TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Autofocus

CATL, најголемиот светски производител на батерии ќе гради нова фабрика во Унгарија со капацитет од 100 GWh

Autofocus - пред: 3 часа

од CATL изјавија дека тие ќе ги произведуваат новите цилиндрични батериски ќелии кои BMW ќе започне да ги користи во новите генерации на своите модели по 2025 година. Кинескиот производител на батерии CATL планира да инвестира над седум милијарди ...

Бензинските и плаг-ин хибрид изведбите на Citroën C5 X пристигнаа во салонот во Скопје

Autofocus - 15.08.2022

Кај хибридот, бензинскиот мотор со четири цилиндри во комбинација со електричниот мотор со сила од 81 kW од добавувачот Aisin ветуваат многу. Повеќе децении Citroën важеше за реномиран производител на модели од Д сегментот.

3 поврзани вести »