TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aрсовска упадна на конференцијата за медиуми на Перински, изградбата на пречистителната станица за Скопје никако да ...

МКД - 12.09.2022

На денешната конференција за медиуми закажана од Златко Перински, разрешениот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, сосема неочекувано се појави и градоначалничката на Скопје Данела Арсовска која неколку часа пред тоа соопшти дека го ...

Првата рунда помеѓу Перински и Арсовска заврши пред камери, втората ја закажаа за во судница

360 степени

Кавга за поедници или крај на соработката Арсовска – Мицкоски

Сител

Пукна тиквата меѓу Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ, Шилегов им гледа сеир

Вечер Прес

Рамо до рамо, но на две спротивни страни- Арсовска му упадна на прес-конференција на Перински

Телма

Арсовска влета на прес конференција на разрешениот директор на „Водовод“ И се искараа за милионскиот тендер за пречистителна станица

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Градоначалничката Арсовска не е загрижена дали советниците на ВМРО-ДПМНЕ ќе и отповикаат поддршка

Press24

Телма +инфо А1 On Република Алсат-М Локално 4NEWS Скопје1

Арсовска: Односите со ВМРО-ДПМНЕ ни се одлични, но не се со поединци кои тераат лични интереси

360 степени - 12.09.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ, пак, претходно најавија дека во наредниот период партиските органи ќе заземат став за понатамошните релации со Арсовска, а лидерот Христијан Мицкоски рече дека советниците ќе продолжат „како и досега“, односно дека ќе го поддржат ...

Мицкоски: Скопје заслужува да биде метропола, преку советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе продолжиме да делува за развивање на Градот и решавање на проблемите скопјани

Курир

(Видео) Мицкоски за Арсовска: Не е ништо страшно да ни се раздвојат патиштата

Макфакс

Мицкоски со поддршка за Перински и Велковски: Верувам во нивниот чесен карактер и работење

Локално

Мицкоски индиректно потврди дека со Арсовска им се раздвоиле патиштата

Фокус

Немаме добри односи со поединци од ВМРО-ДПМНЕ кои тераат лични интереси, тврди Арсовска

Локално

Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ дефинитивно се разидуваат

360 степени

ТВ21 4NEWS MakPress 24Инфо Либертас Опсервер Локално Сител

Перински ѝ одговори на Арсовска: Не можам да си дозволам незаконито работење, ниту пак ќе подлегнам на притисоците

24Инфо - 12.09.2022

Изјава од директорот на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Златко Перински, кој утрово беше разрешен од позицијата со одлука на Град Скопје „Прво благодарност до соработниците, и до тимот кој соработуваше изминатата година дена во десетици проекти ...

Перински контра Арсовска за Пречистителната станица

Мета

Каков имот пријавил Златко Перински, директорот на ЈП Водовод и канализација, кој е разрешен

еМагазин

Разрешен директорот на „Водовод“ поради самоволие при избор на изведувач за пречистителната станица

Независен

Перински: Арсовска бараше од мене да прекршам Закон, ЕИБ не го прифати нејзиното барање

MakPress

Златко Перински: Од Водовод си заминувам со чист образ

ТВ21

Перински ѝ одговори на Арсовска: Не можам да си дозволам незаконито работење, ниту пак ќе подлегнам на притисоците

Република

4NEWS Макфакс +инфо Lider Пулс24 Кајгана ММС Скопје инфо

Арсовска „подзачисти“ меѓу соработниците, ВМРО-ДПМНЕ најави „развод“?

Слободен Печат - 12.09.2022

ричина за разрешувањето на досегашниот директор на ЈП „Водовод и канализација“ според градските власти е „самоволие и несоодветно постапување во постапка за милионски тендер“. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска во еден ден ги разреши ...

Арсовска го разреши директорот на ЈП „Водовод и канализација“ Златко Перински, го обвини за самоволие

Слободен Печат

Данела Арсовска го разреши директорот на Водовод поради „самоволие и несоодветно постапување во постапка за милионски тендер“

А1 On

Данела Арсовска го разреши директорот на ЈП Водовод и канализација Златко Перински

Република

Арсовска го разреши директорот на Водовод и Канализација

Скопје инфо

Разрешен директорот на Водовод Златко Перински, поради самоволие и несоодветно постапување во постапка за милионски тендер

Бизнис Вести

Град Скопје: Разрешен директорот на Водовод Златко Перински

Макфакс

МКД +инфо Локално ММС Фокус Фактор Press24

Градоначалничката Арсовска најави кривични пријави за резрешениот директор на ЈП Водовод и канализација и секретарот на ...

24 Вести - 12.09.2022

Се скараа ли ВМРО-ДПМНЕ и градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска. За еден ден разрешени се директорот на Водовод и канализација и секретарот на Град Скопје кој тврди дека самиот дал оставка и ќе работи како советник во Општина Чаир..

Арсовска мести тендер од 136 милиони евра, фаворизира турски понудувач!?

Република

Данела Арсовска местела тендер од 136 милиони евра – фаворизирала турци?

Lider

Данела Арсовска го мести тендерот од 136 милиони евра за турска фирма затоа и сметал Перински?!

Нетпрес

Арсовска во „тендерска пајажина“ тешка 136 милиони евра, фаворизира турски изведувач!?

PressingTV

Медиуми: Арсовска во сомнителна зделка од 136 милиони евра, фаворизира турски понудувач!?

Курир

Разрешен од функција Секретарот на Град Скопје

Алсат-М - 12.09.2022

Од функцијата Секретар на град Скопје, во петокот разрешен Ѓоко Велковски, а причина за разрешувањето е неговото влијание во спорна тендерска постапка за изведба на пречистителна станица во вредност од 136 милиони евра, средства кои се обезбедени од ...

Велковски: Не сум разрешен, сам се повлеков

Алсат-М

Данела Арсовска од функција го разреши и Секретарот на Град Скопје

А1 On

Разрешен од функција Секретарот на Град Скопје

Опсервер

Разрешен од функција Секретарот на град Скопје Ѓоко Велковски

ТВ21

Разрешен Секретарот на град Скопје Ѓоко Велковски – „Градот Скопје нема да дозволи расипничко трошење на парите на скопјани“

4NEWS

Откако си поднесе оставка, Арсовска вели дека таа го разрешила Велковски

MakPress

Канал5 24Инфо Сакам да кажам Макфакс +инфо Press24 360 степени Либертас