TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Славески со непристојна реакција кон корисник на социјалните мрежи: “Волу еден”

Centar - тукушто објавено

Трајко Славески, универзитетски професор кој се фали дека се школувал и во САД, висок партиски и своевремено и владин функционер (министер) на социјалните мрежи се впушти во скандалозна кавга со профилот Daniel Anastasoff, само затоа што коментира ...

8 поврзани вести »

Ла Лига: За Атлетико само бод кај Алмерија, Барса убедлива со Хетафе

365 - пред: 16 мин

Атлетико Мадрид освои само бод во дуелот со последнопласираната Алмерија, ремизирајќи 2:2 во последниот саботен натпревар од 26. коло од шпанската Ла Лига, и покрај тоа што тимот на Диего Симеоне двапати беше во водство.

9 поврзани вести »

За Атлетико само бод кај Алмерија, Барса убедлива со Хетафе

Пулс24 - пред: 24 мин

Атлетико Мадрид освои само бод во дуелот со последнопласираната Алмерија, ремизирајќи 2:2 во последниот саботен натпревар од 26. коло од шпанската Ла Лига, и покрај тоа што тимот на Диего Симеоне двапати беше во водство.

9 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ под уцени не разговара и преговара, вели Петрушевски за идејата на ДУИ за шеф на државата да се бира во ...

Пулс24 - пред: 1 час

ДУИ во недостаток на реални аргументи и проекти излегуваат со национал – романтистички барања, како што е изборот на претседател на државата во Собранието. Ова е реакцијата на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски на денешната прес-конференција ...

21 поврзани вести »

ВИДЕО | Aрсенал убедлив против Њукасл за шеста победа во низа

Слободен Печат - пред: 1 час

Тимот на Арсенал продолжува со максимален ефект во Премиер лигата во 2024 година и по шестиот одигран натпревар. Избраниците на Микел Артета вечерва го победија Њукасл со резултат 4:1 и така го задржаа чекорот со Ливерпул и Манчестер Сити.

51 поврзани вести »

Американците ги открија бројките за нивниот најнов борбен авион, сите се зачудени од неговата брзина (Видео)

Во Центар - пред: 2 часа

Брзината што ја постигнува најновата верзија на познатиот Ф-15 е 2,9 маха, односно околу 3580 километри на час на ниво на морето. Американскиот борбен авион F-15EX, познат и како F-15 Eagle II, може да достигне брзина од речиси 3 мах кога лета во ...

(ВИДЕО) Фондација „Борис Трајковски“ – ем корпа овошје за здраво тело и дух, ем помош за лицата со оштетен слух

Пулс24 - пред: 2 часа

„Пет на ден“. Вака е насловен проектот на кој работат Васко Марков и Тихо Русовски. Со него тие сакаат да поттикнат почесто консумирање овошје. Секој вторник им започнува со избор квалитетни банани, портокали, киви, јаболка, круши.

2 поврзани вести »

Навивачите револтирани од цените на билетите за мечот Надал – Алкараз

Вечер Прес - пред: 2 часа

Претстојниот егзибициски меч меѓу Рафаел Надал и Карлос Алкаро во Лас Вегас предизвикува голема прашина . Двајцата најдобри шпански тенисери ќе ги одмерат силите на 3 март од 21:30 часот во „Мишелоб Ултра Арена“, а бидејќи е спонзориран од ...

По скандалот дека ја изневерува со дадилката, го покажа сопругот: Сека Алексиќ ги запали социјалните мрежи - Еве како ...

Женски магазин - пред: 2 часа

Пејачката Светлана Сека Алексиќ пред неколку месеци беше мета на гласини дека нејзиниот сопруг Вељко Пиљикиќ, со кој со години е во хармоничен брак и има два сина, ја изневерил со дадилката.

3 поврзани вести »

Кошаркарка од средно школо направи квинтапл-дабл, во пет категории имаше двоцифрен учинок

Спортманија - пред: 2 часа

Американската тијенџерска кошаркарка Киона Кристмес се најде во фокусот на вниманието откако направи подвиг кој во кошарката е вистински раритет. Оваа висока талентирана кошаркарка, на меч од средношколската лига успеа да постигне квинтапл-дабл.