TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Националниот Блок „Не отворам врата“ ги прифати определбите на ВМРО-ДПМНЕ

Lider - 04.04.2021

Радува фактот што првата фаза од битка за пописот е успешна -„Националниот Блок „Не отворам врата“ во кој членуваат 20 организации – партијата Единствена Македонија и 19 граѓански здруженија, на синоќешната седница во полн состав ја разгледа ...

Националниот Блок „Не отворам врата“ ги прифати определбите на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 04.04.2021

„Националниот Блок „Не отворам врата“ во кој членуваат 20 организации – партијата Единствена Македонија и 19 граѓански здруженија, на синоќешната седница во полн состав ја разгледа информацијата за разговорите на вчерашаната средба на трочлена ...

Националниот Блок „Не отворам врата“ ги прифати определбите на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 04.04.2021

-„Националниот Блок „Не отворам врата“ во кој членуваат 20 организации – партијата Единствена Македонија и 19 граѓански здруженија, на синоќешната седница во полн состав ја разгледа информацијата за разговорите на вчерашаната средба на трочлена ...

Мицкоски се сретна со иницијативата „Не отворам врата“: Нема да поддржиме попис ако не е по стандардите на Еуростат

Либертас - 03.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретнал со претставници од иницијативата „Не отворам врата“ која се залагаше за одложување на пописот, на која средба вели дека ги запознал со договорот што го постигнал со премиерот Зоран Заев.

Претставници од иницијативата „Не отворам врата“ на разговор со Мицкоски

Независен - 03.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, еден ден по одложувањето на пописот со законските измени во Собранието примипретставници на оние што се залагаат за бојкот. Христијан Мицкоски тоа го објави на Фејсбук.

Мицкоски оствари средба со претставниците на иницијативата „Не отворам врата“

MakPress - 04.04.2021

Денес остварив средба со претставници од иницијативата „Не отворам врата“ со кои разговаравме за актуелната политичка состојба во државата, но и ги запознав со деталите од постигнатиот договор за одложување на пописот.

Национален Блок „Не отворам врата“: Многу сме задоволни од средбата со Мицкоски за пописот

24 Вести - 03.04.2021

Делегација на Националниот Блок „Не отворам врата“, во состав Ацо Николовски генерален секретар на Единствена Македонија, Исмаил Бојда претседател на Сојузот на Македонците со исламска вероисповед и Вангел Божиновски претседател на Здружението ...

Опозицијата ќе признае само пописни резултати кои се според Евростат

Сител - 03.04.2021

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да ги признае резултатите од пописот ако тој не се спроведе по правилата на „ЕУРОСТАТ“. Партијата бара дијаспората да не се смета во вкупното население на државата, бидејќи како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, тоа е спротивно ...

Национален Блок „Не отворам врата“: Многу сме задоволни од средбата со Мицкоски за пописот

Вечер Прес - 03.04.2021

Делегација на Националниот Блок „Не отворам врата“, во состав Ацо Николовски генерален секретар на Единствена Македонија, Исмаил Бојда претседател на Сојузот на Македонците со исламска вероисповед и Вангел Божиновски претседател на Здружението ...

Мицкоски се сретнал со иницијативата „Не отворам врата“: Нема да поддржиме попис во спротивност со Еуростат

Фокус - 03.04.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретнал со претставници од иницијативата „Не отворам врата“ со кои разговарале за актуелната политичка состојба во државата, но и ги запознал со деталите од постигнатиот договор за одложување на ...

Средба на Мицкоски со претставниците на „Не отворам врата“, стандардите на Еуростат мора да се почитуваат

МКД - 03.04.2021

Претставници од иницијативата „Не отворам врата“ денеска се сретнаа со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и разговараа за постигнатиот договор за одложување на пописот и за актуелната политичка состојба во државата.

Мицкоски се сретна со претставници на иницијативата „Не отворам врата“

Вечер Прес - 03.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски соопшти дека се сретнал со претставници од иницијативата „Не отворам врата“ со кои разговарал за актуелната политичка состојба во државата, но исто така ги запознал со деталите од постигнатиот договор за ...

Национален Блок „Не отворам врата“: Многу сме задоволни од средбата со Мицкоски за пописот

Мак. Весник - 03.04.2021

Делегација на Националниот Блок „Не отворам врата“, во состав Ацо Николовски генерален секретар на Единствена Македонија, Исмаил Бојда претседател на Сојузот на Македонците со исламска вероисповед и Вангел Божиновски претседател на Здружението ...

Националната иницијатива „Не отворам врата“: Многу сме задоволни од средбата со Мицкоски за пописот

Нетпрес - 03.04.2021

Делегација на Националниот Блок „Не отворам врата“, во состав Ацо Николовски генерален секретар на Единствена Македонија, Исмаил Бојда претседател на Сојузот на Македонците со исламска вероисповед и Вангел Божиновски претседател на Здружението ...

Национален Блок „Не отворам врата“: Многу сме задоволни од средбата со Мицкоски за пописот

Курир - 03.04.2021

Делегација на Националниот Блок „Не отворам врата“, во состав Ацо Николовски генерален секретар на Единствена Македонија, Исмаил Бојда претседател на Сојузот на Македонците со исламска вероисповед и Вангел Божиновски претседател на Здружението ...

(ВИДЕО) Мицкоски оствари средба со претставниците на иницијативата „Не отворам врата“

Lider - 03.04.2021

Заеднички се согласивме околу заложбата за доследна примена на практиките и методите на Еуростат Денес остварив средба со претставници од иницијативата „Не отворам врата“ со кои разговаравме за актуелната политичка состојба во државата, но и ги ...