TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

(ВИДЕО) Како тоа да го покаже на полицаец? Се сликала за возачка дозвола па занемела кога видела НА ШТО ЛИЧИ!

Екран - тукушто објавено

Некој тука направи опасна грешка Маските за лице станаа дел од секојдневниот живот, но во некои ситуации навистина треба да се избегнуваат. Лесли Пилгрим од Лагуна Хилс во Калифорнија дошла во полициската станица да ги заврши формалностите за вадење ...

Најбизарниот ВАР досега: Поништен гол, па признат, па на крај – пак поништен! (ВИДЕО)

Sport 1 - тукушто објавено

Веќе бескрајни се циркузите што може да ги направи ВАР во Англија, па скоро да нема некој што не збеснува на бурлеските што може да ги приреди видео-технологијата, ама тоа што му се случи на Брајтон попладнево е за – анали.

Новинар се здобил со тешки телесни повреди на вчерашниот протест за „Монструм”

Слободен Печат - тукушто објавено

Б.С. (49) од Скопје, ангажиран како новинар, вчера попладне пријавил дека бил погоден со тврд предмет за време на протестот за случајот „Монструм”. МВР соопшти дека во полициската станица Бит пазар вчера околу 17:30 часот Б.С.

292 поврзани вести »

Во Израел повторно се одржуваат концерти, влез дозволен само за вакцинираните

Сакам да кажам - тукушто објавено

Концертот на отворено што се одржа во средата во Тел Авив е првиот настан од програмата за рестартирање на културните настани во Израел за 2021 година. Присуството на концертот на пејачот Нурит Галон, сепак, беше ограничено, иако се одржа во парк.

477 поврзани вести »

Дали некој разбра кога и колку ковид вакцини ќе добие Македонија?!

Република - тукушто објавено

Знам дека видеово е долго, ама ве молам слушнете ги сите изјави на министерот Филипче и пробајте да разберете кога и колку вакцини против ковид ќе добиеме, јас не успеав да разберам… Ова прашање го постави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ...

187 поврзани вести »

Новинар пријавил дека бил удрен со тврд предмет на вчерашниот протест за „Монструм“

Независен - тукушто објавено

Б.С. (49) од Скопје, ангажиран како новинар, вчера попладне пријавил дека бил погоден со тврд предмет за време на протестот за случајот „Монструм“. МВР соопшти дека во полициската станица Бит пазар вчера околу 17.30 часот Б.С.

292 поврзани вести »

Новинар бил повреден на протестот против пресудата за „Монстум“

Р.С.Европа - тукушто објавено

Тешки телесни повреди „ заработил “ новинар на вчерашните протести против пресудата за случајот Монструм, каде што беа осудени 5 етнички Албанци за петкратното убиство кај Смилковско Езеро во 2012 година.

292 поврзани вести »

Кривични за лица кои на граница прикажале фалсификувани ПЦР тестови

Кајгана - тукушто објавено

Регионалниот центар за Гранични работи Исток поднесе осум кривични пријави за лица кои на граничниот премин „Деве Баир“ прикажале фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус. Како што соопшти МВР, кривични пријави се поднесени против Е.М.(34), Ф.Х.М.

27 поврзани вести »

Рекорд за оваа недела, денес 721 ковид-19 случаи, починале 7 лица

Порта - тукушто објавено

Во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а регистрирани се 721 нов случаj на ковид-19 во: -Скопје 334 -Прилеп 56 -Кавадарци 52 -Неготино 34 -Велес 26 -Охрид 24 -Битола 23 -Куманово 22 -Тетово 18 -Струмица 16 -Гевгелија 15 -Крива Паланка ...

73 поврзани вести »

Новинар пријавил дека бил удрен на вчерашниот протест за „Монструм“

МКД - тукушто објавено

Б.С. (49) од Скопје, ангажиран како новинар, вчера попладне пријавил дека бил погоден со тврд предмет за време на протестот за случајот „Монструм“. МВР соопшти дека во полициската станица Бит пазар вчера околу 17:30 часот Б.С.

292 поврзани вести »