TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за ...

Курир - 22.07.2021

Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, ги избрка, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ. Шилегов на потегот кај што ветува елитна населба ветуваше ревитализација на езеро Треска и спортски центар ...

ВМРО-ДПМНЕ:Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, а сега ја бетонизира

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ

Нетпрес

Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, а сега ја бетонизира

Lider

Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ

Опсервер

Наместо да ја врати на Скопјани, Шилегов покрај Треска ќе прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ, велат од ВМРО-ДПМНЕ

MakPress

360 степени Либертас

Елитна населба на местото на Треска: Тоа го добива и заслужува овој мизерен народ со својата сељачка политичка елита

Република - 22.07.2021

Ивор Мицковски на Фејсбук реагира на почетокот на изградбата на т.н елитна населба во Сарај кое беше поздравено и од премиерот Заев. Според Мицковски, уништен е паркот и езерото Треска изградено од самопридонес на Скопјани, за да се прави елитна ...

Во зеленилото над езеро Треска во Сарај се гради елитна населба со 142 куќи

Сакам да кажам

Мала луксузна населба се гради во Сарај – вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Независен

Елитна населба се гради во Сарај вредна 28 милиони евра: Вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Слободен Печат

Елитна населба се гради во Сарај – вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Канал5

Креаторите на „Планет“ се прилагодиле на природата – шумата ќе биде парк

Независен

Елитна населба се гради во Сарај – вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Опсервер

Либертас Република Вечер Прес Lider Локално еМагазин MakPress

Промовиран проектот за елитниот комплекс „Планет“ кој ќе се гради во Сарај

Скопје инфо - 22.07.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска присуствуваше на промоцијата на проектот на Комплексот Планет во Сарај. На промоцијата присуствуваа и Премиерот на РСМ, Зоран Заев, претседателот на Собранието на РСМ, Талат Џафери, пратеникот и ...

Во Сарај се гради нова елитна населба

Точка

Елитна населба се гради во Сарај, вредноста и е 28 милиони евра

Frontline

Луксузни вили, хелиодром, базени, фитнес и спа центар, вака ќе изгледа елитната населба во Сарај (ГАЛЕРИЈА)

+инфо

Промовиран проектот за комплексот Планет во општина Сарај

Бизнис Вести

Промовиран проектот за комплексот „Планет“- елитна населба во Сарај

24Инфо

Промовиран проектот за комплексот Планет во Општина Сарај

Centar

Црнобело MTM Нова ТВ Press24 Скопје24 Радио МОФ MakPress ТВ21