TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Акцент

(ФОТО) Девојката на Тео Хернандез, Зоe Христофоли е неверојатно секси

Акцент - пред: 2 часа

Зоe Христофоли девојката на Тео Хернандез е една од најпопуларните девојки на Инстаграм. Нејзината популарност се зголеми по објавувањето на експлицитни фотографии. Зои Кристофоли се здоби со вртоглава популарност на не толку позитивен начин, по ...

Нови рестрикитвни мерки во Србија: Kафулињата и рестораните викендов ќе работат до 14 часот

Акцент - пред: 2 часа

Српските власти ги заоструваат мерките. Кафулињата и рестораните, како и трговските центри во Србија за време на викендот ќе работат до 14 часот, одлучил денес Кризниот штаб. Продавниците, медицинските ординации, ветеринарните ординации како и ...

33 поврзани вести »

Регистрирани се 554 нови случаи на Ковид-19, 8 починати лица

Акцент - пред: 4 часа

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.477 тестирања, а регистрирани се 554 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 258, Кавадарци – 51, Прилеп – 41, Куманово –25, Неготино – 22, Охрид – 18, Тетово – 16, ...

88 поврзани вести »

Ескалираше ситуацијата на протестите за „Монструм“, нападната новинарска екипа

Акцент - пред: 7 часа

Полицијата го растури протестот против пресудата за случајот „Монструм“ откако поединци од толпата почнаа да фрлаат камења кон полицијата. Во моментов кордонот и оклопните возила ги потиснаа демонстрантите кон Бит пазар, а употребија и шок бомби.

236 поврзани вести »

Мијалков спроведен во притвор без лисици, но во полициско комбе

Акцент - пред: 7 часа

Сашо Мијалков по изречената затворска казна од 12 години за случајот „Тврдина-Таргет“ замина од судот во придружба на полициски службеници од Полициската станица во Центар кој, пак ги придружуваа колегите од Единицата за интервентна полиција.

249 поврзани вести »

Народна банка привремено ја забрани исплатата на дивиденда на банките

Акцент - пред: 7 часа

Советот на Народната банка одлучи денеска привремено да ја ограничи распределбата и исплатата на дивиденда на акционерите на банките. Оваа одлука се однесува и на штедилниците, соопшти Народната банка.

53 поврзани вести »

Царовска: Заедно со компаниите ги утврдуваме потребни профили за средното стручно образование

Акцент - пред: 9 часа

Преку овој карван на социјални дијалози под мотото „учи паметно, работи стручно“, заедно со училиштата, општините и компаниите утврдуваме кои се профилите кои што се потребни на пазарот на труд за да се отворат во учебната 2021/2022 година.

21 поврзани вести »

(ВИДЕО) Адеми и Ристовски ја прославија победата над Краснодар

Акцент - пред: 12 часа

Динамо Загреб успеа да ја мине првата елиминациска пречка во битката за долг пролетен настап во Лигата на Европа, откако славеше и во вториот натпревар над рускиот Краснодар со 1-0, па со вкупни 4-2 се пласираше во следната фаза од натпреварувањето.

62 поврзани вести »

Мицкоски: Им честитам на МАНУ за одлуката да одбијат да го променат името

Акцент - пред: 12 часа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во Радио Лидер кажа дека им честита на МАНУ за одлуката да одбијат да го променат името. -Апсолутно им честитам ја имаат нашата поддршка и како политичка партија и како пратеничка ...

29 поврзани вести »

Макрон: Би ја примил вакцината на Астра Зенека кога ќе дојде ред на мене

Акцент - пред: 12 часа

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека вчера со задоволство прифатил да биде вакциниран против ковид 19 со вакцината на Оксфорд/Астра Зенека ако биде во понуда кога тој ќе дојде на ред.

528 поврзани вести »

Бајден не чекаше многу за првата воена интервенција: САД извршија воздушни напади врз милтантни групи во Сирија

Акцент - пред: 12 часа

САД извршија воздушни напади во источна Сирија врз објектите што ги користат милициите поддржани од Иран, соопшти Пентагон. Одделот за одбрана соопшти дека нападите биле одговор на ракетни напади во почетокот на овој месец врз ирачката база во која ...

43 поврзани вести »

77 пензионери во државата имаат пензија од 54.335 денари

Акцент - пред: 12 часа

Во јануари, оваа година имало 272 пензионери со пензија над 52.455 денари. 77 пензионери го зеле највисокиот износ од 54.335 денари, покажуваат последните податоци на Фондот за пензиско. Или вкупно 1.313 пензионери во земјава се водат како ...

10 поврзани вести »

Италијанските медиуми: Милан среќно ја елеминираше Црвена Ѕвезда

Акцент - пред: 13 часа

Спортските медиуми во Италија се согласни дека Милан среќно ја елеминираше Црвена Ѕвезда од УЕФА. Неочекувано „Росонерите“ продолжија со многу мака, иако не успеаја да ја победат српскиот шампион.

66 поврзани вести »

Игор има 25 години и заработи 3.500% од биткоин, ова е неговата приказна за успех

Акцент - пред: 13 часа

Игор има 25 години живее во Белград и работи како посредник за британската истражувачка компанија Криптокомпер и не крие дека сериозно заработува од крипто-валути. Тој вели дека за една година заработил 3.500 проценти од една дигитална валтуа.

17 поврзани вести »

Денеска се носи пресуда за случајот „Таргет Тврдина“

Акцент - пред: 14 часа

Денеска Основниот кривичен суд ќе ја соопшти пресудата за предметот познат под името „Таргет Тврдина“, кој се однесува за нелегалното прислушување во која обвинети се 12 лица. За скандалот со прислушувањето обвинети се 12 лица, меѓу кои и ...

231 поврзани вести »

Дипломатски скандал меѓу Кина и САД за правење на анални тестови на американски дипломати

Акцент - пред: 14 часа

Кина вети дека ќе престане да користи анални тестови врз американски дипломати откако Стејт департментот се пожали дека станува збор за понижувачка практика. Скандалот избувна кога неколку американски дипломати признаа во Стејт департментот дека ...

21 поврзани вести »

Дневен хороскоп за петок 26 февруари 2021 година

Акцент - пред: 14 часа

ОВЕН Конечно дојде до олеснување и зголемување на ентузијазмот. Вашата животна енергија се враќа и ќе станете по curубопитни и поотворени. Ако сте сами, можно е да стапите во контакт со личност што ја познавате сосема неочекувано.

12 поврзани вести »

Бил Гејтс: Не го сакам Биткоинот, повеќе сакам да инвестирам во вакцини

Акцент - пред: 22 часа

Основачот на компанијата „Мајкрософт“ не е ентузијаст во врска со Биткоинот и криптовалутите, бидејќи тие не произведуваат ништо. Деновиве Бил Гејтс е најпопуларен во областа на филантропијата, но секако најмногу поради неговата улога во борбата ...

17 поврзани вести »

(ВИДЕО) Милан без победа ја елиминираше Црвена Ѕвезда

Акцент - пред: 23 часа

Милан ја елиминираше Црвена Ѕвезда во првата фаза од нокаут натпреварите во Лигата на Европа, иако „росонерите“ не успеаја да победа во двомечот со српскиот првак. Реваншот на „Сан Сиро“ заврши 1-1, а „миланезите“ пласман понатаму обезбедија ...

66 поврзани вести »

Мицкоски: Ќе ја поддржиме интерпелацијата за Оливер Спасовски

Акцент - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата поднесена за Оливер Спасовски од коалицијата Алтернатива и Алијанса. „Апсолутно да. Човекот е најголемиот заштитник на оваа крими-коалиција која ...

22 поврзани вести »