TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Полска без еден од најдобрите против Македонија!

SportSport - тукушто објавено

Македонската кошаркарска репрезентација денеска (18 часот) во Сосновиец и гостува на Полска во второто квалификациско коло за пласман на Европското првенство 2025 година. Нашите момци немаат време за жалење по поразот од Естонија, бидејќи ги чека ...

18 поврзани вести »

Рафаел Надал се подготвува за Индијан Велс

Спортклуб - тукушто објавено

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал почна да тренира на терените со тврда подлога во САД. Тој на 3 март во Лас Вегас треба да одигра егзибициски меч против Карлос Алкараз, а на 6 март ќе го започне настапот на Мастерсот во Индијан Велс.

16 поврзани вести »

ГО КРИТИКУВА БАЈДЕН ДЕКА Е СЕНИЛЕН, А ТОЈ Е БЕТЕР! Трамп го погреши името на сопствената сопруга

+инфо - тукушто објавено

Доналд Трамп прави сè повеќе вербални грешки кои би можеле скапо да го чинат во неговата кандидатура за претседателските избори во САД, во еден од последните гафови, сопругата Меланија ја нарече Мерцедес.

46 поврзани вести »

Американски војник се самозапали пред израелската Амбасада во Вашингтон

Zoom - тукушто објавено

Американски воен пилот се замозапали пред израелската амбасада во Вашингтон во знак на протест против војната во Газа и во моментов е во критична состојба. Човекот бил пренесен во болница откако пожарот бил изгаснат од припадници на американската ...

31 поврзани вести »

Обвинителството постапува по предмет за кривични пријава за издавање на лични документи

Gostivarpress.mk - тукушто објавено

Јавното обвинителство има формирано предмет во кој се споени три кривични пријави во врска со издавањето на личните документи, по него се постапува професионално, и доколку има или нема кривично дело, ЈО ќе донесе соодветна одлука, изјави јавниот ...

15 поврзани вести »

Крузер со 2.000 луѓе во карантин поради страв од колера на бродот

Кајгана - тукушто објавено

Норвешкиот брод за крстарење Norwegian Dawn е во карантин кај брегот на Маурициус, по дојавата за стомачно заболување на бродот, а американскиот USA Today јавува дека постои сомневање за колера.

19 поврзани вести »

Уапсен тетовец, украл велосипед

Скопје инфо - тукушто објавено

Вчеравечер околу 22 часот и 35 минути, во тетовска Голема Речица, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 55-годишниот С.Р. од ова село. Kај него бил пронајден и одземен велосипед, кој претходно бил пријавен дека бил украден.

7 поврзани вести »

Палестинскиот премиер Мохамед Штајех поднесе оставка

Lider - тукушто објавено

Палестинскиот премиер Мохамед Штајех денеска изјави дека поднел оставка и својата одлука му ја пренел на палестинскиот претседател Махмуд Абас. Штајех рече дека поднел оставка за да изгради поширок консензус меѓу Палестинците за политичките ...

211 поврзани вести »

Лев: Не сум заинтересиран за Баерн

TopSport - тукушто објавено

Поранешниот селектор на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев изјави дека не планира на крајот на сезоната да го преземе Баерн Минхен. Клубот од Минхен неодамна објави дека на крајот од сезоната ќе се раздели со досегашниот тренер Томас ...

7 поврзани вести »

🎥 МЕТАЛ, ЕЛЕКТРОНИКА И МНОГУ „ДЕНС“ Бејби Лазања ќе ја претставува Хрватска на Евровизија

+инфо - тукушто објавено

Песната „Рим тим таги дим“ има елементи на метал музика и електронска музика, а иведувачите вешто изведуваат форма на етно танц. Бејби Лазања има изјавено дека песната е инспирирана од масовниот егзодус на млади кои ја напуштаат Хрватска за подобри ...

7 поврзани вести »