TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

4NEWS

Со лотарија до имунизација: Петмина најсреќни во Охајо ќе добијат по милиони долари

4NEWS - пред: 23 часа

Американската сојузна држава Охајо, ќе награди пет лица кои примиле вакцина против коронавирус со по еден милион долари, како дел од лотаријата што беше покрената со цел да се надмине малата излезност на граѓаните.

5 поврзани вести »

Грција ги отвори границите, од денеска на одмор кај јужниот сосед

4NEWS - 14.05.2021

Најфреквентниот граничен премин Богородица е подготвен во секој поглед да одговори адекватно на предизвикот и по повеќе од една година повторно да се врати на некогашната секојдневена динамика на работа, изјави вчера за МИА командирката на ...

193 поврзани вести »

Дневен хороскоп: Еден знак да не очекува премногу

4NEWS - 14.05.2021

ОВЕН Можно е некое време да сте го препуштиле главниот збор на другите, но сте подготвени сега да се вратите на голема врата. Потребно е на саканата личност да и покажете дека ви значи и дека имате сериозни намери. Проблеми со циркулацијата.

11 поврзани вести »