TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најбезбедни земји при пандемијата според Форбс: Првото место и припаѓа на Швајцарија, Македонија на 103 позиција (ФОТО)

Слободен Печат - 07.06.2020

Форбс објави листа каде ги рангира земјите според безбедност при пандемијата на коронавирусот, а Македонија се најде на 103-то место . Првото место на листата и припаѓа на Швајцарија, втора е Германија, а трет е Израел.

„Форбс“ објави листа на најбезбедни земји во време на пандемија, Македонија на 103. место

360 степени - 07.06.2020

„Форбс“ објави листа која покажува кои земји се најбезбедни во време на пандемијата на коронавирусот. На првото место е Швајцарија, втора на листата е Германија, додека пак на 100. место се Бахамите. Според анализата Македонија е сместена на 103.

„Форбс“ објави листа на безбедни земји за заштита од пандемијата, Македонија ја нема

Макфакс - 07.06.2020

Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“ . Но, она што е интересно, балканските земји: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, ...

„Форбс“ објави кои се 100-те најбезбедни за време на пандемијата, каде се наоѓа Македонија?

Локално - 07.06.2020

Магазинот „Форбс“ објави листа на која може да се види кои 100 земји се најбезбедни во време на пандемијата од коронавирусот. Во топ 5 земји, кои најдобро се справуваат со епидемијата, се Швајцарија, Германија, Израел, Сингапур и Јапонија.

Мицкоски: Според Форбс, Лаос, Камбоџа и Бангладеш се побезбедни корона земји во однос на Македонија

MakPress - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија. ФОРБС ја објави листата на 100 најбезбедни земји во светот во однос на Корона вирусот, а ...

Мицкоски: Македонија не е ниту во стотте најбезбедни земји во борбата против Корона додека сите земји од регионот се ...

Курир - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија, ова денеска преку статус на Фејсбук го објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Македонија не е ниту во стотте најбезбедни земји во борбата против Ковид-19

Сител - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија. ФОРБС ја објави листата на 100 најбезбедни земји во светот во однос на Корона вирусот, а ...

Мицкоски: Нѐ нема на листата на „Форбс“ за стотте најбезбедни земји за коронавирус

+инфо - 07.06.2020

„Лаос, Камбоџа, Парагвај и Бангладеш се справуваат подобро од нас со ковид-19. За разлика од нас повисоко на оваа листа, како побезбедни се оценети сите земји од регионот, Грција, Србија, Бугарија, Црна Гора, Хрватска , Словенија..

Мицкоски: Македонија не е ниту во стотте најбезбедни земји во борбата против Корона додека сите земји од регионот се ...

Канал5 - 07.06.2020

ФОРБС ја објави листата на 100 најбезбедни земји во светот во однос на Корона вирусот, а Македонија воопшто не е на листата. Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос езбедни ...

Мицкоски: Македонија не е ниту во стотте најбезбедни земји во борбата против Ковид-19

Локално - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Македонија не е ниту во стотте најбезбедни земји во борбата против Корона додека сите земји од регионот се ...

24Инфо - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија. ФОРБС ја објави листата на 100 најбезбедни земји во светот во однос на Корона вирусот, а ...

Мицкоски: Македонија не е ниту во стотте најбезбедни земји во борбата против Корона додека сите земји од регионот се ...

Опсервер - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија. ФОРБС ја објави листата на 100 најбезбедни земји во светот во однос на Корона вирусот, а ...

Мицкоски: Македонија не е ниту во стотте најбезбедни земји во борбата против Корона, сите земји од регионот се подобро ...

Нетпрес - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија, ова денеска преку статус на Фејсбук го објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

„Форбс“ објави листа на безбедни земји за заштита од пандемијата, Македонија ја нема на истата

Н.Македонија - 07.06.2020

Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“ . Балканските земји: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, според овие параметри, се ...

Мицкоски: Опасната неспособност на владата на Заев, Спасовски и површноста на Филипче нè доведоа до катастрофални ...

Република - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија – напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил.

Мицкоски: Македонија не е меѓу стоте најбезбедни земји за коронавирус на списокот на Форбс“

Expres - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде с’е започна, Кина, се побезбедни земји во однос од Коронавирусот, споредено со Македонија, оцени денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откако денеска „Форбс“ ја објави ...

Мицкоски: Лаос, Камбоџа, Бангладеш и Кина се побезбедни земји од Македонија

Макфакс - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос на Корона вирусот, споредено со Македонија, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски и Форбс: Лаос и Камбоџа се подобри од нас во битката со Ковид-19

Expres - 07.06.2020

Македонија ја нема на листата на магазинот „Форбс“ меѓу сто најбезбедни земји во битката со коронавирус објави лидерот на опозицијата кој вината за тоа ја гледа во Заев, Спасовски и Филипче.

Мицкоски: Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран подобро се справуваат со короната од нас

Либертас - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од Корона вирусот, споредено со Македонија, ова денеска преку статус на Фејсбук го објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

„Форбс“ објави листа на безбедни земји за заштита од пандемијата, Македонија ја нема

Точка - 07.06.2020

Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“. Балканските земји: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, според овие параметри, се ...

Форбс: Македонија најлошо рангирана во регионот, не е ни во првите 100 земји според планот за заштита од Ковид-19

А1 On - 07.06.2020

Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“ . Балканските земји: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, според овие параметри, се ...

„Форбс“ ја објави листата на безбедни земји за заштита од пандемијата, Македонија ја нема

Република - 07.06.2020

Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“. Но, она што е интересно, балканските земји: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, според ...

Форбс објави листа на 100 земји кои се најбезбедни за време на пандемијата, Македонија е на 103-то место

Фокус - 07.06.2020

Форбс објави листа со која покажува кои 100 земји се најбезбедни во време на пандемијата на коронавирусот. На првото место е Швајцарија, втора на листата е Германија, на трето место е Израел, потоа доаѓа Сингапур, Јапонија, Австралија и Кина на ...

Мицкоски: Лаос, Камбоџа, Бангладеш и Кина се побезбедни земји од Македонија

MTM - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос на Корона вирусот, споредено со Македонија, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Форбс“ објави листа на безбедни земји за заштита од пандемијата, Македонија ја нема

MTM - 07.06.2020

Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“. Балканските земји: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, според овие параметри, се ...

Мицкоски: Лаос, Камбоџа, Бангладеш и Кина се побезбедни земји од Македонија

Точка - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос на Корона вирусот, споредено со Македонија, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Форбс“ ја објави листата на безбедни земји за заштита од пандемијата, Македонија слабо котира

Нетпрес - 07.06.2020

Најбезбедни држави во планот за заштита од пандемијата на коронавирусот е Швајцарија, додека најопасни се Јужен Судан, покажува листата на „Форбс“. Но, она што е интересно, балканските земји: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија, според ...

Мицкоски: Очајно лошо стоиме на листата на „Форбс“

360 степени - 07.06.2020

Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се започна Кина, се побезбедни земји во однос од коронавирусот, споредено со Македонија, вели лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи ја објавата на „Форбс“ за ...

Форбс“ ги објави најбезбедните земјо за време на пандемијата. С. Македонија на 103-тото место

Либертас - 07.06.2020

Магазинот „Форбс“ објави листа на која може да се види кои 100 земји се најбезбедни во време на пандемијата од коронавирусот. Во топ 5 земји, кои најдобро се справуваат со епидемијата, се Швајцарија, Германија, Израел, Сингапур и Јапонија.

„Форбс“ објави листа на безбедни земји за заштита од пандемијата, каде е Македонија?

Скопје1 - 07.06.2020

„Форбс“ објави листа која покажува кои земји се најбезбедни во време на пандемијата на коронавирусот. На првото место е Швајцарија, втора на листата е Германија, додека пак на 100. место се Бахамите. Според анализата Македонија е сместена на 103.

Мицкоски за листата на Форбс: Дури и Камбоџа, Бангладеш, па и Кина, се побезбедни од нас!

Фокус - 07.06.2020

Откако Форбс објави листа од 100 најбезбедни земји за време на пандемијата, а Македонија е на 103-то место, лиферот на опозицијата Христијан Мицкоски се јави со коментар. -Дури и Лаос, Камбоџа, Парагвај, Бангладеш, Иран, па и изворот од каде се ...