TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Состанок на Бајден со тимот за национална безбедност

24 Вести - тукушто објавено

Американскиот претседател Џо Бајден монетално има состанок со неговиот тим за национална безбедност во Собата за кризни ситуации во Белата куќа за да го процени нападот на Иран врз Израел, изјави американски претставник од Белата куќа.

97 поврзани вести »

Иран лансираше над 100 беспилотни експлозивни летала кон Израел

Gostivarpress.mk - пред: 16 мин

ИДФ го потврди нападот на Иран врз Израел, соопшти израелската агенција за следење дронови на кои ќе им требаат неколку часа да стигнат до Израел. Портпаролот на ИДФ Даниел Хагари во моментов има прес-конференција.

97 поврзани вести »

Ечат сирени во Израел

Нова ТВ - пред: 16 мин

Се огласија сирените пред претстојниот напад со беспилотни летала и ракети, лансиран од Иран. Претходно, портпаролот на ИД, контраадмирал Даниел Хагари, им порача на граѓаните дека мора да влезат во засолниште и да останат таму најмалку 10 минути ...

3 поврзани вести »

Иран лансираше дронови кон Израел, се очекува да пристигнат за неколку часа

Frontline - пред: 20 мин

Израелските медиуми објавија дека Иран вечерва лансирал беспилотни летала кон Израел. Тоа го потврди и портпаролот на израелските одбранбени сили Даниел Хагари. Во јавното обраќање тој ги предупреди граѓаните кога ќе слушнат сирени да тргнат кон ...

97 поврзани вести »

Иран лансира дронови кон Израел, израелската одбрана вели ќе се справи со нападите

Н.Македонија - пред: 20 мин

Израелските одбранбени сили – ИДФ го потврдија нападот на Иран врз Израел, соопшти израелската агенција за следење дронови и рече дека ќе им требаат неколку часа да стигнат до Израел. Израелските воздухопловни сили ги следат дроновите и се ...

97 поврзани вести »

Обдарени се со изострен сенс да го препознаат човека и да го разберат: Најдобрите луѓе на светот се родени во три знаци

Вечер Прес - пред: 20 мин

Простувањето бара сила, разбирање и дарежливост. Некои луѓе простуваат и даваат втори шанси, дури и во ситуации кога биле длабоко повредени. Луѓето со добра душа се родени во овие хороскопски знаци.

Најубави јајца за Велигден: Брзо и без хемикалии, украсете ги со декупаж техниката

Вечер Прес - пред: 20 мин

Се ближи Велигден и сите домаќинки веќе се прашуваат како да ги имаат најубавите шарени јајца, но без хемикалии и вештачки бои. Денеска ќе ви откриеме една феноменална идеја за декупаж на јајца.

Иран лансираше над 100 беспилотни летала кон Израел

Zoom - пред: 22 мин

Израелските медиуми објавија дека Иран вечерва лансирал беспилотни летала кон Израел. Тоа го потврди и портпаролот на израелските одбранбени сили Даниел Хагари. Во јавното обраќање тој ги предупреди граѓаните кога ќе слушнат сирени да тргнат кон ...

97 поврзани вести »

Израел крена борбени авиони, наставата откажана: „Подготвени сме за можен напад“

МКД - пред: 22 мин

Министерот за одбрана Јоав Галант рече дека Израел е подготвен за можен ирански напад. „Во последните денови ги зајакнавме нашите одбранбени и офанзивни линии и решени сме да ги преземеме сите неопходни мерки за одбрана на граѓаните на државата ...

256 поврзани вести »

Иранскиот удар врз Израел се очекува по полноќ

365 - пред: 24 мин

Најновата вест од блискиот исток за која јавуваат иранските медиуми е дека Иран го лансирала вториот бран дронови кон Израел. Ова вечерва го јави „Тајмс оф Израел“ без да даде други детали.

97 поврзани вести »