TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Захарова: Нападот со дронови врз Москва е акт на меѓународен тероризам

Нетпрес - 24.07.2023

Нападот со беспилотно летало во понеделникот врз Москва е акт на меѓународен тероризам, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова. „Тоа беше акт на меѓународен тероризам“, рече таа за ТВ каналот RTVI, ...

Москва нападната со дронови: Киев негира учество и предвидува уште вакви акции против руската престолнина

Во Центар

Напад врз Москва со дронови – Кремљ тврди: Киев стои зад нападот

Телма

РУСИТЕ ЈА НАПАДНАА ОДЕСА, УКРАИНЦИТЕ ГО ГАЃАА КРИМ Уништено украинско складиште за жито и руски бункер за оружје

+инфо

Соборени дронови над Москва недалеку од руското Министерство за одбрана, соопшти Русија

Макфакс

Руското МО: Украина го нападна Крим со 17 дронови

Локално

Напад со дронови во Москва, Русија тврди дека се украински

Мета

Кумановски м. Expres Денар Во Центар А1 On Во Центар Н.Македонија Локално

При украински напад на Крим погоден магацин за оружје

Бизнис Вести - 24.07.2023

Во кримскиот град Џанкој утрово е погоден магацин за муниција, изјави раководителот на полуостровот назначен од Русија, Сергеј Аксјонов. Тој наведе дека руските сили за воздушна одбрана пресретнале или уништиле 11 беспилотни летала над областа.

При украински напад на Крим погоден магацин за оружје

MakPress

При украински напад на Крим погоден магацин за оружје

Опсервер

При украински напад на Крим погоден магацин за оружје

Сител

При украински напад на Крим погоден магацин за оружје

24 Вести

При украински напад на Крим погоден магацин за оружје

24Инфо