TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Ами Ларсон-Јаин: Шведска ќе продолжи со помошта кон Украина, вашата кауза е и наша кауза

CivilMedia - тукушто објавено

Шведска дава безрезервна поддршка на битката на Украина за враќање на мирот и демократските вредности како и нејзиното членство во Европската унија, истакна амбасадорката на Шведска Ами Ларсон-Јаин во своето обраќање на мултимедијалната конференција ...

Омилениот глумец малку се напил, па одржал говор на доделување на награди: „Ова не е во ред“

Попара - тукушто објавено

Холивудскиот актер Педро Паскал синоќа имаше ноќ за паметење! По 25 години во еснафот на актерите, тој доби награда за улогата во серијата „The Last of Us“ Синоќа во Лос Анџелес се одржаа наградите на Screen Actors Guild, а Педро Паскал ја доби ...

2 поврзани вести »

Навални требало да биде разменет за руски платен убиец пред неговата смрт? Договорот беше предложен од Абрамович, но ...

Скопје1 - тукушто објавено

Се планираше Алексеј Навални, затвореник во Русија, да биде заменет со платен убиец Вадим Красиков, кој издржува доживотна затворска казна во Германија, но рускиот претседател Владимир Путин одлучи поинаку, изјави Марија Певчич, претседател на ...

121 поврзани вести »

Нови цени: поевитнуваат бензинот и дизелот

Скопје1 - тукушто објавено

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,66% во однос на ...

11 поврзани вести »

Тетовец претепан додека се враќал од фудбалски натпревар

Скопје инфо - тукушто објавено

Четириесет и деветгодишниот М.Љ. од тетовско Слатино, вчера во 19 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 14 часот во тетовско Теарце, на враќање од фудбалски натпревар, бил физички нападнат од Т.И.(37) од ова село. Во текот на денот Т.И.

8 поврзани вести »

Од полноќ поевтинуваат горивата во Македонија

Република - тукушто објавено

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,66% во однос на одлуката ...

11 поврзани вести »

Фокус на утрешниот дијалог Белград-Приштина ќе биде забраната за употреба на српскиот динар во Косово

Република - тукушто објавено

Фокус на утрешната средба во Брисел во рамки на дијалогот меѓу Белград и Приштина ќе биде ставен на изнаоѓање решенија за отворените прашања, најави денеска портпаролката за Европската комисија за надворешни работи и безбедносна политика Набила ...

4 поврзани вести »

Џошуа Зиркзе, може да се врати назад на „Алијанц арена“?!

Алсат-М - тукушто објавено

Холандскиот интернационалец Џошуа Зиркзе игра одлично во дресот на Болоња во Серија А оваа сезона и го привлече вниманието на големите европски клубови. Иако имаше најави дека ќе му се приклучи на Милан по завршувањето на сезоната, сепак, сега ...

2 поврзани вести »

Лапорта и агентот Захави во ложата на „Монжуик“ го договараа новиот тренер на Барселона (Фото)

Спортманија - тукушто објавено

Барселона во саботата го совлада Хетафе со убедливи 4:0 во Ла Лига на стадионот „Монжуик“, а во ложата беа претседателот Жоан Лапорта и познатиот агент Пини Захави, коишто разговараа за новиот тренер на каталонскиот тим.

Беќири: Ремито со Гостивар за нас е рамно на пораз, а одговорноста е моја!

МакФудбал - тукушто објавено

Шкендија беше во добитна позиција против Гостивар, имаше водство од 2-0, но во финишот дозволи со два гола од пенал гостите да стигнат до 2-2. За тетовскиот тим тоа беше неочекуван удар во трката за шампионската титула, посебно што претходно веќе го ...

3 поврзани вести »