TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Мапа на гостопримството во Европа

Канал5 - тукушто објавено

На „Инстаграм“-страната „Амејзинг мапс“ е објавена мапа што ја покажува „веројатноста да Ви понудат храна како гостин“ во земјите ширум Европа. Прашањето покрај мапата гласи „Дали ќе добиете храна како гостин во нечија куќа?“, и земјите се ...

4 поврзани вести »

Собранието в среда ќе гласа за член на ДИК и за Законот за игрите на среќа и за забавните игри

Канал5 - тукушто објавено

Собранието в среда ќе гласа за член на ДИК и за Законот за игрите на среќа и за забавните игри, трето читање. Собранието в среда во рамки на 145. седница се очекува да избере нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

6 поврзани вести »

Претседателска кандидатура, никој се уште не ги собрал потписите

24 Вести - тукушто објавено

Бујар Османи најблиску до 10 илјади потписи според последните и официјални информации на ДИК . Уште нешто повеќе од илјада му се потребни за да ја заврши оваа фаза а по него следуваат претседателските кандидати на ЗНАМ Максим Димитриевски со околу 6 ...

105 поврзани вести »

Се појави досега необјавено интервју на Навални: Корумпирани претставници кои живеат во Лондон му помагаат на Путин да ...

Во Центар - тукушто објавено

Неодамна починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални во едно од досега необјавените интервјуа, критикува корумпирани официјални претставници кои живеат во Лондон и, како што сметаше, му помагаат на режимот на Владимир Путин „да ги скрие ...

117 поврзани вести »

ЕУ: Раст на продажбата на автомобили во јануари 2024 година

Локално - тукушто објавено

По декемврискиот пад на продажбата на нови автомобили во Европската унија (ЕУ), раст е забележан во јануари 2024 година. За ова најмногу придонесе двоцифреното темпо на раст на продажбата во Италија и Германија… Продажбата на целосно електрични ...

2 поврзани вести »

Ако сакате да ги убедите луѓето дека сте богати, изберете една од овие 10 марки на автомобили

Локално - тукушто објавено

Многу луѓе сонуваат да имаат брдо пари со кои би можеле да си дозволат разни работи, од долги патувања до купување скапи автомобили. Ако веќе немате доволно пари, а сакате да ги убедите луѓето дека имате, тогаш време е да купите автомобил од една од ...

Исплатените директните плаќања за амортизирани несилки и приплодни грла маторици

BiznisPRO - тукушто објавено

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ги реализираше исплатите за секторите живинарство и свињарство. 36 земјоделски стопанства кои одгледале или продале/заклале амортизирани несилки во период од 1 октомври ...

Саем за мебел од 20 до 24 март

Република - тукушто објавено

Од 20 до 24 март во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се одржи Саем за мебел. Следуваат денови на големи саемски попусти, голем број производители на мебел ќе се претстават со над 70 истакнати домашни и интернационални брендови.

3 поврзани вести »

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗО случајот со Леонид не е единствен

24Инфо - тукушто објавено

Заменик омбудсманот на Северна Македонија Јован Андоновски одговорајќи на новинарско прашање во врска со случајот Леонид Индов најави дека оваа недела ќе почне да се работи на иницијатива со која се предвидуваат измени на законски и подзаконски акти ...

14 поврзани вести »

Воз во Индија поминал 70 километри без машиновозач

24Инфо - тукушто објавено

Индиските железници наредиле истрага откога товарен воз поминал повеќе од 70 километри без машиновозач. Видеата на социјалните мрежи покажуваат како возот со голема брзина поминува покрај неколку станици.

29 поврзани вести »