TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Реми во дербито меѓу Струга и Шкупи

Пулс24 - пред: 5 часа

Без победник со резултат 2:2 заврши дерби натпреварот од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига одигран попладнево во Струга меѓу истоимената домашна екипа и Шкупи. Буњамин Шабани во 54. и Марјан Радески во 68.

46 поврзани вести »

Црногорскиот претседател Милатовиќ поднесе оставка од сите функции во партијата

Независен - пред: 5 часа

Претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ, објави во саботата дека поднесол оставка на сите функции во Движењето Европа сега. Милатовиќ, кој ја извршуваше функцијата заменик претседател на партијата, во објава на платформата Х објасни дека ...

11 поврзани вести »

ВИДЕО: Арсенал убедлив, го надигра и декласира Њукасл во Лондон

Gol.mk - пред: 5 часа

Четата на Микел Артета , екипата на Арсенал демонстрира сила и убедливо го совлада Њукасл со 4-1 (2-0) во дуелот од 26. коло на Премиер лигата кој се одигра на „Емирати“. Неславно деби меѓу стативите на „страчките“ имаше Лорис Кариус , бидејќи Еди ...

17 поврзани вести »

Арсенал со убедлив триумф над Њукасл ја продолжи битката за титула (ВИДЕО)

Екипа - пред: 5 часа

Арсенал ја продолжува трката за шампионската титула, откако на домашен терен на „Емирати“ во Лондон, ја совлада убедливо екипата на Њукасл со 4-1. Победникот беше познат уште по 69. минути игра, кога „топчиите“ се стекнаа со предност од 4-0, а на ...

17 поврзани вести »

Атлетико се „лизна“ кај „фенерџијата“ (ВИДЕО)

Екипа - пред: 5 часа

Екипата на Атлетико Мадрид направи голем кикс во битката за Европа, откако одигра нерешено само 2-2 на гостувањето кај последнопласираната екипа на Алмерија. И покрај тоа што два пати водеа, избраниците на Диего Симеоне на крајот мораше да се ...

9 поврзани вести »

Арсенал немаше милост против Њукасл, трката за титулата ќе биде драматична (Видео)

Спортманија - пред: 5 часа

Арсенал без многу проблеми, со убедливи 4:1 го победи Њукасл во меч од 26 коло на Премиер лигата. Со оваа победа Топчиите стигнаа до нови три бода и заедно со Манчестер сити и Ливерпул остануваат најсериозни кандидати за титулата.

17 поврзани вести »

БАЈДЕН ВО ТОТАЛНА КОНФУЗИЈА: Јулија Навални ја нарече „Јоланда“/ВИДЕО

Вечер Прес - пред: 5 часа

Американскиот претседател Џо Бајде во четвртокот се сретна со Јулија Навални, вдовица на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални. На средбата била и Даша, ќерката на Навални и Јулија. Тој во изјава за медиумите Јулија ја нарече Јоланда.

124 поврзани вести »

Битиќи ги поби тврдењата на Трајко Славески, оваа Влада се покажа со дела не зборови

Либертас - пред: 5 часа

Вицепремирот за економски прашања Фатмир Битиќи преку објава на Фејсбук ја демантираше објавата на Трајко Славески на платформата Х. Тој истакна доколку се прифати дека вкупната инфлација за 2022 и 2023 е 25%, како што професорот Славески наведува ...

8 поврзани вести »

ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ГЕРМАНСКАТА ИНДУСТРИЈА: Планирани масовни отпуштања

Во Центар - пред: 5 часа

Германската компанија Бош планира да укине 3.500 работни места ширум светот до крајот на 2027 година, а тоа ќе влијае на вработените во администрацијата на нејзината подружница BSH, специјализирана за апарати за домаќинство.

ЛОШИ ВЕСТИ ЗА ГЕРМАНСКАТА ИНДУСТРИЈА: Планирани масовни отпуштања

Пулс24 - пред: 5 часа

Германската компанија Бош планира да укине 3.500 работни места ширум светот до крајот на 2027 година, а тоа ќе влијае на вработените во администрацијата на нејзината подружница BSH, специјализирана за апарати за домаќинство.