TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иран го претстави својот прв хиперсоничен балистички проектил

Нетпрес - 06.06.2023

Иран во вторникот го претстави проектилот за кој функционерите велат дека е првата домашна хиперсонична балистичка ракета, извести службената новинска агенција IRNA, што веројатно дополнително ќе ги загрижи САД и нивните сојузници во врска со ...

Иран: Ја направивме првата хиперсонична балистичка ракета од домашно производство (ВИДЕО)

Локално - 06.06.2023

Иран го откри она што властите во Техеран го опишаа како прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство, објавија денеска иранските државни медиуми. Објавени се слики од ракетата со име „Фатах“, која беше прикажана на церемонија на која ...

Иран претстави хиперсонична балистичка ракета од домашно производство

Кумановски м. - 06.06.2023

Иран во вторникот го откри она што официјалните лица го опишаа како негова прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство, објави официјалната новинска агенција ИРНА, што веројатно ќе ја зголеми загриженоста на Западот за ракетните ...

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

Бизнис Вести - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

MakPress - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

Опсервер - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

Сител - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран се пофали со својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

Слободен Печат - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

Frontline - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

(ФОТО) Иран ја претстави првата хиперсонична балистичка ракета

360 степени - 06.06.2023

Иранските државни медиуми објавија фотографии од проектилот, наречен „Фатах“ на церемонија на која присуствуваа претседателот Ебрахим Рахиси и командантите на елитната иранска Револуционерна гарда Иран ја претстави првата хиперсонична балистичка ...

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

24Инфо - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран ја претстави првата хиперсонична балистичка ракета (ФОТО)

МКД - 06.06.2023

Иран го претстави она што официјалните лица го опишаа како прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство, објави официјалната новинска агенција ИРНА, што најверојатно ќе ја зголеми загриженоста на Западот за ракетните способности на ...

Иран ја покажа својата прва хиперсонична ракета „Фатах“

Канал5 - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран го претстави „оружјето на смртта“, нивната прва хиперсонична ракета „Фатах“/ВИДЕО

Вечер Прес - 06.06.2023

Иран денеска го претстави тоа што неговите официјални лица го опишаа како „прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство – Фатах“. Веста ја објави официјалната агенција ИРНА, а новиот балистички проектил најверојатно ќе ја зголеми ...

Иран ја претстави првата хиперсонична балистичка ракета од домашно производство

Lider - 06.06.2023

ТЕХЕРАН – Иран го откри она што властите во Техеран го опишаа како прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство, објавија денеска иранските државни медиуми. Објавени се слики од ракета со име „Фатах“, која беше прикажана на церемонија ...

Иран го претстави првиот хиперсоничен балистички проектил, западните земји загрижени

Канал5 - 06.06.2023

Иран го откри она што официјалните лица го опишаа како прва хиперсонична балистичка ракета од домашно производство, објави агенцијата ИРНА, во потег кој најверојатно ќе ја зголеми загриженоста на Западот за ракетните способности на Техеран.