TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје за пензионерите, учениците и студентите

Сакам да кажам - 11.03.2020

Од утре се укинува бесплатниот автобуски превоз за пензионерите во Скопје. Од ЈСП „Скопје“ информираат дека одлуката е донесена поради препораките на Владата за заштита од коронавирусот, пензионерите да не се возат со автобусите од јавниот превоз.

ЈСП времено ги укинува студентските билети и бесплатниот превоз за пензионерите

Алсат-М - 11.03.2020

ЈСП Скопје од утре времено ги укинува бесплатните годишни и средношколски и студентски билети. Како што информираат од Јавното претпријатие, времено се укинува и бесплатниот превоз за пензионерите.

Привремено се укинува бесплатниот градски превоз

Frontline - 11.03.2020

Заради новонастанатата ситуација и превземањето соодветни мерки за спречување и превенција од корона вирусот, Јавното сообраќајно претпријатие излезе со соопштение. Јавното Сообраќајно Претпријатие Скопје со нова мерка за превенција од корона ...

Пензионерите во вторник, петок, сабота и недела пак можат да се возат бесплатно, нема укинат превоз поради ...

МКД - 11.03.2020

Пензионерите и натаму ќе можат бесплатно да го користат јавниот градски превоз во вторник, петок, сабота и недела и за нив и покрај настанатата состојба со коронавирусот нема да биде укинат бесплатниот превоз.

Од утре ЈСП „Скопје“ ќе вози со редуциран возен ред

Сакам да кажам - 11.03.2020

Од утре автобусите на ЈСП „Скопје“ и на приватните превозници ќе возат со редуциран возен ред, односно според распоредот кој важи за време на зимскиот и летниот училиштен распуст. Од претпријатието велат дека редуцираниот возен ред е во согласност ...

ЈСП ги дезинфицира автобусите, приватните и таксистите чекаат одлуки

Н.Македонија - 11.03.2020

Превентивни мерки во јавниот превоз Пред речиси две седмици Јавното сообраќајно претпријатие започна со вонредна дезинфекција на автобусите вклучени во јавниот градски превоз, како и на кабините на жичницата, како мерка за заштита од коронавирусот.

ЈСП ги редуцира автобусите

Независен - 11.03.2020

Фото: Б. Грданоски Од утре, четврток (12.03.2020 год) автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст.

Мерки против коронавирус: Забрана за автобуски превоз кон ризични земји, да се избегнува јавниот превоз

MakPress - 10.03.2020

Од областа на транспортот, министерот за здравство Венко Филипче ги презентираше препораките кои на предлог на комисијата за заразни болести на владина седница беа усвоени. Со нив се предвидува: - Да се препорача на возрасните и високоризичните ...

Дезинфекција во автобусите на ЈСП Скопје

Нова ТВ - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје секојдневно, пред и по пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција. Мерката како дополнителна, покрај вообичаеното одржување на хигиена, пред неколку дена ја најавија и од ЈСП Скопје во насока на ...

Шилегов: Автобусите на ЈСП се дезинфицираат секој ден пред и по возење

МКД - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и по пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција, информира градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Во информацијата што ја објави на својот фејсбук-профил Шилегов апелира на ...

Автобусите на ЈСП се дезинфицираат со распрскувач

Вечер Прес - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП – Скопје секојдневно, пред и по пуштањето во системот на превоз, целосно се дезинфицираат со алкохол и Дезинтал 10%. Средствата се распрскуваат по внатрешноста на возилата, а рачно се пребришуваат и одделни делови од возилото како ...

Шилегов: Автобусите на ЈСП секојдневно се предмет на целосна дезинфекција, здравјето на секој е најважно

ТВ21 - 10.03.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот „Фејсбук“ профил објави фотографии од утринската дезинфекција на автобусите на ЈСП, напоменувајќи дека автобусите на јавното сообраќајно претпријатие секојдневно се дезинфицираат како заштита од ...

Се дезинфицираат автобусите како превентива од коронавирусот

Слободен Печат - 10.03.2020

Фотографии од процесот на дезинфекција во возилата на ЈСП сподели и скопскиот градоначалник, Петре Шилегов на својот Фејсбук ...

Градските автобуси се дезинфицираат со распрскувач (фото)

Локално - 10.03.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов објави фотографии од дезинфицирањето на еден од автобусите на ЈСП. – Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни институции, како и на одговорно однесување кон колективното ...

Утринско дезинфицирање на ЈСП

Скопје инфо - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција. - Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни институции, како и на одговорно однесување кон ...

Шилегов: Автобусите постојано се дезинфицираат

24Инфо - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот Петре Шилегов на Фејсбук. Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

Шилегов: Автобусите на ЈСП секојдневно се дезинфицираат

Макфакс - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

Шилегов: Автобусите постојано се дезинфицираат

Фокус - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот Петре Шилегов на Фејсбук. -Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

(ФОТО) Целосна дезинфекција на автобусите на ЈСП пред и после пуштањето во системот на превоз

Скопје1 - 10.03.2020

ФБ статус на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов: -Автобусите на ЈСП Скопје, секојдневно пред и после пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција. Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

Шилегов: Автобусите на ЈСП секојдневно се дезинфицираат

Точка - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје секојдневно пред и по пуштањето во системот на превоз се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

Шилегов: Автобусите на ЈСП секојдневно се дезинфицираат

Centar - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје секојдневно пред и по пуштањето во системот на превоз се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

Шилегов: Автобусите на ЈСП секојдневно се дезинфицираат

MTM - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје секојдневно пред и по пуштањето во системот на превоз се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

Шилегов: Автобусите на ЈСП секојдневно се дезинфицираат- здравјето е најважно

Press24 - 10.03.2020

Автобусите на ЈСП Скопје секојдневно пред и по пуштањето во системот на превоз се предмет на целосна дезинфекција, објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. „Апелираме на смиреност и почитување на препораките на надлежните државни ...

Автобусите на ЈСП од утре сообраќаат по редуциран возен ред

Макфакс - 11.03.2020

Од утре автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со коронавирусот, намалениот број ...

ЈСП го намали бројот на автобуси кои ќе вршат превоз согласно порепораките за превенција од коронавирус

А1 On - 11.03.2020

Јавното сообраќајно претпријатие информираше дека автобусите ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Комплетниот преглед на возниот ред може да се види на веб ...

Автобусите на ЈСП од утре сообраќаат по редуциран возен ред

MTM - 11.03.2020

Од утре автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со коронавирусот, намалениот број ...

Автобусите на ЈСП од утре ќе возат по редуциран возен ред

Н.Македонија - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред што важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со коронавирусот, намалениот број ...

Од утре автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по редуциран возен ред

Алсат-М - 11.03.2020

ЈСП Скопје ги информира граѓаните дека од утре, па во следните 14 дена, автобусите ќе сообраќаат по редуциран возен ред поради намалениот број корисници, односно поради владината одлука за прекин на наставата во основните и средните училишта и ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Република - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред, еве по кој распоред ќе возат автобусите

Курир - 11.03.2020

ЈСП Скопје информира дека од утре, четврток, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст.

ЈСП од утре со редуциран возен ред

iPortal - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Сител - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

Јавниот превоз од утре по редуциран возен ред

Слободен Печат - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

ММС - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред поради состојбата со корона вирусот

еМагазин - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

ТВ21 - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Телма - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Опсервер - 11.03.2020

– Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

PressingTV - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Канал5 - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Press24 - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

24Инфо - 11.03.2020

– Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

Од утре: ЈСП со редуциран возен ред, еве по кој распоред ќе возат автобусите

Локално - 11.03.2020

Од утре, четврток (12.03.2020 год) автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст.

ЈСП од утре со редуциран возен ред, како за училиштен распуст

МКД - 11.03.2020

Автобусите на ЈСП од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

И ЈСП НА КОРОНАРАСПУСТ: Од утре две недели превоз на скопјани со намален број на автобуси

Денешен - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

Автобусите на ЈСП со редуциран возен ред

Вечер Прес - 11.03.2020

Од утре, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст, информираат од јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП).

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Фокус - 11.03.2020

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст. Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со ...

ЈСП од утре со редуциран возен ред

Либертас - 11.03.2020

Како што соопшти ЈСП-Скопје, редуцираниот возен ред е согласно актуелната состојба со коронавирусот, намалениот број корисници на јавниот превоз и една од мерките, препораки за превенција од ширење на вирусот Комплетниот преглед на возниот ред може ...

Од утре автобусите на ЈСП ќе возат по редуциран возен ред- погледнете го распоредот

Магазин - 11.03.2020

ЈСП Скопје информира дека од утре, четврток, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по редуциран возен ред, идентичен на возниот ред кој важи за време на зимски, односно летен училиштен распуст.