TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во оваа жена гледа целиот свет: Таа има седум почесни докторати и беспрекорен стил

Точка - 27.04.2015

Елеганцијата, стилот и софистицираноста имаат и едно поинакво име, а тоа гласи Шеика Моза бин Насер. Сопругата на катарскиот емир, и една од неговите три жени, ја заслужува секоја минута внимание од светските медиуми. Еве и поради што.

ФОТО Гламурозниот свет на првата дама на Катар: Жена со 7 докторати, 5 синови и 2 ќерки

+инфо - 27.04.2015

Елеганцијата , стилот и софистицираноста имаат едно друго име, а тоа гласи Шехјха Мозах бинт Насер. Сопругата на катарскиот емир и една од неговите три сопруги ја заслужува секоја минута на внимание на светските медиуми.

Првата дама на една од најбогатите земји во светот: Жена со 7 почесни докторати и стилска икона

Вистина.мк - 24.04.2015

Кога ќе помислите на современа аристократија, жената која денес можеби најмногу го отелотворува поимот кралица е катарската прва дама Sheikha Mozah Bint Nasser al-Missned. Втората по ред сопруга на Емирот од Катар, Шеика Мозах, е една од неговите ...

Првата дама на Катар: Жена со 7 докторати, 5 синови и 2 ќерки (Фото)

МК News - 28.04.2015

Елеганцијата, стилот и софистицираноста имаат едно друго име, а тоа гласи Шехјха Мозах бинт Насер. Сопругата на катарскиот емир и една од неговите три сопруги ја заслужува секоја минута на внимание на светските медиуми.