TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Шок за Колумбија: Санчез играше со рака, прво исклучување на СП! (ВИДЕО)

Sport 1 - тукушто објавено

Натпреварот за Колумбија не можеше да почне полошо на Светското првенство (СП), па уште во третата минута останаа со играч помалку. Осака побегна на одбраната на Колумбија и шутираше од десет метри, но Оспина одбрани, а новиот удар го сопре Карлос ...

12 поврзани вести »

Инсталација за електронска наплата на патарините до крајот на јуни

Фактор - тукушто објавено

До крајот на месецов се очекува да заврши инсталирањето на електронскиот систем за наплата на патарините, најави денеска директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов.

13 поврзани вести »

Супер ждрепка за Шкендија и за 2. коло: Против Торпедо од Грузија или Шериф од Молдавија!

Екипа - тукушто објавено

Доколку го мине првото квалификациско коло против велшкиот Њу Сентс, тетовска Шкендија во 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите ќе се соочи со подобриот од пресметката меѓу Торпедо од Грузија и Шериф Тираспол од Молдавија.

50 поврзани вести »

Појадок од нашето дество: бисквити со млеко

Црнобело - тукушто објавено

Бисквити и млеко е комбинацијата што ниедно дете не ја одбива и со радост ѝ се насладува. Тоа е појадокот што го јадевме во детството и тоа е вкусот што и денес буди спомени. Нашите мајки не повикуваа на трпезата со гласна најава дека ќе го имаме ...

2 поврзани вести »

Ќе го убие Шварценегер: Славниот актер фатен со прекрасната ќерка на "Терминаторот"

Точка - тукушто објавено

По разводот кој минатата година го шокирал светот, актерот Крис Прат бил фатен на состанок, и тоа со ќерката на Арнолд Шварценегер, Кетрин. Актерот од "Jurassic Park" уживал во парк со десет години помлада девојка, а двајцата не ја тргнале ...

2 поврзани вести »

Демонстрантите од Собранието се упатија кон седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - тукушто објавено

Демонстрантите од Собранието се упатија кон седиштето на ВМРО-ДПМНЕ Стотина граѓани кои денеска се собраа пред Собранието на протест против Договорот со Грција, истовремено кога Собранието почна седницата на која се расправа за ратификација на ...

143 поврзани вести »

Сугарески: До крајот на месецов тендер за нискобуџетски авиокомпании

Сител - тукушто објавено

До крајот на месецов се очекува да биде распишан тендерот за субвенционирање на нискобуџетните авиокомпании. Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска изјави дека субвенционирањето продолжува и оти заложбата е што повеќе летови да ...

10 поврзани вести »

Вечерва ексклузивно интервју на Зоран Заев во „Само вистина“

+инфо - тукушто објавено

Премиерот Зоран Заев ќе биде вечерашен гостин во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија. Во ексклузивното интервју, премиерот ќе зборува за македонската иднина и за тоа дали договорот со Грција ќе нѐ однесе директно во иднината.

2 поврзани вести »

Египет спремен да ризикува со здравјето на Мохамед Салах

24Инфо - тукушто објавено

По поразот од Уругвај во првото коло од натпреварите по групи на Светското првенство, селекторот на Египет е спремен да преземе ризик и да го стартува непотполно заздравениот Мохамед Салах, кој и понатаму се опоравува од повредата со која се здоби ...

5 поврзани вести »

Договорот за промена на името може да биде ратификуван до крајот на денот

Sky - тукушто објавено

Комисијата за европски прашања во 15 часот треба да почне со разгледување на предлог-законот за ратификација на договорот со Грција. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествуваат во работата на комисијата, со тоа времетраењето на седницата ќе биде ...

245 поврзани вести »