на референдумот.

МИЦКОВСКИ ГО ОБЈАВИ СТАВОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Договорот со Грција ја брише Македонија, секој граѓанин да ги послуша разумот ...

Денешен - 11.09.2018

Вечерва, на прес конференцијата околу 23 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави дека партијата донела одлука, во поглед на референдумот, секој граѓанин да донесе одлука според своето убедување.

Партијата на Мицковски пред расцеп по прашањето на референдумот

Пулс24 - 11.09.2018

Далеку по ветениот августовски термин за став на десети септември по највиталното прашање на сите времиња за Македонците, партијата на Мицковски наместо со јасен став и заштита на интересите на Македонскиот народ – сеуште нема став.

Мицковски се сокри зад ИК и ЦК на партијата. Не изнесе јасен став. Граѓаните сами да си одлучеле

Пулс24 - 11.09.2018

Се сокри зад граѓаните. Ја води најголемата партија и ја сака премиерската функција, ама нема да има став за референдумот. Немало да одлучуваат партиите. Народот сам да одлучел. Мицковски не покажа лидерски капацитет и не собра храброст да застане ...

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе го каже ставот за референдумот

Фокус - 11.09.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево ќе донесе став за референдумот за Договорот со Грција. Во моментов во тек е Извршниот комитет, а потоа ќе се одржи Централен комитет кој ќе треба да ја потврди одлуката.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со одлука за референдумот

Денешен - 11.09.2018

ВМРО-ДПМНЕ свика средби на Централниот и Извршниот комитет за да одлучи каков став ќе заземе референдумот. Многу веројатно е дека Христијан Мицкоски нема да излезе со конкретни повици “за“ или “против” референдумот.

(видео) ВМРО ДПМНЕ пред конечна одлука за референдумот

Телма - 11.09.2018

Во очекување на конечната одлука на ВМРО ДПМНЕ за реферндумот, во моментов се уште трае седницата на Извршниот комитет на партијата, по што ќе следува и Централен комитет, на кој ќе биде потврден конечниот став.

ВМРО-ДПМНЕ пред конечна одлука за референдумот – партијата вечерва заседава

24 Вести - 11.09.2018

Ден „Д“ во Белата плата ВМРО-ДПМНЕ треба да пресече дали Христијан Мицкоски ќе остане воздражан и ќе ја повтори пораката од Кичево дека граѓаните сами треба да одлучат дали и како ќе гласаат на 30 септември и пак ќе повика да се гласа против ...

Две струи во ВМРО ДПМНЕ пред одлуката на Мицкоски за референдумот

Нова ТВ - 11.09.2018

ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе ја соопшти конечна одлука за референдумот. Во партискиот штаб на средби со партискиот врв се пратениците, по што седница ќе одржат Извршниот и Централниот комитет на партијата.