TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР ги демантира тврдењата дека е пронајдена 14-годишната Вања Ѓорчевска

Фокус - 29.11.2023

Се уште се трага по 14 годишната Вања Ѓорчевска, која исчезна пред три дена додека одела кон училиште. Од МВР ја демантираат веста дека девојчето било најдено во соседна држава, што ја објавија некои портали.

Лажна е веста дека Вања е најдена во друга држава, полицијата и натаму трага!

Centar

24инфо.мк дознава: Објавена жолта потерница за исчезнатата Вања Ѓорчевска

24Инфо

МВР демантира дека исчезнатата Вања Ѓорчевска е пронајдена во соседна држава

Денешен

НЕОФИЦИЈАЛНО: Исчезнатата Вања Ѓорчевска е пронајдена во соседна држава жива и здрава!

Денешен

Сѐ уште трае потрагата по 14 годишната Вања Ѓорчевска

Lider

Продолжува потрагата по Вања и тлее надежта дека таа ќе се врати дома

Слободен Печат

Мета еМагазин 24 Вести А1 On Хитпортал еМагазин

Неофицијално КУРИР дознава: Вања е пронајдена во соседна држава – МВР демантира (ОБНОВЕНО)

Курир - 29.11.2023

Неофицијално дознаваме дека Вања Ѓорчевска е пронајдена во една соседна држава. Неофицијално дознаваме дека 14 годишната Вања Ѓорчевска е пронајдена во една соседна држава. Според наши извори од истрагата Вања е пронајдена жива и здрава! Официјална ...

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ВАЊА Е ПРОНАЈДЕНА ВО СОСЕДНА ДРЖАВА - од МВР ги демантираат наводите на некои медиуми

Фактор

Курир:Вања е пронајдена, еве каде

Мастило

Зошто Вања го променила правецот на движење, наместо кон училиште продолжила по Партизанска кон Универзална?

4NEWS

ФОТО Во Дебар Маало другарчињата лепат плакати од исчезнатата другарка Вања

Слободен Печат

Ужасна ноќ за семејството на Вања Ѓорчевска

Press24

Ужасна ноќ за семејството на Вања Ѓорчевска, мајката вели дека Вања ја нема на снимките од камерите

Либертас

Мастило Мастило

МВР ги демантира дезинформациите дека е најдено исчезнатото 14- годишно девојче

Канал5 - 29.11.2023

Не се точни информациите , пшто ги објавија некои портали дека девојчето Вања Ѓорчевска е најдена жива и здрава во соседна држава. Станува збор за лажни информации , велат од МВР за Канал 5 и додаваат дека се уште е во тек потрагата по изчезнатото ...

Трет ден се трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска

Канал5

(Фото) 14-годишната Вања Ѓорчевска не е единственото дете кое го бара МВР, активни се потерници за уште шест малолетници

еМагазин

Повеќе од 24 часа се трага по исчезнатото девојче во Скопје – летоци со слика и опис низ Центар

Телма

Повеќе од 24 часа ја нема исчезнатата Вања – потрагата продолжува

Алфа

Најново соопштение од МВР за исчезнатата Вања

Мастило

МВР објави фотографија од исчезнатата тинејџерка Вања Ѓорчевска

Нетпрес

Н.Македонија Бизнис Вести Независен CivilMedia 365 Во Центар Бриф Zoom

ДО СИТЕ ВО СРБИЈА, КОСОВО, АЛБАНИЈА, БУГАРИЈА, КОСОВО! Податоци и слика од Вања се споделуваат во интернационалните ...

Фактор - 29.11.2023

Изчезнувањето на тинејџерката Вања во скопско Дебар маало, ги крена граѓаните на нозе. Од вчера на групите посветени за посетителите од Грција, се споделува фотографија со основни податоци за ...

Поминаа повеќе од 48 часа, Вања ја нема: МВР апелира да не се шират лаги дека сама се качила во бел автомобил

Точка

Потрагата по исчезнатото 14-годишно девојче продолжува трет ден

Сакам да кажам

Трет ден се трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска

Бизнис Вести

Трет ден потрага по изчезнатата Вања Ѓорчевска

Фокус

Потрагата по 14 годишната Вања се уште трае, но нема информации каде е девојчето

Канал5

Мистеријата продолжува: И натаму се трага по Вања, а МВР веќе објави нејзина фотографија и опис

Centar

Gostivarpress.mk Женски магазин Скопје инфо Локално Либертас Бриф Zoom Press24

Формиран специјален штаб на МВР за потрага по 14-годишната Вања, трет ден откако исчезна во Скопје

Сител - 29.11.2023

Регионот се крена на нозе по исчезнувањето на 14 годишната Вања на која и се изгуби трагот во центарот на Скопје. Три дена нема информација ниту каде е ниту што се случи утрото во понеделникот откако таа излегла на пат кон училиште.

Повеќе од 24 часа трае потрагата по Вања

Сител

Ни трага, ни глас од 14-годишната Вања Ѓурчевска, ја нема повеќе од 24 часа – потрагата продолжува

Фокус

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Скопје

Канал5

Мајката на исчезнатата Вања Ѓорческа во агонија вели: „Немам сила да зборувам за ќерка ми, другарчињата лепат постери и ја бараат“

Црнобело

Мајката на исчезнатата Вања со апел: Ве молам, не ширете дезинформации, не помагаат во пронаоѓањето

Скопје1

Проверен е компјутерот и пораките на Вања, мајката во шок – пријатели и роднини вклучени во потрагата

Скопје1

Скопје1 Фокус Курир Слободен Печат Скопје1 Мастило Скопје инфо Курир

Скопје преплавено со фотографиите на Вања, исчезна во најфреквентниот дел: за неа јавија и балканските медиуми

Макфакс - 29.11.2023

Во Македонија продолжува потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска, која исчезна во Скопје на пат кон училиштето. Оттогаш таа е изгубена, а полицијата неуморно трага по девојчето. Градот е преплавен со нејзини фотографии, а за исчезнатата Вања јавија ...

МВР вклучи потрага, втор ден нема трага од исчезнатата Вања

Сител

МВР објави фотографија и опис на исчезнатото девојче од Скопје

360 степени

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: висока 175 см, со протези, облечена во син блузон

Макфакс

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања, облечена е во син блузон, повикајте 112 ако ја забележите

24Инфо

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис: носи протези, има бемка на десната страна од лицето, школски ранец и Ајфон

4NEWS

Фотографија од Вања на листата на МВР за исчезнати лица

Сител

Скопје инфо Скопје1 Опсервер Кајгана Денар Press24 ТВ21 МКД

„СЕ СОМНЕВАМ ДЕКА Е КИДНАПИРАНА“ Се огласи мајката на исчезнатата Вања, потрагата продолжува: На ова место исчезна ...

Во Центар - 29.11.2023

Потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна на 27 ноември на пат кон училиште сè уште трае, а јавноста во Македонија е многу вознемирена од овој настан, со оглед на тоа што се работи за исчезнато дете во една од најфреквентните ...

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

А1 On

Во кој поткат на пеколот сме...Јавните личности се молат за среќен крај на исчезнувањето на Вања

Скопје инфо

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Кајгана

Што значи системот „Најди ме“ и колку може да помогне во наоѓање на малата Вања: „Битно е јавноста да разбере што е можно побрзо и да продолжи истрагата“

Локално

74 малолетници исчезнале за три години - Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Скопје инфо

74 малолетници пријавени за исчезнати минатите три години – Македонија без систем за брзо алармирање

Антропол

Пулс24 Скопје инфо

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Макфакс - 29.11.2023

Исчезнатото девојче од Скопје, Вања Ѓорчевска, од вчера го бараат и ловџиите откако претседателот на Ловечката федерација Влатко Алексовски синоќа ги повика да се вклучат во потрагата. Алексовски вели дека не е првпат ловџиите да се вклучат во вакви ...

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Опсервер

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Точка

Ловечката федерација ја бара исчезнатата Вања и на непристапни места

Press24

Ловци ја бараат исчезнатата Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Скопје инфо

Ловци ја бараат Вања и на непристапни места: МВР ја бара во градот, ние надвор од него

Кајгана

Секој што има каква било информација за 14-годишната Вања, да пријави на 112

Алфа - 29.11.2023

Секој што има каква било информација за 14-годишната Вања, да пријави на 112. Повеќе од 48 часа се трага по исчезнатата 14-годишна Вања од Скопје. Алармот преку социјалните мрежи се вклучи и во соседството.

Загрижени родители потпишаа петиција за безбедноста во Дебар Маало, по два месеци Вања исчезна во Дебар Маало

Република

Пред само два месеци родители потпишаа петиција поради загриженост за безбедноста на децата во Дебар Маало, од каде и се изгуби траг на Вања

Фокус

Граѓаните се самоорганизираат: Бараат сите објекти со камери во Дебар Маало да ги проверат и да го лоцираат исчезнатото девојче

Скопје инфо

НЕ Е НОВИНА ЗАГРИЖЕНОСТА НА РОДИТЕЛИТЕ ОД ДЕБАР МААЛО Пред два месеци банда малолетници напаѓаа и ограбуваа деца низ оваа скопска населба

+инфо

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, од каде што ѝ се губи трагата; „Како родители мислиме само на ...

Макфакс - 28.11.2023

МВР интензивно трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје откога вчера, во 8.35 часот, мајка ѝ пријавила дека е исчезната. Мајката на исчезнатото девојче за „Макфакс“ раскажува дека и таа и полицијата го прегледувале нејзиниот компјутер, но дека ...

Зорица Ѓорчевска: Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, надлежните ни велат дека досега не памтат сличен ваков случај

Република

Мајката на исчезнатата Вања: Полицијата не пронајде ништо во компјутерот, последно е регистрирана кај „Броз кафе“

Локално

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

Опсервер

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде ѝ се губи трагата

Скопје инфо

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

MTM

Исчезнатoто девојче последен пат забележано кај „Броз кафе“ од каде ѝ се губи трагата

4NEWS

Точка Press24 Кајгана