TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанчев со порака до СДСМ: Доста со менување на имиња

Курир - 28.09.2021

Денес од с.Ваташа кандидатот за градоначалник на општина Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев испрати порака до неговиот противкандидат од СДСМ, Горан Тодоров кој како што рече планирал да го менува името на ФК Габер од Кавадарци.

Јанчев со порака до СДСМ: Доста со менување на имиња

Press24

Јанчев до СДСМ: Доста со менување на имиња

Нетпрес

Јанчев во посета на реконструираниот градски парк Љупчо Шкартов

Канал5 - 28.09.2021

Првиот човек на Кавадарци Митко Јанчев денес беше во посета на реконструираниот градски парк Љупчо Шкартов. „Денес со нашите пријатели од Здружението за заштита на животните Шепи, бевме во посета на реконструираниот градски парк Љупчо Шкартов.

Јанчев во посета на реконструираниот градски парк Љупчо Шкартов

Курир

Јанчев во реконструираниот градски парк Љупчо Шкартов

Нетпрес

Јанчев: Има готов проект за дестилана за лозарите да не бидат уценувани, нема реакција од Владата затоа ќе ја направиме ...

Курир - 27.09.2021

Успаевме да ја исполниме речиси целата програма со која настапив во 2017 година на изборите што беше предизвик за понатаму, бидејќи затекнавме една општина многу малку развиена. Почнавме со чистење на фасадата од Шарена револуција, потоа направивме ...

Јанчев: Има готов проект за дестилана за лозарите да не бидат уценувани, ќе ја направиме сами како општина

Нетпрес