TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Магазин

Лука де Мео назначен за главен извршен директор на Renault

Авто Магазин - пред: 9 часа

Бордот на директори на Renault донесе одлука да го назначи Лука де Мео за главен извршен директор на компанијата, почнувајќи од 1 јули 2020 година. Највисокото раководство на Renault сметаше дека тој преку својата кариера, искуство и успех на ...

Што времиња дојдоа » Volkswagen вели ќе ја победи Tesla!

Авто Магазин - пред: 18 часа

Веднаш откако беше објавено дека според пазарната капитализација Tesla ја надминала вредноста на Volkswagen, од Германија стигна вест дека директорот на компанијата Херберт Дис очекува еден ден да го победат американскиот производител на електрични ...

7 поврзани вести »

Горивата поевтинија, време е да ги наполниме резервоарите, но како?! (видео за кое тешко ќе поверувате дека не е ...

Авто Магазин - пред: 19 часа

Секој момент кога цената на горивата паѓа, како што е сега, е добар за да посетиме бензинска пумпа и да ги наполниме резервоарите на нашите возила. Но за тоа треба да знаеме каде ни е капачето на резервоарот, што може да биде проблем… Дури и тешко ...

Заради загадувањето » Ден без вообичаениот сообраќаен метеж

Авто Магазин - пред: 21 часа

Сите што утринава дојдоа на работа со автомобил забележаа чудна појава – дека низ Скопје, барем низ централниот дел на градот, нема сообраќаен метеж. Ова се должи на итните мерки што градските власти ги презедоа против аерозагадувањето, кои согласно ...

Горивата повторно поевтинуваат

Авто Магазин - 27.01.2020

Овојпат и бензините и дизелот – таква одлука донесе регулаторната комисија за енергетика на Македонија после анализата на движењата на берзанските цени на дериватите на светскиот пазар кои во минатата недела се намалија кај бензинот во просек за ...

45 поврзани вести »

Suzuki може да го укине Jimny во Европа!

Авто Магазин - 27.01.2020

Како резултат на притисокот на новите норми за издувните гасови, Suzuki може да го укине Jimny во Европа само година ипол по лансирањето. Кога се појави тој веднаш одушеви голем број купувачи, кои покрај релативно високата цена застанаа во ред за ...

2 поврзани вести »

Будалаштини или вистина » Rolls-Royce планира да изгради 15 мини-нуклеарни централи!

Авто Магазин - 27.01.2020

Rolls-Royce има за цел до 2029 година во Велика Британија да комерцијализира линија мини-нуклеарни реактори. Од компанијата потврдија дека предводат конзорциум кој веќе работи на тоа. Око е фрлено на локациите на поранешните нуклеарни централи во ...

12 поврзани вести »