TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија изброја 79 платеници од Македонија на страната на Украина, МНР нема информации

360 степени - 10.08.2022

Од македонското Министертво за надворешни работи (МНР) за „360 степени“ велат дека немаат информации за евентуално учество на наши државјани во војната во Украина Русија објави нова статистика за учество на, како што ги нарекуваат, странски ...

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Алсат-М

МНР нема информации дека платеници од Македонија се борат на фронтот во Украина

Локално

Русија изброја 79 платеници од Македонија на страната на Украина, МНР нема информации

Либертас

РУСИЈА ИЗБРОЈА 79 МАКЕДОНСКИ ПЛАТЕНИЦИ ВО УКРАИНА Mакедонското МНР засега нема информации

+инфо

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Во Центар

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Скопје24

Во војната на страна на Украина се бореле 79 македонски државјани, загинале 26

еМагазин - 10.08.2022

Според најнови податоци на руското Министерство за одбрана во војната на страната на Украина од 24 февруари досега се бореле 79 македонски државјани. Убиени се 26 македонски државјани, што значи дека во споредба со минатиот месец животот го загубиле ...

Русија објави нови податоци - колку македонски борци загинаа во Украина?

Фактор

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ МАКЕДОНЦИ Кремљ објави колку платеници од кај нас го загубиле животот во Украина

+инфо

Се зголемува бројот на загинати платеници од Македонија во Украина: Руското МО со нови бројки

Локално

26 борци од Македонија загинале во Украина

Нетпрес

Во Украина се бореле 79 Македонци, од кои загинале 26

Фокус

Се зголемува бројот на загинати платеници од Македонија во Украина: Руското МО со нови бројки

Centar

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Слободен Печат - 10.08.2022

Министертво за надворешни работи на Северна Македонија нема информации за евентуално учество на македонски државјани во војната во Украина, по објавата на руското Министерство за одбрана дека меѓу странските платеници кои се борат на украинска ...

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Курир

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Вечер Прес

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Независен

МНР нема информации за учество на македонски државјани во војната во Украина

Р.С.Европа

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Канал5

МНР: Немаме информации дека македонски државјани се борат во Украина

Press24

Либертас ТВ21 Фокус Н.Македонија Zoom МКД CivilMedia Опсервер