TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кому му припаѓа и кој се гордее со Киро Глигоров?

Утрински - 02.01.2013

Живко Кондев Пред една година, тивко, скромно и достоинствено, онака како што и живееше, без државни и црковни почести, без говори и лицемерие, во алејата на великаните на гробиштата Бутел во Скопје ...

Миленко: Глигоров е вампир и предавник со тапија

А1 On - 02.01.2013

„Кој сака, слободно нека си заборава. МИЛЕНКО НЕ ЗАБОРАВА. Вампирот вети дека ФИРОМ е за 3 месеци. Му кажа на светот дека не сме потомци на Александар.

Миленко го прогласи покојниот Глигоров за вампир и предавник

+инфо - 02.01.2013

„Кој сака, слободно нека си заборава. МИЛЕНКО НЕ ЗАБОРАВА. Вампирот вети дека ФИРОМ е за 3 месеци. Му кажа на светот дека не сме потомци на Александар. Значи: ПРЕДАВНИК СО ТАПИЈА.

За Миленко, првиот претседател, Киро Глигоров, е вампир

Либертас - 02.01.2013

„Кој сака, слободно нека си заборава. Миленко не заборава. Вампирот вети дека ФИРОМ е за 3 месеци. Му кажа на светот дека не сме потомци на Александар. Значи – предавник со тапија.

Година од смртта на Киро Глигоров

24 Вести - 01.01.2013

Денеска се навршува точно една година од смртта на првиот претседател на независна Макединија Киро Глигоров. Беше погребан ден потоа на 2 Јануари, а семејтвото и државата му ја исполнија и последната ...

Година дена од смртта на претседателот Глигоров

Телма - 01.01.2013

Денеска се навршува година дена од смртта на првиот претседател на независна Македонија Киро Глигоров. Глигоров почина во својот дом на 95-годишна возраст.

Годишнина од смртта на Глигоров

Утрински - 01.01.2013

Првиот претседател на независна Република Македонија почина на први јануари 2012 година на 95-годишна возраст Една година од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија, кој почина ...

Една година од смртта на Киро Глигоров

Факултети - 01.01.2013

На денешен ден, 2012 година почина првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Почина во сон, својот дом во Скопје на 95-годишна возраст.

Eдна година од смртта на претседателот Киро Глигоров

А1 On - 01.01.2013

Една година од заминувањето на првиот претседател на независна Република Македонија. Претседателот Глигоров е роден на 3 мај 1917 година во Штип.

Една година од смртта на Киро Глигоров

Алфа - 01.01.2013

Денеска се навршува една година од смртта на првиот претседател на независна Макединија, Киро Глигоров. Глигоров беше погребан на 2 Јануари, а семејтвото и државата му ја исполнија и последната ...

ФОТО: Свежо цвеќе на гробот на Глигоров од делегација на СДСМ

А1 On - 01.01.2013

Делегација на СДСМ , денеска , на годишнината од смртта на првиот претседател Киро Глигоров го посети неговото вечно почивалиште.

ФОТО (ОБНОВЕНО) Делегација на СДСМ положи цвеќе на гробот на Глигоров

+инфо - 01.01.2013

Делегација на СДСМ денеска го посети гробот на првиот претседател на Македонија, Киро Глигоров, кој почина на први јануари 2012 година.

Годишнина од смртта на Глигоров

МК News - 01.01.2013

На денешен ден минатата година почина првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Почина во својот дом во Скопје на 95-годишна возраст.

Една година од смртта на првиот претседател на независна Македонија, Киро Глигоров

Либертас - 01.01.2013

Денеска е првата годишнина од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Претседателот Глигоров почина на први јануари 2012 година во својот дом во Скопје на ...

Годишнина од смртта на Глигоров

Канал5 - 01.01.2013

На денешен ден пред една година почина првиот претседател на независна Македонија Киро Глигоров. Глигоров почина на 94-годишна возраст, од природна смрт во неговиот дом во Скопје.

Делегација на СДСМ положи цвеќе на гробот на Глигоров

Сител - 01.01.2013

Делегација на СДСМ во состав: Андреј Петров, секретар на СДСМ, како и потпретседателите на партијата Зоран Јовановски, Гордан Георгиев и Ана Павловска Данева, положија цвеќе на гробот на првиот ...

ФОТО: Делегација на СДСМ положи цвеќе на гробот на Глигоров

Либертас - 01.01.2013

Делегација на СДСМ во состав: Андреј Петров, секретар на СДСМ, како и потпретседателите на партијата Зоран Јовановски, Гордан Георгиев и Ана Павловска Данева, положија цвеќе на гробот на првиот ...

Делегација на СДСМ на гробот на Глигоров

Бриф - 01.01.2013

Делегација на СДСМ положи свежо цвеќе на гробот на Првиот претседател на Република Македонија, Киро ...

Годишнина од смртта на претседателот Киро Глигоров

Press24 - 01.01.2013

Денеска се одбележува првата годишнина од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија Киро Глигоров Претседателот Глигоров почина на први јануари 2012 година во својот дом во ...

Делегација на СДСМ положи цвеќе на гробот на претседателот Глигоров

Sky - 01.01.2013

Делегација на СДСМ во состав: Андреј Петров, секретар на СДСМ, како и потпретседателите на партијата Зоран Јовановски, Гордан Георгиев и Ана Павловска Данева, положија цвеќе на гробот на првиот ...

Една година од смртта на Киро Глигоров

БезПардон - 01.01.2013

Првиот претседател на независна Република Македонија почина на први јануари 2012 година на 95-годишна возраст Една година од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија, кој почина ...

Една година од смртта на првиот претседател Киро Глигоров

Фама - 01.01.2013

Денеска се одбележува година дена од смртта на првиот претседател на независна Македонија, Киро Глигоров. Глигоров почина во својот дом на 95-годишна возраст.

Годишнина од смртта на Киро Глигоров

Курир - 01.01.2013

Првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров, почина пред точно една година на 95-годишна возраст.

ФОТО: Делегација на СДСМ положи цвеќе на гробот на Глигоров

Sky - 01.01.2013

Делегација на СДСМ во состав: Андреј Петров, секретар на СДСМ, како и потпретседателите на партијата Зоран Јовановски, Гордан Георгиев и Ана Павловска Данева, положија цвеќе на гробот на првиот ...

Делегација на СДСМ положи цвеќе на гробот на Киро Глигоров

Макфакс - 01.01.2013

Делегација на СДСМ во вторник положи цвеќе на гробот на првиот Претседател на независна Македонија Киро Глигоров, по повод годишнината од неговата смрт.

Една година од смртта на Киро Глигоров!

Inpress - 01.01.2013

Скопје, 1. јануари 2013 (ИНПРЕС) Пред една година, на 95-годишна возраст, во Скопје почина Киро Глигоров, првиот претседател на независна Република Македонија. Роден е во Штип на 3. мај 1917. година.

Годишнина од смртта на Глигоров

Maxim - 01.01.2013

Денеска се одбележува првата годишнина од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија Киро Глигоров. Претседателот Глигоров почина на први јануари 2012 година во својот дом во ...

Што се случуваше во 2012 година

Н.Македонија - 31.12.2012

.... Почина Киро Глигоров Годинава што изминува почна со смртта на првиот претседател на Македонија Киро Глигоров, уште на 1 јануари.

Годишнина од смртта на Глигоров

+инфо - 31.12.2012

Утре се одбележува првата годишнина од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија, кој почина на први јануари 2012 година.

Една година од смртта на Киро Глигоров

Sky - 31.12.2012

Утре се одбележува првата годишнина од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија, кој почина на први јануари 2012 година.