TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бачев и Петровски до Орбан и Ердоган: Помогнете да спречиме марионетската власт да избрише се што е македонско

ТВ21 - 04.02.2019

„Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и кандидатот за претседател од „Македонија-Блокира„ на претстојните избори Филип Петровски денеска преку амбасадорите на Турција и Унгарија во Скопје доставија писмо до премиерот на Унгарија Виктор ...

„Единствена Македонија“ ќе бара од Турција и Унгарија да не го потпишуваат протоклот за НАТО

Фокус - 03.02.2019

Од партијата „Единствена Македонија“ велат дека ќе побараат од Турција и Унгарија да не го потпишуваат протоклот за членство на Македонија во НАТО. Од таму преку амбасадите на Турција и Унгарија во Скопје ќе поднесат писмо до водачите на Турција и ...

Партијата на Бачев бара од Турција и Унгарија да ја блокираат Македонија во НАТО

Макфакс - 03.02.2019

Амбасадорите на Турција и Унгарија во НАТО да не го потпишуваат во среда во Брисел протоколот за пристап на Македонија во Алијансата. Вакво барање ќе испрати утре политичката партија на Јанко Бачев, Единствена Македонија.

Бачев и Петровски до Орбан и Ердоган: Помогнете да спречиме марионетската власт да избрише се што е македонско

4NEWS - 04.02.2019

„Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и кандидатот за претседател од „Македонија-Блокира„ на претстојните избори Филип Петровски денеска преку амбасадорите на Турција и Унгарија во Скопје доставија писмо до премиерот на Унгарија Виктор ...

Партијата на Бачев бара од Турција и Унгарија да ја блокираат Македонија во НАТО

24Инфо - 03.02.2019

Амбасадорите на Турција и Унгарија во НАТО да не го потпишуваат во среда во Брисел протоколот за пристап на Македонија во Алијансата. Вакво барање ќе испрати утре политичката партија на Јанко Бачев, Единствена Македонија.

Бачев и Петровски им пишаа на Ердоган и Орбан: Помогнете да ја спречиме марионетската власт во Скопје да избрише се што ...

Пулс24 - 04.02.2019

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев и кандидатот за претседател од „Македонија-Блокира„ на претстојните избори Филип Петровски денеска преку амбасадорите на Турција и Унгарија во Скопје доставија писмо до премиерот на Унгарија Виктор ...

Партијата на Бачев ќе барала од Турција и Унгарија да ја блокираат Македонија во НАТО

Centar - 03.02.2019

Амбасадорите на Турција и Унгарија во НАТО да не го потпишуваат во среда во Брисел протоколот за пристап на Македонија во Алијансата. Вакво барање ќе испрати утре политичката партија на Јанко Бачев, Единствена Македонија.