TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Нетанјаху се противи на едностраното формирање на палестинска држава

Пулс24 - пред: 4 часа

Парламентот на Израел денеска гласаше за поддршка на декларативната одлука на премиерот Бенјамин Нетанјаху со која се противи на едностраното формирање на палестинска држава, по зголемените меѓународни апели за заживување на напорите за постигнување ...

107 поврзани вести »

Серија А: Џенова подобра од Удинезе

Нетпрес - пред: 4 часа

Во последниот натпревар од саботната програма од 26. коло на италијанскиот фудбалски шампионат, Џенова како домаќин го совлада Удинезе со 2:0 Домашната екипа дојде до голема предност кон крајот на првото полувреме кога Матео Ретеги во 36, и Матија ...

3 поврзани вести »

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

Канал5 - пред: 4 часа

Познатата манекенка Синди Крафорд го прслави својот 58 роденден. - Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички - порача таа на Инстаграм. View this post on Instagram A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) Жената која упадна на модните ...

2 поврзани вести »

Трамп: Поради неоснованите обвиненијата против мене имам поголема поддршка од Афроамериканците

Република - пред: 4 часа

Поранешниот американски претседател, Доналд Трамп, изјави дека поради четирите кривични обвиненија поднесени против него, тој има поголема поддршка меѓу Афроамериканците „бидејќи го гледаат како жртва на дискриминација“ и го споредуваат она што му ...

12 поврзани вести »

Арсенал го декласираше Њукасл

SportSport - пред: 4 часа

Арсенал ја оправда фаворитската улога против Њукасл и ја вжешти трката за титулата во Премиер-лигата. Избраниците на Микаел Артета на домашен терен дојдоа до убедлива победа од 4-1 во рамките на 26-то коло во Премиер-лигата.

17 поврзани вести »

Арсенал го разнесе Њукасл за шеста победа по ред (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 4 часа

Екипата на Арсенал се уште е со максимален ефект во Премиер лигата во 2024 година и по шестиот одигран натпревар. Вечерва „топчиите“ го прегазија Њукасл со 4-1 и го задржаа чекорот со водечкиот тандем Ливерпул-Манчестер Сити.

17 поврзани вести »

Реми во дербито меѓу Струга и Шкупи

Пулс24 - пред: 4 часа

Без победник со резултат 2:2 заврши дерби натпреварот од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига одигран попладнево во Струга меѓу истоимената домашна екипа и Шкупи. Буњамин Шабани во 54. и Марјан Радески во 68.

46 поврзани вести »

Црногорскиот претседател Милатовиќ поднесе оставка од сите функции во партијата

Независен - пред: 4 часа

Претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ, објави во саботата дека поднесол оставка на сите функции во Движењето Европа сега. Милатовиќ, кој ја извршуваше функцијата заменик претседател на партијата, во објава на платформата Х објасни дека ...

9 поврзани вести »

ВИДЕО: Арсенал убедлив, го надигра и декласира Њукасл во Лондон

Gol.mk - пред: 4 часа

Четата на Микел Артета , екипата на Арсенал демонстрира сила и убедливо го совлада Њукасл со 4-1 (2-0) во дуелот од 26. коло на Премиер лигата кој се одигра на „Емирати“. Неславно деби меѓу стативите на „страчките“ имаше Лорис Кариус , бидејќи Еди ...

17 поврзани вести »

Арсенал со убедлив триумф над Њукасл ја продолжи битката за титула (ВИДЕО)

Екипа - пред: 4 часа

Арсенал ја продолжува трката за шампионската титула, откако на домашен терен на „Емирати“ во Лондон, ја совлада убедливо екипата на Њукасл со 4-1. Победникот беше познат уште по 69. минути игра, кога „топчиите“ се стекнаа со предност од 4-0, а на ...

17 поврзани вести »