TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Премиер лига: Победи на Арсенал и Сити, нов шок на „Олд Трафорд“

Нетпрес - пред: 4 часа

Во последниот натпревар од 26. коло на англискиот шампионат во саботата, фудбалерите на Арсенал на свој терен убедливо го совладаа Њукасл Јунајтед со 4:1 (2:0). Арсенал уште од самиот почеток доминираше на теренот, а подобрата игра беше наградена со ...

17 поврзани вести »

„ДАЈ ДА ТИ ГО СЛИКАМ МОДРОТО ОКО“: Ученичката која тепаше соученичка во ЈБТ заради ова барање доби опомена пред ...

Фактор - пред: 4 часа

По инцидент со ученички од гимназијата Јосип Броз Тито, ученичка вклучена во физичка пресметка каде што девојчиња тепаа 15 годишна соученичка доби опомена пред исклучување како педагошка мерка.

12 поврзани вести »

Обид за упад во претседателската палата во Бразил, отворена истрага

Слободен Печат - пред: 4 часа

Бразилската федерална полиција објави дека отворила истрага по денешниот обидот за упад во палатата Алворада, официјалната резиденција на бразилскиот претседател Луис Игнасио Лула да Силва во Бразилија.

ДУИ: Задоволни сме од масовниот одзив на граѓаните за поддршка на Бујар Османи – ДПМНЕ да се огради од веќе еднаш ...

Пулс24 - пред: 4 часа

Демократската Унија за Интеграција е задоволна од масовниот одзив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на д-р Бујар Османи за Претседател на нашата земја, соопштија од ДУИ. Вчера бевме сведоци на реки луѓе кои што потпишуваа во поддршка на Др.

116 поврзани вести »

САД ставија 14 руски танкери на црната листа

4NEWS - пред: 4 часа

Американските власти ставија на црната листа 14 руски нафтени танкери вечерва за да наметнат ограничување од Западот на цената на суровата нафта што ја продава Москва. Санкциите наметнати од американското Министерство за финансии се насочени кон ...

11 поврзани вести »

Вадим Немков го прати на спиење во втората рунда Бруно Капелоца

IPON - пред: 4 часа

Вадим Немков го прати на спиење во втората рунда Бруно Капелоца 24/02/2024 1 Вадим Немков силно се врати во тешка категорија. Поранешниот шампион во Белатор во полутешка категорија се соочи со Бруно Капелоца, поранешниот шампион во тешка категорија ...

„Топчиите“ пукаа жестоко кон Њукасл

Спортклуб - пред: 4 часа

Арсенал успеа да забележи рутинска победа против Њукасл на „Емирати“, иако на оваа средба се очекуваше и поголем отпор од гостинската екипа. На полувреме Арсенал водеше веќе со 2:0, а тоа на крајот излезе една уверлива победа од 4:1 и со тоа ја ...

17 поврзани вести »

(Видео) Арсенал го растури Њукасл

Макфакс - пред: 4 часа

Фудбалерите на Арсенал го совладаа Њукасл со резултат 4:1 во дербито од 26. коло на Премиер лигата. Лошо започна за гостите на „Емирати“, во 18. минута кога топката го погоди Свен Ботман во коленото и заврши во мрежата од голот на Лорис Кариус.

17 поврзани вести »

Османи: Косово стои покрај Украина

Пулс24 - пред: 4 часа

Косовската претседателка Вјоса Османи денеска на втората годишнина од почетокот на војната во Украина изјави дека Косово стои покрај таа земја, бидејќи ја знае цената на слободата. „Ние стоиме покрај Украина, бидејќи знаеме како е да се плати ...

12 поврзани вести »

Арсенал останува во чекор со Ливерпул и Манчестер сити

24Инфо - пред: 4 часа

И Арсенал без проблеми стаса до нов триумф во 26. коло од англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција, победувајќи го убедливо Њукасл со 4:1. „Топчиите“ остануваат во чекор со Ливерпул и Манчестер сити во неизвесната трка за титулата.

17 поврзани вести »