TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Каталонците дојдоа до целта: Атракција на Жоао Феликс за победа на Барселона (ВИДЕО)

Дерби - пред: 29 мин

Составот на Барселона дојде до трите посакувани бода во соочувањето со Кадиз во шпанската Примера. Каталонците ги очекуваат два важни меча против Пари Сен Жермен и Реал Мадрид, па тренерот Чави Ернандес излезе со доста комбиниран тим кој иако не ...

28 поврзани вести »

,,Не е важно дали контактирам со нив или не!” Цеца првпат проговори за децата на Аркан: Имаше бурно минато…

Пулс24 - пред: 31 мин

Светлана Цеца Ражнатовиќ проговори за Жељко Ражнатовиќ Аркан, а во таа прилика ги допре и неговите седум деца.– Кој беше тој навистина? Читавме секакви работи, се слушавме…што би сакал да им кажеш на сите сега, кој беше Жељко? Ја праша новинарката.

11 поврзани вести »

Го вклучил детекторот за метал, па слушнал звучен сигнал: во калта нашол нешто старо и подготвено за војна

Опсервер - пред: 31 мин

„Ловецот на богатство“, Патрик Мјелевски, посетува локации во Полска и бара антички артефакти. Досега пронашол монети, распетија, оружје и други предмети, а своите следбеници на платформата Јутјуб редовно ги ажурира за се што прави.

2 поврзани вести »

Јорданската воздушна одбрана е подготвена да го собори секое иранско летало што ќе го наруши нејзиниот воздушен простор

Локално - пред: 31 мин

Јорданската воздушна одбрана е подготвена да пресретне и собори какви било ирански дронови или авиони што ќе го нарушат нејзиниот воздушен простор, изјавиле два регионални безбедносни извори.

74 поврзани вести »

ВИДЕО: Феноменалните ножички на Жоао Феликс донесоа три бода за Барса во Кадиз

Екипа - пред: 31 мин

Барселона се мачеше, но успеа да извлече победа од 0-1 на гостувањето против Кадиз во 31. коло од Ла Лига. По минималната денешна победа на Реал Мадрид, сосема идентично некако минималец но со феноменален погодок обезбеди и Барселона благодарение на ...

28 поврзани вести »

Иран лансираше дронови кон Израел со по 20 кг експлозив (ВИДЕО)

МКД - пред: 31 мин

Техеран врши одмазднички напади по смртоносниот воздушен напад месецов во кој загинаа двајца ирански генерали, пренесоа светските агенции. Фото: ЕПА Израелските медиуми објавија дека Иран лансирал беспилотни летала кон Израел.

74 поврзани вести »

Иран лансира беспилотни летала кон Израел

Р.С.Европа - пред: 31 мин

Израелската војска доцна вечерва (на 13 април) соопшти дека Иран лансирал десетици беспилотни летала кон Израел и дека времето на летот на дроновите може да трае со часови. Овој потег на Техеран доаѓа на само неколку часа откако иранската морнарица ...

74 поврзани вести »

Балканот е демографската црна дупка на Европа – Македонија на врвот

Независен - пред: 33 мин

Според податоците на статистичката агенција Еуростат, земјите од Југоисточна Европа забрзано изумираат. Меѓу шесте земји со најголемо намалување на населението помеѓу 2012 и 2022 година, има само една која не се наоѓа во Југоисточна Европа, а тоа е ...

2 поврзани вести »

Иран започна воздушен напад против Израел

Нетпрес - пред: 33 мин

Иран го започна планираниот напад врз Израел доцна во саботата со десетици беспилотни летала и крстосувачки ракети лансирани од Иран. Портпаролот на израелските одбрамбени сили (ИДФ) потврди дека беспилотните летала се лансирани и рече дека ќе им ...

74 поврзани вести »

Барселона и без половина тим подобра од Кадиз (ВИДЕО)

МакФудбал - пред: 33 мин

Барселона го победи Кадиз на гости со 0-1 и го продолжи победничкиот ритам пред реваншот во четвртфиналето на ЛШ, но и „Ел Класико“ во Ла Лига. Во каталонскиот тим на овој натпревар недостигаа Левандовски, Кансело, Гави, Ињиго Мартинез, но и покрај ...

28 поврзани вести »